Valmieras Ziņas

Darbu uzsāk Vidzemes Augstskolas padome

Lasīšanas laiks: 3 min

Šodien, 2.martā, uz pirmo sēdi Valmierā sanāca Vidzemes Augstskolas (ViA) padome. Sēdē par padomes priekšsēdētāju tika ievēlēts Dr.rer.pol. Arnis Sauka, 

Pēc sēdes padomes locekļi tikās ar Vidzemes Augstskolas kolektīvu, apmeklēja abas augstskolas ēkas, kā arī tikās ar Valmieras novada pašvaldības vadību. Padome piedalījās arī Vidzemes Augstskolas Satversmes sapulcē.

Kā uzsver jaunievēlētais padomes priekšsēdētājs A.Sauka: “Darīsim visu, lai ViA padarītu vēl labāku un attīstītu gan studijas, gan zinātni, gan saikni ar absolventiem. Svarīgi, lai augstskolas darbība būtu noderīga ne tikai Valmierai, reģionam un Latvijai, bet arī, lai tā darbotos starptautiskā līmenī. Skaidrs, ka domājot par nākotnes attīstības stratēģiju, šajā procesā iesaistīsim  augstskolas personālu un pie šī strādāsim visi kopā, lai panāktu pēc iespējas labāku rezultātu. Jāpiebilst, ka augstskolas attīstība ir īpaši svarīga arī man personīgi, jo pats biju viens no pirmajiem ViA absolventiem un vēlos, lai arī nākotnē tā būtu tikpat spēcīga”.

Vidzemes Augstskolas padomi veido pieci locekļi: valsts prezidenta  nominētais kandidāts profesors, Dr.rer.pol. Arnis Sauka,  Ministru kabineta izraudzītie locekļi Mg.sc.pol., Mg.sc.ing. Dace Ljusa un Mg.oec. Andris Puriņš, kā arī Vidzemes Augstskolas senāta ievēlētie locekļi: Vidzemes Augstskolas lektore, Mg.sc.soc., Mg.oec. Inese Ebele un asociētais profesors, vadošais pētnieks, Dr. hist. Gatis Krūmiņš.

Arnis Sauka ir Rīgas Ekonomikas augstskolas profesors un Ilgtspējīga biznesa centra vadītājs. 2000. gadā absolvējis Vidzemes augstskolas biznesa vadības programmu, savas akadēmiskās zināšanas pilnveidojis Jenčēpingas Starptautiskajā biznesa skolā Zviedrijā un Londonas Universitātē Apvienotajā Karalistē, iegūstot doktora grādu Zīgenas Universitātes Biznesa vadības fakultātē Vācijā. A. Sauka ir IfM Bonnas pētniecības tīkla pētnieks (Vācija), Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes loceklis un vada raidījumu “Nauda runā” TVNET portālā. Dibinājis Uzņēmējdarbības, inovāciju un reģionālās attīstības centru, kā arī strādājis studiju un zinātņu prorektora amatā Ventspils Augstskolā. Viņš ir aktīvi iesaistījies akadēmiskajā un pielietojamajā pētniecībā, pastiprinātu uzmanību pievēršot ēnu ekonomikai, stratēģiskai vadībai, uzņēmējdarbības konkurētspējai, uzņēmējdarbības politikai un mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai.

Dace Ljusa ir “Rīgas ūdens” padomes locekle, bijusī “SEB atklātā pensiju fonda” valdes priekšsēdētāja, “SEB dzīvības apdrošināšana” valdes loceklē, vadījusi Finanšu resursu departamentu Valsts kasē, strādājusi Finanšu ministrijā par pašvaldību finanšu stabilizācijas uzraugu.  D. Ljusai ir gan maģistra grāds sabiedrības vadībā, gan inženierzinātņu maģistra grāds.

Andris  Puriņš ir VAS “Latvijas Pasts” finanšu direktors un AS “Augstsprieguma tīkls” Revīzijas komitejas priekšsēdētājs. Iepriekš vairāk nekā astoņus gadus strādājis “KPMG Baltics SIA”. A. Puriņam ir maģistra grāds (M.Sc.) profesionālajā grāmatvedībā un bakalaura grāds ekonomikā. A. Puriņš ir Sertificētu grāmatvežu asociācijas (Association of Chartered Certified Accountants) vecākais biedrs.

Inese Ebele ir ilggadēja Dārzkopības institūta direktore, Vidzemes Augstskolas absolvente un studentu augstu novērtēta lektore. I.Ebelei ir divi maģistra grādi – vadībzinātnē un ekonomikā, iegūti Latvijas universitātē, kā arī papildu izglītība, kas iegūta Šveicē, Lielbritānijā, Nīderlandē u.c. Pēc ievēlēšanas I.Ebele turpinās darboties kā ViA lektore.

Gatis Krūmiņš līdz 2022. gada februārim bija ViA rektors. Šajā amatā viņš tika ievēlēts 2013. gada martā. G. Krūmiņam ir Latvijas Universitātē iegūts vēstures doktora grāds, kā arī maģistra grāds, kas iegūts Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. G. Krūmiņš ir Latvijas Zinātnes padomes loceklis. Ievērojami veicinājis pētniecības attīstību Vidzemes Augstskolā. Viņa vadībā 2015. gadā Vidzemes Augstskola ieguva zinātniskās institūcijas statusu, attīstīja zinātnē balstītu studiju modeli sabiedrības drošībai un ilgtspējai tādās nozīmīgās jomās kā stratēģiskā komunikācija, medijpratība, kiberdrošība, virtuālā un papildinātā realitāte. G. Krūmiņš ir vairāku zinātnisku monogrāfiju  sastādītājs un redaktors. Galvenās pētniecības jomas — ekonomiskā vēsture un vēstures loma stratēģiskajā komunikācijā. Pēc ievēlēšanas ViA padomē G. Krūmiņš līdztekus turpina darboties kā ViA asociētais profesors un vadošais pētnieks.

Augstskolas padomes ir jauna pārvaldības forma Latvijas augstskolās. Saskaņā ar Augstskolu likumu tā ir koleģiāla augstākā augstskolas lēmējinstitūcija, kas atbildīga par augstskolas ilgtspējīgu attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību. Padomei jānodrošina valsts augstskolas darbība atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE" (reģ.nr.40900035103) ir Labklājības ministrijas tiešās pakļautības iestāde, kas sniedz valsts apmaksātu ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu abu dzimumu pilngadīgām personām institūcijā ar smaga garīga rakstura traucējumiem (I un II invaliditātes grupa).  VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE" kā  lielākais valsts ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniedzējs Latvijā aicina darbā motivētu APKOPĒJU filiālē "Rūja" (uz nenoteiktu laiku, pilnu slodzi, 1 amata vieta) no 01.08.2022. Prasības pretendentam: Vēlama vidējā izglītība. Vēlama darba pieredze; Sadarbspējīgs Covid -19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Spēja būt klientorientētam, nosvērtam, vērīgam, atbildīgam par savu rīcību un darbu. Galvenie pienākumi: Tīrīt telpas – slaucīt, mazgāt grīdas, sienas. Veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar sanitāri tehniskajām prasībām. Iztīrīt atkritumu tvertnes – iznest atkritumus, un ielikt tīru maisiņu. Mazgāt logus un to rāmjus, palodzes. Laistīt un kopt istabas augus. Piedāvājam: Atalgojumu EUR 500 bruto mēnesī; Sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; Darba pieredzi valsts pārvaldē; Labus darba apstākļus;  Veselības apdrošināšanu pēc 6 nostrādātiem mēnešiem; Darba vieta: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Valmieras nov. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar atzīmi "Apkopējs/a" sūtīt uz e-pastu: Janis.Flaksis@vsaczemgale.gov.lv. Tālrunis uzziņām: filiāles "Rūja" vadītāja Ligita Kāsena 29414379. Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/media/2279/download  Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja trīs nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-24 Kontaktpersona: Jānis Flaksis Izglītības līmenis: Pamatizglītība

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Valkas ielā 1. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Valkas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 27290347. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-18 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp +371 27290347 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri