Valmieras Ziņas

Covid-19: Saslimušais dalās ar pieredzes stāstu (3)

Latvijā kopumā veikti 218 756 izmeklējumi, inficēšanās ar Covid-19 apstiprināta 1303 personām, no kurām 1078 ir izveseļojušās (uz 12.08.2020.), liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Ļoti iespējams, ka reālais inficēto un izveseļojušos skaits ir vēl lielāks, jo nereti šī slimība norit vieglā formā, atgādinot saaukstēšanos. To apliecina kāds Covid-19 inficētais, kurš ir veiksmīgi uzvarējis slimību. Savu stāstu viņš uzticēja portālam “Valmieras Ziņas”.

Agris (vārds mainīts) pastāstīja, ka viņam joprojām nav zināms, kādā veidā viņš inficējies ar Covid-19.  Tā kā viņa darbs ir saistīts ar izklaides industriju, ieviešot ārkārtējo situāciju, daudzi nozares uzņēmumi tika slēgti, tādēļ no marta vidus Agris sāka strādāt no mājām. Ievērojot piesardzības pasākumus, viņš reti apmeklēja veikalus. Savukārt draudzenei joprojām bija jādodas uz darbu birojā. Viņa turp brauca ar sabiedrisko transportu.

Veselības stāvoklis pirms inficēšanās

Agris šad un tad mēdz izsmēķēt pa kādai cigaretei un nedaudz lieto alkoholu, bet dara to neregulāri. Savu veselības stāvokli viņš raksturo kopumā kā labu. Lai gan sevi neuzskata par ļoti sportisku, taču pievērš uzmanību aktīvam dzīvesveidam un veselīgam uzturam. Agris uz darbu regulāri dodas ar velosipēdu. Bieži vien ar draudzeni dodas garos (100 – 150 km) velobraucienos. Ziemā viņš regulāri trenējas sporta zālē.

Inficēšanās

Pirmā slimības pazīmes marta beigās pamanījusi Agra draudzene, kurai, pamostoties no rīta, bijusi paaugstināta temperatūra (37,5 grādi). Veicot pārbaudi, apstiprinājusies inficēšanās ar Covid-19. Pēc divām dienām paaugstināta temperatūra parādījusies arī Agrim. Arī viņam konstatēja saslimšanu. Joprojām abiem nav skaidrs, kurš no viņiem ieguva vīrusu pirmais un kur tas notika. Neviens no viņu radiem vai paziņām nebija nesen apmeklējis ārzemes. Turklāt jau no marta sākuma Agris un draudzene minimāli kontaktējās ar tuviniekiem, ievērojot distanci. Par visticamāko versiju abi uzskata Agra draudzenes inficēšanos sabiedriskajā transportā, kur nebija iespējams ievērot distancēšanos.

Slimības gaita

Agrim un draudzenei tikai vienu reizi temperatūra sasniedza 38,5 grādus, taču pārsvarā tā turējās ap 37,5 grādiem. Abiem bijušas iesnas, taču kakls nav sāpējis un klepus nav bijis. Agris slimības gaitu raksturo kā parastu saaukstēšanos, ko var novērot rudenī un pavasarī. Ģimenes ārste ieteikusi profilaktiski lietot krēpas šķīdinošu līdzekli. Vēl abi lietojuši C vitamīnu, pretgripas līdzekļus, pretiesnu deguna pilienus, kā arī dzēruši daudz tēju ar ievārījumu.

Agrim pirms inficēšanās periodiski bijis nedaudz paaugstināts asinsspiediens. Taču pēc inficēšanās konstatēšanas otrajā vai trešajā dienā viņam strauji palielinājies asinsspiediens. Tik augsts asinsspiediens viņam bijis pirmo reizi mūžā, tādēļ ģimenes ārsts izrakstījis medikamentus. Tieši paaugstinātais asinsspiediens bijis tas, kas izraisījis vislielāko diskomfortu slimošanas laikā. Bijis grūti gulēt, nedaudz reibusi galva.

Agra draudzenei nav pazudušas garšas un smaržas maņas, taču Agris varējis atšķirt vien pamatgaršas – saldu, sāļu, skābu vai rūgtu, taču ēdiena garšas nianses nebija jūtamas. Pazudusi arī oža. Šīs pazīmes viņš jutis vēl kādu laiku pēc izveseļošanās.

Pēc nedēļas saaukstēšanās simptomi pārgāja, taču pēc divām dienām atkal abiem parādījusies paaugstināta temperatūra. Kopumā Agris slimojis apmēram divas nedēļas, līdz slimības simptomi pilnībā izzuda. Pēc tam sekoja nogaidīšanas periods 20 dienas. Tad mājās ieradušies mediķi, lai veiktu abiem Covid-19 testu. Agrim tas bijis negatīvs. Arī nākamajā dienā veiktais atkārtotais tests bijis negatīvs. Taču draudzenei gan pirmais, gan nākamie trīs testi, ko veica ik pēc nedēļas, bija pozitīvi, lai gan slimības pazīmes viņai nebija. Līdz ar to arī Agris turpinājis dzīvot pašizolācijā, dodoties tikai vienatnē pastaigās uz mežu.

Policijas uzraudzība

Atrodoties pašizolācijā, Agri un viņa draudzeni ik dienas apmeklēja pašvaldības policijas darbinieki. Kad ieradās policijas patruļa, tika saņemts telefona zvans ar lūgumu pienākt pie loga, lai policisti varētu pārliecināties, ka abi atrodas mājās. Ikdienas vizītes turpinājušās, līdz Agra draudzene izveseļojusies.

Kontakts ar tuviniekiem

Agris atklāj, ka viņš ar draudzeni savā radu un paziņu lokā bijuši vienīgie, kuri saslimuši ar Covid-19. Arī ģimenes ārstei viņi bijuši pirmie Covid-19 pacienti, tādēļ katru dienu ārste zvanījusi un sekojusi slimības gaitai, lai gūtu pieredzi nākamo slimnieku ārstēšanai. Visvairāk par situāciju bijusi satraukta Agra mamma, kura ir jau pensijas vecumā. Lai pasargātu māti no saslimšanas, viņš nav lūdzis palīdzību nepieciešamo lietu piegādē. Ļoti atsaucīgi bijuši kaimiņi, kuri piegādājuši produktus no veikala. Arī citi draugi bijuši ļoti saprotoši un atbalstoši.

Starp Agra paziņām bijuši arī tādi, kur skeptiski izturējušies pret informāciju par Covid-19 pandēmiju. Tādēļ viņš publicējis informāciju Facebook, atklājot to, ka ir viens no saslimušajiem, un stāstot par slimības gaitu.

Pēc izveseļošanās

Pēc izveseļošanās Agris nav izjutis nekādas izmaiņas vispārējā veselības stāvoklī. Ik pa laikam par sevi atgādina ierastās kaites, kas bijušas pirms inficēšanās ar Covid-19. Taču abi ar draudzeni plāno veikt asins analīzes, lai pārliecinātos par vispārējo veselības stāvokli.

Agrim nav bailes atkārtoti saslimt ar Covid-19, lai gan pētījumi liecina, ka ilgstoša imunitāte pret slimību pārslimojošajiem neizveidojas. Viņš nav vakcīnu pretinieks un netic sazvērestības teorijām, taču līdz šim nav sanācis vakcinēties pret gripu un ērču encefalītu. Viņš nevarēja atbildēt, vai noteikti vakcinēsies pret Covid-19, kad būs pieejama vakcīna. Būšot jāizvērtē situācija pasaulē, un kādas būs atsauksmes par vakcīnu efektivitāti.

Agris uzskata, ka Covid-19 ir sava pozitīvā puse. Viņaprāt, pandēmija likusi cilvēkiem kļūt piesardzīgākiem un vairāk domāt par savu veselību. Lielveikalos pircēji viens otram tik bieži negrūžas virsū un ietur distanci, daudzi izmanto roku dezinficēšanas līdzekļus. Arī Agris ar draudzeni vairāk pievērš uzmanību higiēnai un distances ievērošanai. Atnesos mājās produktus, neiepakotos kā parasti nomazgā, bet iepakojumus noslauka ar dezinfekcijas līdzekli. Viņš uzskata, ka roku dezinficēšanas līdzekļus veikalos un citās publiskās vietās vajadzētu turpināt nodrošināt arī pēc pandēmijas beigām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Jancis - 16.08.2020 Atbildēt

  Ticu vīrusam un gribētos ticēt autentiskumam, bet tik saldi un feiki ka grūti noticēt ka šis raksts ir īsts.

  Caps - 19.08.2020 Atbildēt

  Interesanti, ka saslimušajam tiek mainīts vārds, kaut gan pēc tam tekstā raksta, ka šis saslimušais ir draugus informējis Facebook par savu saslimšanu (nav būtiski slēpt info).

   IT - 20.08.2020 Atbildēt

   Draugus Facebook var informēt tā, ka pārējie lietotāji neredz

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri