Valmieras Ziņas

“Dažādie un vienādie” Valmierā

Ar šādu nosaukumu 28.-30.jūnijā tika realizēts Valmieras Gaujas krasta vidusskolas skolēnu domes  izstrādāts un Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas finansiāli atbalstīts projekts, kurā piedalījās 27 jaunieši no Valmieras apkārtnes, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Gaujas krasta vidusskolas direktores vietniece Daiga Ramata.

Projekta mērķis bija  piedāvāt iespēju jauniešiem ar dažādām īpašām vajadzībām, kā arī riska grupu un dažādu etnisko grupu jauniešiem izstrādāt un piedalīties kopīgās aktivitātēs, lai vairāk uzzinātu cits par citu un mācītos sadarboties dažādās dzīves situācijās, realizējot pasākumus trīs dienu garumā. 

Īstenotās aktivitātes bija dažādas, trīs dienu laikā ļaujot jauniešiem piedzīvot orientēšanos pilsētā un dabas apvidū, iemācīties, kā izdzīvot tumsā, pieskatot vienam otru, kā darboties ar SUP dēļiem un pilnveidot prasmi uzmundrināt, atbalstīt, iedrošināt vienam otru.

Projektā iesaistītie dalībnieki uzzināja, ka Valmierā ir daudz jauniešu grupu, kam ir dažādas problēmas. Jaunieši iemācījās komunicēt savā starpā, saprast, ka pamatā visiem ir vairāk kopīgā nevis atšķirīgā, jo visi jaunieši vēlas vienu un to pašu – būt apmierināti ar dzīvi, iegūt labu darbu, izveidot ģimeni, ceļot. 

Projektā piedalījās jaunieši ar dažādām dzimtajām valodām – latviešu, krievu, čehu, rumāņu, tādējādi liekot mācīties sadarboties kopā, pārvarot valodu barjeru.  Šī situācija lika projektā iesaistītajiem saprast, ka ir iespējams sadarboties arī tad, ja valodu nevar lietot vispār – tika izmantotas zīmes, žesti, mīmika, smaidi, norādes, ļaujot kopīgi atrisināt kādu uzdevumu un nonākt pie rezultāta.

Šāds projekts ļāva iepazīties un savstarpēji darboties jauniešiem no dažādām Valmieras izglītības iestādēm – Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Valmieras 2.vidusskolas, šīs pašas vidusskolas neklātienes izglītības programmas, Valmieras pilsētas pašvaldības projekta “Proti un dari!”, SOS bērnu ciemata, Valmieras Tehnikuma, Valmieras novada fonda.

Vairāk informācijas projekta mājas lapā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri