Valmieras Ziņas

Covid-19: Saslimušais dalās ar pieredzes stāstu (3)

Lasīšanas laiks: 5 min

Latvijā kopumā veikti 218 756 izmeklējumi, inficēšanās ar Covid-19 apstiprināta 1303 personām, no kurām 1078 ir izveseļojušās (uz 12.08.2020.), liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Ļoti iespējams, ka reālais inficēto un izveseļojušos skaits ir vēl lielāks, jo nereti šī slimība norit vieglā formā, atgādinot saaukstēšanos. To apliecina kāds Covid-19 inficētais, kurš ir veiksmīgi uzvarējis slimību. Savu stāstu viņš uzticēja portālam “Valmieras Ziņas”.

Agris (vārds mainīts) pastāstīja, ka viņam joprojām nav zināms, kādā veidā viņš inficējies ar Covid-19.  Tā kā viņa darbs ir saistīts ar izklaides industriju, ieviešot ārkārtējo situāciju, daudzi nozares uzņēmumi tika slēgti, tādēļ no marta vidus Agris sāka strādāt no mājām. Ievērojot piesardzības pasākumus, viņš reti apmeklēja veikalus. Savukārt draudzenei joprojām bija jādodas uz darbu birojā. Viņa turp brauca ar sabiedrisko transportu.

Veselības stāvoklis pirms inficēšanās

Agris šad un tad mēdz izsmēķēt pa kādai cigaretei un nedaudz lieto alkoholu, bet dara to neregulāri. Savu veselības stāvokli viņš raksturo kopumā kā labu. Lai gan sevi neuzskata par ļoti sportisku, taču pievērš uzmanību aktīvam dzīvesveidam un veselīgam uzturam. Agris uz darbu regulāri dodas ar velosipēdu. Bieži vien ar draudzeni dodas garos (100 – 150 km) velobraucienos. Ziemā viņš regulāri trenējas sporta zālē.

Inficēšanās

Pirmā slimības pazīmes marta beigās pamanījusi Agra draudzene, kurai, pamostoties no rīta, bijusi paaugstināta temperatūra (37,5 grādi). Veicot pārbaudi, apstiprinājusies inficēšanās ar Covid-19. Pēc divām dienām paaugstināta temperatūra parādījusies arī Agrim. Arī viņam konstatēja saslimšanu. Joprojām abiem nav skaidrs, kurš no viņiem ieguva vīrusu pirmais un kur tas notika. Neviens no viņu radiem vai paziņām nebija nesen apmeklējis ārzemes. Turklāt jau no marta sākuma Agris un draudzene minimāli kontaktējās ar tuviniekiem, ievērojot distanci. Par visticamāko versiju abi uzskata Agra draudzenes inficēšanos sabiedriskajā transportā, kur nebija iespējams ievērot distancēšanos.

Slimības gaita

Agrim un draudzenei tikai vienu reizi temperatūra sasniedza 38,5 grādus, taču pārsvarā tā turējās ap 37,5 grādiem. Abiem bijušas iesnas, taču kakls nav sāpējis un klepus nav bijis. Agris slimības gaitu raksturo kā parastu saaukstēšanos, ko var novērot rudenī un pavasarī. Ģimenes ārste ieteikusi profilaktiski lietot krēpas šķīdinošu līdzekli. Vēl abi lietojuši C vitamīnu, pretgripas līdzekļus, pretiesnu deguna pilienus, kā arī dzēruši daudz tēju ar ievārījumu.

Agrim pirms inficēšanās periodiski bijis nedaudz paaugstināts asinsspiediens. Taču pēc inficēšanās konstatēšanas otrajā vai trešajā dienā viņam strauji palielinājies asinsspiediens. Tik augsts asinsspiediens viņam bijis pirmo reizi mūžā, tādēļ ģimenes ārsts izrakstījis medikamentus. Tieši paaugstinātais asinsspiediens bijis tas, kas izraisījis vislielāko diskomfortu slimošanas laikā. Bijis grūti gulēt, nedaudz reibusi galva.

Agra draudzenei nav pazudušas garšas un smaržas maņas, taču Agris varējis atšķirt vien pamatgaršas – saldu, sāļu, skābu vai rūgtu, taču ēdiena garšas nianses nebija jūtamas. Pazudusi arī oža. Šīs pazīmes viņš jutis vēl kādu laiku pēc izveseļošanās.

Pēc nedēļas saaukstēšanās simptomi pārgāja, taču pēc divām dienām atkal abiem parādījusies paaugstināta temperatūra. Kopumā Agris slimojis apmēram divas nedēļas, līdz slimības simptomi pilnībā izzuda. Pēc tam sekoja nogaidīšanas periods 20 dienas. Tad mājās ieradušies mediķi, lai veiktu abiem Covid-19 testu. Agrim tas bijis negatīvs. Arī nākamajā dienā veiktais atkārtotais tests bijis negatīvs. Taču draudzenei gan pirmais, gan nākamie trīs testi, ko veica ik pēc nedēļas, bija pozitīvi, lai gan slimības pazīmes viņai nebija. Līdz ar to arī Agris turpinājis dzīvot pašizolācijā, dodoties tikai vienatnē pastaigās uz mežu.

Policijas uzraudzība

Atrodoties pašizolācijā, Agri un viņa draudzeni ik dienas apmeklēja pašvaldības policijas darbinieki. Kad ieradās policijas patruļa, tika saņemts telefona zvans ar lūgumu pienākt pie loga, lai policisti varētu pārliecināties, ka abi atrodas mājās. Ikdienas vizītes turpinājušās, līdz Agra draudzene izveseļojusies.

Kontakts ar tuviniekiem

Agris atklāj, ka viņš ar draudzeni savā radu un paziņu lokā bijuši vienīgie, kuri saslimuši ar Covid-19. Arī ģimenes ārstei viņi bijuši pirmie Covid-19 pacienti, tādēļ katru dienu ārste zvanījusi un sekojusi slimības gaitai, lai gūtu pieredzi nākamo slimnieku ārstēšanai. Visvairāk par situāciju bijusi satraukta Agra mamma, kura ir jau pensijas vecumā. Lai pasargātu māti no saslimšanas, viņš nav lūdzis palīdzību nepieciešamo lietu piegādē. Ļoti atsaucīgi bijuši kaimiņi, kuri piegādājuši produktus no veikala. Arī citi draugi bijuši ļoti saprotoši un atbalstoši.

Starp Agra paziņām bijuši arī tādi, kur skeptiski izturējušies pret informāciju par Covid-19 pandēmiju. Tādēļ viņš publicējis informāciju Facebook, atklājot to, ka ir viens no saslimušajiem, un stāstot par slimības gaitu.

Pēc izveseļošanās

Pēc izveseļošanās Agris nav izjutis nekādas izmaiņas vispārējā veselības stāvoklī. Ik pa laikam par sevi atgādina ierastās kaites, kas bijušas pirms inficēšanās ar Covid-19. Taču abi ar draudzeni plāno veikt asins analīzes, lai pārliecinātos par vispārējo veselības stāvokli.

Agrim nav bailes atkārtoti saslimt ar Covid-19, lai gan pētījumi liecina, ka ilgstoša imunitāte pret slimību pārslimojošajiem neizveidojas. Viņš nav vakcīnu pretinieks un netic sazvērestības teorijām, taču līdz šim nav sanācis vakcinēties pret gripu un ērču encefalītu. Viņš nevarēja atbildēt, vai noteikti vakcinēsies pret Covid-19, kad būs pieejama vakcīna. Būšot jāizvērtē situācija pasaulē, un kādas būs atsauksmes par vakcīnu efektivitāti.

Agris uzskata, ka Covid-19 ir sava pozitīvā puse. Viņaprāt, pandēmija likusi cilvēkiem kļūt piesardzīgākiem un vairāk domāt par savu veselību. Lielveikalos pircēji viens otram tik bieži negrūžas virsū un ietur distanci, daudzi izmanto roku dezinficēšanas līdzekļus. Arī Agris ar draudzeni vairāk pievērš uzmanību higiēnai un distances ievērošanai. Atnesos mājās produktus, neiepakotos kā parasti nomazgā, bet iepakojumus noslauka ar dezinfekcijas līdzekli. Viņš uzskata, ka roku dezinficēšanas līdzekļus veikalos un citās publiskās vietās vajadzētu turpināt nodrošināt arī pēc pandēmijas beigām.

  Jancis - 16.08.2020

  Ticu vīrusam un gribētos ticēt autentiskumam, bet tik saldi un feiki ka grūti noticēt ka šis raksts ir īsts.

  Caps - 19.08.2020

  Interesanti, ka saslimušajam tiek mainīts vārds, kaut gan pēc tam tekstā raksta, ka šis saslimušais ir draugus informējis Facebook par savu saslimšanu (nav būtiski slēpt info).

   IT - 20.08.2020

   Draugus Facebook var informēt tā, ka pārējie lietotāji neredz

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “mini top!”,Mūrmuižā,"Stūris",Kauguru pagasts. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšanu; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 820 – 870 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Mūrmuižā, vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas vai WhatsApp mob.tel.nr. +371 20 380 874. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Stūris, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-02 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Tālrunis informācijai: +371 20 380 874 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes nekustamo īpašumu speciālistu/-i (dzīvojamo telpu īres jautājumos) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt Pašvaldības palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā Pašvaldības iedzīvotājiem; • administrēt Pašvaldības dzīvojamā fonda datu bāzi; • nodrošināt Pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanas programmas procesu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanai un pagalmu labiekārtošanai; • koordinēt Pašvaldības dzīvojamo māju privatizācijas procesu; • izskatīt personu iesniegumus par palīdzības sniegšanu saistībā ar dzīvojamo platību, uzraudzīt un kontrolēt īres līgumu termiņu un nosacījumu izpildi; • nodrošināt darbu Dzīvokļu komisijā/apakškomisijās; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība (priekšroka tiks dota pretendentiem ar otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstāko izglītību tiesību zinātnēs); • ar jomu saistīto normatīvo aktu pārzināšana un izpratne to pielietošanā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, analītiska un loģiska domāšana; precizitāte; augsta atbildības sajūta; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; spēja argumentēt savu viedokli; prezentācijas prasmes; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1165 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1226 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Nekustamā īpašumu speciālista/-es (dzīvojamo telpu īres jautājumos) amatam” līdz 2024.gada 17.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Nekustamā īpašuma SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-07-17 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam sūtīt uz e-pastu: personals@valmierasnovads.lv

Mūsu partneri