Valmieras Ziņas

Darbs no mājām un ģimenes pieaugums – ar ko jārēķinās jaunajiem vecākiem?

Līdz ar mazuļa ienākšanu ģimenē mainās gan ikdienas ritms, gan arī ienākumi. Ne tikai mājokļa pielāgošana bērniņa vajadzībām, bet arī sadzīves lietas krietni vien izmaksā. Kā jaunajiem vecākiem plānot finanses? Lasi vērtīgus padomus!

Valsts pabalsti

Tikko uzzinot par grūtniecību, abi aprēķiniet vismaz aptuveno vecāku pabalstu. Saņemt pabalstu ir tiesība vienam no vecākiem, jā, arī tēvam. Jautājumu gadījumā droši vērsies Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, kā arī iepazīsties ar noderīgu informāciju šajā mājaslapā.

Kas jāatceras, lai saņemtu vecāku pabalstu bērna kopšanas atvaļinājumā?

  • Paralēli pabalsta saņemšanai nedrīkst gūt citus ienākumus, piemēram, kā pašnodarbinātā persona, saņemt autoratlīdzību u.tml.
  • Pirms grūtniecības un tās laikā godīgi jāmaksā nodokļi – nedrīkst saņemt “aplokšņu” algu.
  • Atkarībā no pašvaldības, kurā deklarējušies vecāki un mazulis, tiek saņemts vienreizējs pabalsts līdz ar bērna piedzimšanu.
  • Ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas māmiņa, tēvam ir tiesības saņemt paternitātes pabalstu par 10 kalendāro dienu ilgu atvaļinājumu.

Jo ilgāk kāds no vecākiem atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, jo mazāks kļūst pabalsts. Tādēļ ir vērtīgi veikt ģimenes finansiālos uzkrājumus jau laikus.

Ģimenes iekrājumi

Katram cilvēkam vismaz 10% no saviem ikmēneša ienākumiem būtu jānoliek savā krājkasītē vai krājkontā. Ja ar šādu budžeta plānošanu līdz šim esat bijuši uz Jūs, laiks uzkrāt tagad!

Kā iekrāt, ja daudz jāpērk?

Lielākoties mazulim visu nepieciešamo – gultiņu, ratus, automašīnas sēdeklīti, drēbes, autiņbiksītes u.c. – vecāki sāk sarūpēt tuvojoties dzemdību laikam, kad māmiņa dodas dekrētā un saņem pirmo lielo pabalstu. Tas nozīmē, ka jums ir vismaz 6 mēneši, lai uzkrātu kaut nedaudz finanšu līdzekļu.

Piemērs

Pieņemot, ka vienam no vecākiem neto (uz rokas) alga ir 800 eiro, 10% no tās ir 80 eiro. Tātad sešu mēnešu laikā viens no vecākiem var iekrāt 480 eiro. Par šo summu varat veikt kādu lielāku pirkumu.

Ar kādiem pirkumiem nesteigties?

Gaidot pirmo bērniņu gan topošajiem vecākiem, gan vecvecākiem un tuvākiem ģimenes locekļiem ir vēlme nemitīgi papildināt mazuļa drēbju un rotaļu skapi. Tomēr atceries, ka zīdaiņi aug ļoti ātri un glītais bodijs drīz vien kļūst par mazu!

Ieteikums 

Tādas bērniņam vajadzīgās lietas kā papildu drēbītes, pudelītes, knupīšus u.tml. iegādājies tikai tad, kad tas patiešām ir nepieciešams! It sevišķi ar pirmo bērnu būs grūtāk noteikt, kādas ir mazuļa prasības. Taču to paspēt iegādāties varēs jebkurā mirklī.

Bērna pūra sarūpēšana nav vienīgais lielais uzdevums, ar ko saskaras topošie vecāki. Gados jaunas māmiņas bieži apsver arī savas līdzšinējās profesijas maiņu līdz ar atgriešanos darba tirgū pēc dekrēta atvaļinājuma.

Jaunas karjeras perspektīvas

Kad bērna kopšanas atvaļinājums tuvojas beigām un laiks sākt domāt par atgriešanos darba dzīvē, nereti jaunās māmiņas uzsākt ceļu pretim savam uzņēmumam vai nomaina darbu, ko var apvienot ar bērna pieskatīšanu. Lai gan bērna audzināšana nav viegls pienākums, tas ir laiks, kad apdomāt savas patiesās vēlmes. Laba opcija ir strādāt kā ārštata darbiniekam, piemēram, satura autoram, datu ievades speciālistam vai grafiskam dizaineram.

Ondo.lv ātrie kredīti novēl Tev veiksmi saskaroties ar jauniem izaicinājumiem un panākumus jaunu ideju realizācijā!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Piesakies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Juridiskās nodaļas JURISTU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - izstrādāt dažāda veida dokumentus, tajā skaitā, līgumus, domes lēmumus, rīkojumus, saistošos noteikumus, administratīvos aktus; - izvērtēt Pašvaldības iestāžu / struktūrvienību sagatavotos juridisko dokumentu projektus, nepieciešamības gadījumā tos pilnveidojot; - konsultēt Pašvaldības vadību un darbiniekus juridisku jautājumu risināšanā (tajā skaitā Pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības procesa nodrošināšanā), izskaidrot tiesību normu jēgu un to piemērošanu; - sagatavot atbildes uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem; prasības pieteikumus tiesai; - pārstāvēt Pašvaldības intereses valsts un pašvaldību institūcijās, tiesā; - veikt tiesu prakses analīzi. un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība tiesību zinātnē (jurista kvalifikācija); - profesionālās darbības pieredze jurista amatā vismaz divi gadi; - zināšanas publisko tiesību jomā, administratīvajā procesā un tiesību aktu izstrādē; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja patstāvīgi organizēt savu darbu un strādāt komandā; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1050 līdz 1380 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums jurista amatam”, līdz 2019.gada 6.augustam plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 26121155. Profesija: JURISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Lāčplēša iela, 2 Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-06

Pievienojies! Valmieras pilsētas pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā IEKŠĒJO AUDITORU/-I uz nenoteiktu laiku Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: - uzlabot un optimizēt Pašvaldības darbības; - palīdzēt efektīvi izmantot resursus un aizsargāt kapitālu; - veikt finanšu un lietderības auditus; - uzraudzīt un pārliecināt par kontroles piemērotību; - konsultēt (par līdzsvaru starp risku un kontroli); - sniegt priekšlikumus par iekšējās kontroles pilnveidošanu. un ja Tev ir: - augstākā izglītība finanšu, ekonomikas vai uzņēmuma vadības jomā; - profesionālās darbības pieredze iekšējā auditora amatā vismaz divi gadi; - izpratne par pašvaldības darbu un procesiem; - spēja organizēt savu darbu un strādāt patstāvīgi; - spēja analītiski domāt, būt precīzam darbu izpildē, strādāt ar lielu informācijas apjomu; - labas saskarsmes spējas un precizitāte; - labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; - teicamas latviešu valodas prasmes; - darba pieredze pašvaldību iestādēs specialitātē tiks uzskatīta par priekšrocību. mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 945 līdz 1275 EUR); - personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; - apmācības iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv, vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums iekšējā auditora amatam”, līdz 2019.gada 2.augustam plkst.16:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: IEKŠĒJAIS AUDITORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-02

Mūsu partneri