Valmieras Ziņas

Dans Patriks-Dukurs – pirmais valmierietis Latvijas golfa junioru izlasē

Lasīšanas laiks: 5 min

Sešpadsmit gadus vecajam valmierietim DANAM PATRIKAM-DUKURAM ir izdevies sasniegt to, ko līdz šim neviens golfa spēlētājs no Valmieras nebija paveicis. Viņš ir kļuvis par Latvijas junioru izlases golfā dalībnieku. Šis ir ievērojams sasniegums, ņemot vērā faktu, ka Dans ar golfu nodarbojas vien trīs gadus un sāka trenēties šajā sporta veidā daudz vēlāk nekā daudzi viņa vienaudži.

Dana māte, pazīstamā soļotāja un vairāku Olimpisko spēļu dalībniece Jolanta Dukure stāsta, ka vienmēr ļāvusi dēlam izvēlēties pašam brīvā laika nodarbes. Taču viņa vienmēr pieturējusies pie uzstādījuma, ka cilvēka pilnvērtīga attīstība bez fiziskām aktivitātēm nav iespējama. Tādēļ papildus bērnudārza un skolas apmeklēšanai vienmēr Dans nodarbojies ar kādu no sporta veidiem. Jau no bērnības viņš spēlējis futbolu, kur guvis labus panākumus kopā ar Valmieras futbola klubu un bijis viens no sava vecuma komandu līderiem. Lai arī pēc 6 gadiem Dana un futbola ceļi ir šķīrušies, tomēr šajā sporta veidā iegūtais fiziskais un psiholoģiskais rūdījums ir vērtīgs ieguvums turpmākajai dzīvei. Vēlāk ņemot vērā komandu spēļu pieredzi, viņš pusotra gada laikā veiksmīgi iekļāvies arī Valmieras hokeja kluba komandu sastāvā starp vienaudžiem, kuri ar šo sporta veidu nodarbojās jau no bērnības. Paralēli mācībām Valmieras Valsts ģimnāzijā Dans ir muzicējis arī “Yamaha” mūzikas skolā un nodarbojās ar dronu pilotēšanu, taču pirms trim gadiem vasarā viņš pirmo reizi iepazinies ar golfu vasaras skolā “Avotos”.

Jolanta stāsta, ka dēls ātri aizrāvies ar golfu, pats bez mudināšanas apzinīgi apmeklējis nodarbības un pavadījis golfa laukumā ilgas stundas līdz vēlam vakaram. Tā brīvā laika aizpildīšana vasaras brīvlaikā pārtapusi par nopietnu aizraušanos nu jau trīs gadu garumā. Viņa uzskata, ka iepriekšējo sporta veidu pieredze dēlam ir devusi ieguldījumu vispusīgai fiziskai attīstībai un palīdz arī golfā, kur nepieciešama gan fiziskā izturība, gan koordinācija, gan stratēģija un lēmumu pieņemšana.

Jolanta iesaka citiem vecākiem necensties par katru cenu jau no mazotnes mēģināt izaudzināt no bērniem čempionus. Sākumā ir jānodrošina apstākļi bērna vispusīgai fiziskai un personības attīstībai, lai pēc tam varētu izvēlēties kādu noteiktu sporta veidu, kurā mēģināt sasniegt augstus rezultātus. Kā piemēru Jolanta minēja sevi. Ar soļošanu viņa sākusi nodarboties vien desmitajā klasē. Līdz tam piecus gadus bijusi peldēšana un citas vieglatlētikas disciplīnas.

Jolanta Dukure vēlas mazināt mītu par golfu kā elitāru sporta veidu. Viņasprāt, Dans ir lielisks piemērs citiem bērniem un jauniešiem, kuri vēlas pamēģināt savus spēkus golfā. Iepazīties ar šo sporta veidu var bez maksas vasaras golfa skolā “Avotos”. Ja golfs kļūst par nopietnu aizraušanos, protams, ir jārēķinās ar izdevumiem no ģimenes budžeta. Dalība turnīros un sporta inventārs un nav lēts, taču nav pārāk dārgs, salīdzinot ar citiem ikdienas izdevumiem. Vienkārši ģimenei ir jāizvēlas prioritātes. Jolanta cer, ka Dana un citu valmieriešu labie panākumi golfā varētu likt aizdomāties un nākotnē Valmieras pilsētai apsvērt iespēju par šī Olimpiskā sporta veida iekļaušanu bērnu sporta skolas interešu programmā, kas padarītu golfu arvien pieejamāku bērniem un jauniešiem. Treneris Ingars Matisons ar Dana un citu jauno golferu panākumiem sevi ir pierādījis sevi kā šīs jomas speciālistu. Jāatzīmē, ka šāds sadarbības modelis golfā pašreiz neeksistē vēl nevienā Latvijas pilsētā.

Dans atzīst, ka sākumā viņa priekšstats par golfu bijis kā par garlaicīgu sporta veidu, ar ko nodarbojas pensionāri. Taču jau ar pirmajām nodarbībām viņš ir aizrāvies ar spēli.

“Golfs ievelk, ir grūti pārtraukt spēlēt. Golfā ir tā, ka nevar pilnīgi visu izdarīt perfekti, vienmēr var labāk. Katrs ir sitiens ir atšķirīgs, jo ir dažādi laikapstākļi un citi mainīgi faktori, līdz ar to nevar būt vienādas spēles,”

stāsta sportists, piebilstot, ka golfs nav tikai pastaiga un bumbiņas sišana. Spēle ilgst apmēram 3 līdz 4 stundas, kājām tiek mēroti apmēram 10 kilometri. Tas prasa fizisku izturību un koncentrēšanos.

Dans stāsta, ka būtiskākais golfā ir iemācīties kontrolēt nūju, lai sitieniem būtu optimālais spēks un pareizais virziens. Šajā ziņā noderējusi hokeja pieredze. Tāpat svarīga ir lēmumu pieņemšanas prasme, lai veidotu pareizu spēles stratēģiju.

Sportists atklāja, ka spēļu sezonas laikā viņš trenējas golfa laukumā katru dienu, pavadot tur apmēram trīs stundas. Papildus tam reizi nedēļā ir spēka treniņi svaru zālē, kā arī reizi nedēļā kardiotreniņš – garāks velobrauciens vai skrējiens. Savukārt ziemā notiek vairāk fiziskās sagatavotības treniņi, kā arī nodarbības uz golfa simulatora.

Pirmo sacensību pieredzi Dans guva tepat “Avotu” golfa laukumā “Mazajās golfa trešdienās”, kurās pulcējās dažāda vecuma golfa spēlētāji. Bieži vien Dans kļuva par šo sacensību uzvarētāju, kas viņu iedvesmoja turpināt trenēties un piedalīties lielākos turnīros “Avotos” un citviet Latvijā. Dans ir piedalījies ne tikai junioru sacensībās, bet arī mērojies spēkiem ar pieaugušiem sportistiem, gūstos atzīstamus rezultātus. Šovasar Dans gatavojas jaunam pakāpienam savā golfera karjerā, piedaloties savos pirmajos starptautiskajos turnīros Lietuvā un Igaunijā.

Golfa treneris Ingars Matisons par Danu saka:

“Dans ir jauns un talantīgs puisis. Viņš ir neatlaidīgs un mērķtiecīgs, nevienam no malas nav jābiksta, lai viņš dotos uz treniņiem. Dans pats ir ļoti ieinteresēts tajā, ko dara. Viņam tas labi sanāk, līdz ar ko arī patīk.”

Treneris atzīst, ka Dana līdzšinējie panākumi ir ļoti labi, ņemot vērā to, cik samērā īsu laiku viņš trenējas golfā. Dana sasniegumus apliecina viņa iekļaušana Latvijas junioru izlasē.  Dalība izlasē sportistam dod iespēju būt starp labākajiem vienaudžiem, tādējādi trenējoties un pilnveidojot savas prasmes pavisam citā līmenī. Tas ir kā papildus stimuls un motivators kļūt vēl labākam un spēcīgākam. Gūtā pieredze un spēļu prakse augstākajā līmenī dod neatsveramu guvumu un rūdījumu turpmākajā karjeras attīstībā.

Tāpat Danam vēl šovasar būs iespēja piedalīties junioru turnīros Baltijā, kas iepriekš tika atcelti izsludinātās ārkārtējās situācija dēļ.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

"MAXIMA Latvija" SIA, reģ. Nr.: 40003520643 Zāles darbinieks/-ce Aicinām darbā Valmierā, Georga Apiņa ielā 10A, Zāles darbinieku/-ci. Lūdzam pieteikties: - šeit, atverot saiti! - apciemojot tuvumā esošo Maxima veikalu un aizpildot anketu klātienē, informācijas centrā. Mēs nodrošināsim: - stabilu atalgojumu vienmēr laikā no 5.20 EUR/h līdz 5.60 EUR/h bruto; - apmaksātu pirmreizējo obligāto veselības pārbaudi; - garšīgas bezmaksas pusdienas katru dienu; - atbalstu un apmācības, lai Tev būtu viss nepieciešamais veiksmīgam darba sākumam; - veselības apdrošināšanu (pēc nostrādātiem 3 mēnešiem); - studiju stipendiju līdz 500 Eiro semestrī; - dāvanas svētkos un stipendijas bērniem par izcilām sekmēm - mēs novērtējam un atbalstām ģimenes vērtības. Mēs sagaidām: - latviešu valodas zināšanas atbilstoši A1 līmenim; - vēlmi un spēju aktīvi strādāt. Mēs tev uzticēsim: - izvietot preces; - pārbaudīt preču marķējuma atbilstību cenu zīmēm; - kontrolēt preču derīguma termiņus; - konsultēt pircējus. Ja ir kādi jautājumi, droši zvani uz mūsu tālruni 80000088. Priecāsimies palīdzēt! Nosūtot savu pieteikumu, Jūs apstiprināt, ka pieteikumā norādītie dati ir pareizi, ka esat iepazinies ar MAXIMA Latvija SIA “Personas datu apstrādes politiku personāla atlases nodrošināšanai”, kas atrodama mūsu tīmekļvietnes sadaļā “Privātuma politika”, un tās saturs Jums ir saprotams, ka Jums ir saprotama informācija par Jūsu personas datu apstrādi un Jūsu tiesībām kā datu subjektam, ka šajā pieteikumā sniegtie apliecinājumi ir patiesi un Jūs izprotat to nozīmi. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 10A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-30 Kontaktpersona: Pieteikties, atverot saiti. 80000088 Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras bibliotēka aicina darbā  Sedas pilsētas bibliotēkas (turpmāk – bibliotēka) vadītāju  uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: nodrošināt bibliotēkas darbību, tai skaitā dokumentu apriti, finanšu plānošanu; organizēt bibliotēkas lietotāju bibliotekāro un informacionālo apkalpošanu; palīdzēt iedzīvotājiem digitālo rīku lietošanā un izglītot iedzīvotāju grupas digitālajās prasmēs; organizēt bibliotēkas profilam atbilstošus pasākumus un sadarboties ar Valmieras novada bibliotēkām un citām organizācijām; veikt bibliotēkas krājuma uzskaiti, organizēšanu un papildināšanu; sagatavot bibliotēku akreditācijai atbilstoši Bibliotēku likuma prasībām; organizēt un veikt novadpētniecības darbu; nodrošināt valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra darbību Sedas pilsētas bibliotēkā; un ja Tev ir: augstākā izglītība; valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; vēlama pieredze iestādes vai struktūrvienības vadītāja amatā; teicamas zināšanas un iemaņas darbā ar informācijas tehnoloģijām un vēlme tās pilnveidot un praktizēt darbā; kompetences: labas komunikācijas un prezentācijas prasmes; teicamas darba plānošanas un organizēšanas prasmes; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta, vēlme sasniegt mērķus; mēs piedāvājam: darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; pamatalgu pārbaudes laikā 1258 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1310 EUR pirms nodokļu nomaksas; iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; interesantu, atbildīgu un dinamisku darbu. Motivācijas vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras bibliotēkā, adrese: Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras novads ar norādi “Pieteikums Sedas pilsētas bibliotēkas vadītāja/-as amatam” līdz 2026. gada 15. maija plkst. 17.00. Tālrunis papildu informācijai: 29446084. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Bibliotēkas struktūrvienības VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Skolas laukums 2, Seda, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-15 Kontaktpersona: kristine.kine@vb.valmierasnovads.lv 29446084

Mūsu partneri