Valmieras Ziņas

Dāvina grāmatas Matīšu pamatskolas un pagasta bibliotēkām

Pirms vairāk nekā 80 gadiem Draudzīgo aicinājumu uzsāka Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kurš  savā vārdadienā 28. janvārī uzdāvināja savai skolai grāmatas un aicināja arī citus sekot viņa piemēram. Šogad vēlamies teikt lielu paldies grāmatu dāvināšanas tradīciju atjaunošanas iniciatoram matīšniekam Uldim Maksiņam un viņa ģimenei.

Bijušais leģionārs Uldis Maksiņš dzimis 1925. gada 29. janvārī Urgas muižā, uzaudzis vectēva Paula celtajā mājā “Apiņos”. Skolojies Vilzēnu un Matīšu skolās, ir 1939. gada Matīšu skolas absolvents, pēc tam mācījies Cēsu arodskolā. II Pasaules kara laikā 1944. gadā brīvprātīgi iestājās 19. divīzijā un 1945. gadā tika smagi ievainots Kurzemes cietoksnī. No Jaunpils un Rendas tika nogādāts uz Vāciju ārstēties un, karam beidzoties, nokļuva amerikāņu zonā Hanavas  bēgļu nometnē. Pēc atveseļošanās 1949. gadā emigrēja uz Toronto Kanādā, kur kopā ar sievu Astru, smagi strādājot, uzaudzināja četrus bērnus latviskā garā.

Sākot ar 1990. gada Dziesmu svētkiem Rīgā, Uldis Maksiņš atgriežas Latvijā katru gadu apciemot savu dzimteni. Pēc 60 nodzīvotiem gadiem trimdā Maksiņa kungs 2006. gadā atgriežas dzimtenē uz palikšanu savā tēva pusē Matīšos un šā gada 29. janvārī sasniedz 95 mūža gadus.

Uldis Maksiņa kungs savu 95. gadu jubileju atzīmē radu un draugu lokā. Ielūgumā tiek lūgts, lai ziedus jubilāram nenes, bet, atbalstot K.Ulmaņa iedibinātā Draudzīgā aicinājuma tradīcijas, ar ziedojumu atbalsta grāmatu krājuma paplašināšanu Matīšu pagasta un skolas bibliotēkās. Atsevišķa pateicība pasākuma vadītājai aktrisei Indrai Burkovskai par dāvinātajām grāmatām no personīgās bibliotēkas. 

Maksiņa kunga ģimenes un bibliotēkas lasītāju vārdā sirsnīgi pateicamies visiem dzimšanas dienas pasākuma viesiem par dāsno grāmatu klāsta papildinājumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “ top!” Valkas ielā 1, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 500-650 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Valkas ielā 1. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri