Valmieras Ziņas

Dans Patriks Dukurs – 15 gados jau Valmieras čempions golfā

Sports ir pārsteigumiem bagāts, to vēlreiz apliecinājis notikums pašmāju golfa laukumos. Valmierietis, Valmieras Valsts ģimnāzijas 9. klases audzēknis DANS PATRIKS DUKURS savos 15 gados, nodarbojoties ar šo spēli tikai trešo sezonu, sporta terminoloģijā runājot, izpogājis visus pieredzējušos golferus, pārliecinoši uzvarot Valmieras čempionātā un liekot par sevi runāt kā nopietnu pretinieku arī Latvijas mērogā, savu vienaudžu grupā ierindojoties trešajā vietā šī gada Latvijas junioru golfa tūres kopvērtējumā.

Hole in one

Golfā šis angļu vārdu sakopojums nozīmē – trāpījums ar pirmo sitienu bedrītē. Liela veiksme, sagadīšanās. To varētu attiecināt arī uz raksta varoņa nonākšanu šī sporta veida apritē.

«Mamma aizpagājušajā gadā mani pieteica Avotu golfa skolā. Iepriekš biju mēģinājis vairākus sporta veidus, padomāju: jau atkal, droši vien nebūs interesanti – nepatiks. Bet tad, jau otrajā treniņā, kas bija sācies četros, paliku līdz vēlam vakaram, mamma vēl ap deviņiem zvanīja, kur esot palicis. Ļoti iepatikās. No tā brīža visas vasaras caurām dienām esmu pavadījis golfa laukumā šeit Avotos. Jau pirmajā reizē, pirmajā sitienā sapratu, ka man sanāk – ir pareizais kontakts. Ik pa laikam aicinu arī draugus pamēģināt, bet daudzi pirmajā sitienā pat nemaz netrāpa pa bumbu. Man sanāca uzreiz. Noteikti palīdz tas, ka paralēli spēlēju arī hokeju. Tas man ir pa ziemu, pa vasaru tagad tikai golfs.»

Runājot par hole in one tā tiešā nozīmē, Danam tāpat kā viņa trenerim Ingaram Matisonam, kuram golfa stāžs ir krietni lielāks par savu audzēkni, vēl nav padevies. «Lai to paveiktu, protams, ir jābūt diezgan meistarīgam, bet jāsakrīt lielai veiksmei. Arī profesionālā golfā ir spēlētāji, kuri ir vinnējuši daudzus čempionātus, taču ne reizi nav iesituši. Mūsu laukumā šo 12 sezonu laikā ir bijuši tikai pieci šādi gadījumi, tā ka tas nav nemaz tik biežs pasākums,» stāsta Ingars.

Atņēma trenerim titulu

Šo sezonu var uzskatīt par pirmo nopietno pārbaudījumu. Bez jau pieminētajiem panākumiem Dans uzvarējis arī Latvijas pļavu golfa čempionāta kopvērtējumā jauniešiem, bijis devītais VII Latvijas Jaunatnes olimpiādē Tukumā, startējot kopā ar trīs gadus vecākiem jauniešiem, veiksmīgs starts arī starptautiskā golfa turnīrā jauniešiem Ozo golfa laukumā Rīgā, ieņemot 14. vietu. Bet viens no saldākajiem panākumiem viņam ir šis Valmieras čempiona tituls.

«Turnīrs notika Valmieras pilsētas svētku laikā jūlijā. Bija ap 30 dalībnieku. Dans laukumu izgāja ar +10 virs laukuma PAR. Tobrīd viņam handikaps bija 16, tad viņš to izgāja ar -6 pret sevi, par sešiem sitieniem labāk, nekā bija viņa spēles līmenis. Sanāca diezgan izšaut tajā dienā. Pārējiem uzrādot sliktākus rezultātus, viņš arī diezgan pārliecinoši vinnēja. Atņēma trenerim titulu (smejas), bet tas ir tikai pozitīvi, nebija žēl nodot kausu – pelnīti izcīnīts,» tā Ingars. «Tagad jau visiem viņa veiksmes liekas pašsaprotamas. Agrāk uz viņu skatījās kā uz uzlecošo zvaigzni, bet tagad viņš izaudzis jau par nopietnu konkurentu. Visi to apzinās, atbraucot uz laukumu, kad redz, ka Dans tur jau priekšā. Treniņi atmaksājas. Ar to problēmu nav, viņš nav jāvelk ārā no mājas, no kompīšiem un visādām tādām lietām.»

Tīģera lēciens

Lai arī golfa noteikumi ir vienkārši – uzvar tas, kurš laukumu veic ar mazāko sitienu skaitu, tomēr noteikumi, etiķete un vērtēšanas sistēma prasa papildu iedziļināšanos. Golfā spēlētāja meistarību norāda handikaps (HCP) – jo tas zemāks, jo labāks spēlētājs. Handikaps parāda, kāds ir spēlētāja potenciālais sitienu skaits pret laukuma noteikto sitienu skaitu, tā saukto laukuma PAR. Piemēram, ja laukuma PAR ir 72 sitieni un spēlētāja HCP ir -36, tad tas nozīmē, ka spēlētāja potenciālais sitienu skaits būs 72 + 36 = 108 sitieni. Lielākajā daļā laukumu iesācēja HCP tiek noteikts -36, bet dažviet iesācējiem piešķir HCP karti arī ar handikapu -54.

«Šīs sezonas sākumā Danam handikaps bija apmēram – 24, tagad tas ir jau – 11,7. Sezonas laikā nositot 10 sitienus lejā, tas ir diezgan liels lēciens. Pirmajā sezonā no – 50 līdz – 30 ir diezgan viegli nosist lejā, pēc tam to izdarīt kļūst arvien grūtāk. Lai visu laiku to uzlabotu, ir daudz jāstrādā,» skaidro treneris. «Šobrīd Danam sacensību sezona ir beigusies. Jātrenē fiziskais. Lai izietu 18 bedrītes, laukumā jāpavada kādas 4-5 stundas, arī noiets tiek ap 10 kilometriem, visu laiku ir jābūt arī maksimālai koncentrācijai, nav laika palaisties. Kad enerģija izsīkst, tad var apēst kādu šokolādes batoniņu. Nē, pusdienas pārtraukumu nav, tikai tik, cik no rīta brokastīs paēsts. Parasti pēc tādiem smagākiem turnīriem tiek izjusts tukšums, tik daudz esi domājis par spēli, dzīvojis līdzi katram sitienam, tas paņem daudz emociju.»

Golfa skoliņas produkts

Pirmās golfa apmācības mūsu pašu Avotos bērniem tika sniegtas jau 2010. gada vasarā, bet Golfa skoliņa aktīvāk tika iekustināta pirms trim gadiem.

«Avotu golfa skola darbojas ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu. Oficiāli tā saucas Valmieras golfa skola bērniem, tāpat kā mūsu biedrība. Pa vasaru kopumā apmācībās piedalījās 80 bērnu, aktīvi uz vienas dienas treniņiem ieradās ap 20-30,» stāsta arī šīs skoliņas vadītājs Ingars Matisons. «Nu jau beidzot Avotos varam uztaisīt arī turnīru jauniešiem. Otro sezonu jau tādus rīkojam. Nākamajā ir plāns jau vairāk nekā reizi sezonā rīkot šādu turnīru, lai viņi savā starpā sacenstos un tādējādi arī progresētu. Šobrīd iekštelpās top arī ziemas bāze, tur varēs trenēties uz stimulatora. Golfā nozīme ir ne tikai tehnikai, bet arī fiziskai attīstībai – rotācijām, līdzsvaram, balansam un tādām lietām. To arī ziemā šeit varēsim pieslīpēt.»

To, ka golfs mūspusē kļūst arvien populārāks, pierāda arī skaitļi – agrāk Avotu iknedēļas golfa sacensībās trešdienās piedalījās 10-15 spēlētāju, bet pēdējā sezonā to skaits izaudzis līdz 25-30 dalībniekiem.

Mērķi skaidri

Uz jautājumu, kādi mērķi nākamajā sezonā, Dans atbild: «No sākuma jātiek Latvijas junioru izlasē.»

Ingars uzreiz piebilst: «Iekļūšanu tajā nosaka gan HCP, gan aizvadītie turnīri. Turnīros sevi labi jāparāda, tajos arī HCP krītas. Šobrīd Dans ir kandidātos uz tikšanu tajā, viņš atrodas, tā teikt, zem lupas. Šai izlasei ir divi sastāvi – A un B. A sastāvā ir tā saucamie singli, kuriem HCP ir zem desmit, tad ir B sastāvs, kur tas ir virs desmit, viņi nav tik meistarīgi, bet pietiekami labi, lai kādreiz aizbrauktu uz kādām komandu sacensībām ārvalstīs, pārstāvot Latvijas vārdu.

Vajag braukt un darboties. Ja brauc – tu esi, ja nebrauc, tad neesi. Tāpēc nākamsezon plānojam ne tikai piedalīties Latvijas tūrē, bet aizbraukt arī uz Igauniju, kur ir diezgan liela konkurence tieši junioru līgās. Konkurencei ir nozīme – tā neļauj atslābināties. Runājot kopumā par golfu Latvijā, – agrāk nebijām pārāk attīstīti, bet tagad šis sporta veids ir jau pietiekami attīstījies un vairs neesam tādi peramie zēni. Tuvojamies Eiropas līmenim, lai arī esam vēl diezgan tālu.»

100 reizes lētāks nekā hokejs

Nevarēju Ingaram nepaprasīt arī domas par sabiedrībā iesīkstējušo mītu par šī sporta veida dārdzību un nepieejamību, tā teikt, parastajiem mirstīgajiem. Viņa atbilde skanēja šādi: «Lai spēlētu golfu, ir nepieciešams inventārs, bet, kā mēs zinām, jebkurā hobijā ir jāieguldās. Man, piemēram, ir komplekts, kuram rit jau desmitā sezona, nopirku to vēl par latiem, ja nemaldos, par 300. Ja izdala pa sezonām, tie ir 30 lati gadā. Tas nav nekas, hokejs noteikti ir simt reizes dārgāks. Arī telefonu var nopirkt par 1000 eiro vai arī par 100 eiro. Protams, kad tu būsi jau pieredzējušāks, tu vēlēsies to augstāko plauktiņu, bet iesākumā pilnīgi pietiek ar lietotu inventāru, piemēram, iegādājoties to no mūsu kluba biedriem. Tā arī sākumā iesāk – ar lietotām nūjām, ar trim – pilnībā pietiek, vēlāk jau saprotot, kas patīk, kas ne. Pie mums skoliņā pirmajā sezonā, ja tiek nokārtota zaļā karte, inventāru dodam, tas nav uzreiz jāpērk. Golfs ir ļoti pieejams – tepat pie Valmieras. Laukums mums ir diezgan labā kvalitātē.»

Punkts golfa sezonai Avotos ierasti tiek likts līdz ar pirmajiem sniegiem, un, kad tie pavasarī nokūst, tad tiek sākta jaunā. Sezona oficiāli norisinās no maija līdz oktobrim, sešus mēnešus gara. Pērn golfs šeit tika spēlēts pat 31. decembrī. «Tas bija diezgan foršs pasākums,» piebilst Ingars.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā INTERNISTU Terapijas nodaļā Galvenie amata pienākumi: veikt internā profila pacienta saslimšanu diagnostiku, ārstēšanu saskaņā ar profesionālo asociāciju vadlīnijām, Slimnīcas iekšējiem standartiem, instrukcijām; analizēt ārstnieciskā procesa dinamiku un pēctecību, ieviest jauninājumus ārstniecības uzlabošanai; sniegt pacientiem un to tuviniekiem saprotamā veidā informāciju par slimības diagnozi, izmeklēšanas un ārstēšanas plānu; aizpildīt medicīnisko dokumentāciju atbilstoši Slimnīcas iekšējiem un ārējiem normatīviem aktiem un lietvedības prasībām. Prasības kandidātiem: augstākā medicīniskā izglītība (internista sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; summētais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (no 1500 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); iespēja pretendēt uz kompensāciju atbilstoši Veselības Ministrijas Eiropas Savienības fonda projektam; stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli ar norādi "Internists" uz e-pastu darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie ārstnieciskās direktores I.Ozoliņas pa tālr.29337763. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: INTERNISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz uz darbs@vidzemesslimnica.lv, t. 29337763.

TRIKĀTAS PAMATSKOL aicina darbā sociālo pedagogu Darba apraksts: · diagnosticēt bērnu un jauniešu socializācijas grūtības, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu integrēšanos skolā, sabiedrībā un sociālo prasmju apguvē; · plānot un īstenot konkrētas sociālpedagoģiskās darbības bērnu resocializācijas jomā (plānot un vadīt prasmju apguves grupas, atbalsta grupas skolēniem, nodrošināt individuālās konsultācijas skolēniem, vecākiem, skolas darbiniekiem); · vadīt gadījumu un pārkāpumu risināšanas procesu; · veikt regulāru preventīvo darbu skolā atbilstoši skolas aktualitātēm un vajadzībām. Prasības kandidātam: · otrā līmeņa profesionālā augstākā bakalaura izglītība ar sociālā pedagoga kvalifikāciju; · labas datorprasmes (MS Office, internets u.c.); · labas komunikācijas spējas, sadarbības prasmes; · spēja plānot un organizēt savu darbu; · atbildības sajūta un precizitāte; · valsts valodas prasme atbilstoši augstākās pakāpes prasībām. Piedāvājam: · 0,5 slodzes darbu; · atalgojumu 750,00 EUR par slodzi pirms nodokļu nomaksas; · iespēju profesionāli pilnveidoties; · sociālās garantijas. Pieteikšanās: CV, izglītību apliecinoša dokumenta kopiju un pieteikuma vēstuli lūdzam sūtīt uz e-pastu trikataspamatskola@beverina.lv līdz 13.12.2019. Papildus jautājumu gadījumā lūdzam rakstīt uz norādīto e-pastu vai zvanīt pa tālruni 26548247. Vairāk informācijas par skolu www.trikatasskola.lv . Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-12-13 Kontaktpersona: CV, izgl.apliec.dok.kopiju un piet.vēstuli sūtīt uz trikataspamatskola@beverina.lv, 26548247

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Brīvības ielā 8, Rūjienā,Rūjienas novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs RŪJIENĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brīvības iela 8, Rūjiena, Rūjienas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-04 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri