Valmieras Ziņas

Covid-19: Saslimušais dalās ar pieredzes stāstu (3)

Lasīšanas laiks: 5 min

Latvijā kopumā veikti 218 756 izmeklējumi, inficēšanās ar Covid-19 apstiprināta 1303 personām, no kurām 1078 ir izveseļojušās (uz 12.08.2020.), liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Ļoti iespējams, ka reālais inficēto un izveseļojušos skaits ir vēl lielāks, jo nereti šī slimība norit vieglā formā, atgādinot saaukstēšanos. To apliecina kāds Covid-19 inficētais, kurš ir veiksmīgi uzvarējis slimību. Savu stāstu viņš uzticēja portālam “Valmieras Ziņas”.

Agris (vārds mainīts) pastāstīja, ka viņam joprojām nav zināms, kādā veidā viņš inficējies ar Covid-19.  Tā kā viņa darbs ir saistīts ar izklaides industriju, ieviešot ārkārtējo situāciju, daudzi nozares uzņēmumi tika slēgti, tādēļ no marta vidus Agris sāka strādāt no mājām. Ievērojot piesardzības pasākumus, viņš reti apmeklēja veikalus. Savukārt draudzenei joprojām bija jādodas uz darbu birojā. Viņa turp brauca ar sabiedrisko transportu.

Veselības stāvoklis pirms inficēšanās

Agris šad un tad mēdz izsmēķēt pa kādai cigaretei un nedaudz lieto alkoholu, bet dara to neregulāri. Savu veselības stāvokli viņš raksturo kopumā kā labu. Lai gan sevi neuzskata par ļoti sportisku, taču pievērš uzmanību aktīvam dzīvesveidam un veselīgam uzturam. Agris uz darbu regulāri dodas ar velosipēdu. Bieži vien ar draudzeni dodas garos (100 – 150 km) velobraucienos. Ziemā viņš regulāri trenējas sporta zālē.

Inficēšanās

Pirmā slimības pazīmes marta beigās pamanījusi Agra draudzene, kurai, pamostoties no rīta, bijusi paaugstināta temperatūra (37,5 grādi). Veicot pārbaudi, apstiprinājusies inficēšanās ar Covid-19. Pēc divām dienām paaugstināta temperatūra parādījusies arī Agrim. Arī viņam konstatēja saslimšanu. Joprojām abiem nav skaidrs, kurš no viņiem ieguva vīrusu pirmais un kur tas notika. Neviens no viņu radiem vai paziņām nebija nesen apmeklējis ārzemes. Turklāt jau no marta sākuma Agris un draudzene minimāli kontaktējās ar tuviniekiem, ievērojot distanci. Par visticamāko versiju abi uzskata Agra draudzenes inficēšanos sabiedriskajā transportā, kur nebija iespējams ievērot distancēšanos.

Slimības gaita

Agrim un draudzenei tikai vienu reizi temperatūra sasniedza 38,5 grādus, taču pārsvarā tā turējās ap 37,5 grādiem. Abiem bijušas iesnas, taču kakls nav sāpējis un klepus nav bijis. Agris slimības gaitu raksturo kā parastu saaukstēšanos, ko var novērot rudenī un pavasarī. Ģimenes ārste ieteikusi profilaktiski lietot krēpas šķīdinošu līdzekli. Vēl abi lietojuši C vitamīnu, pretgripas līdzekļus, pretiesnu deguna pilienus, kā arī dzēruši daudz tēju ar ievārījumu.

Agrim pirms inficēšanās periodiski bijis nedaudz paaugstināts asinsspiediens. Taču pēc inficēšanās konstatēšanas otrajā vai trešajā dienā viņam strauji palielinājies asinsspiediens. Tik augsts asinsspiediens viņam bijis pirmo reizi mūžā, tādēļ ģimenes ārsts izrakstījis medikamentus. Tieši paaugstinātais asinsspiediens bijis tas, kas izraisījis vislielāko diskomfortu slimošanas laikā. Bijis grūti gulēt, nedaudz reibusi galva.

Agra draudzenei nav pazudušas garšas un smaržas maņas, taču Agris varējis atšķirt vien pamatgaršas – saldu, sāļu, skābu vai rūgtu, taču ēdiena garšas nianses nebija jūtamas. Pazudusi arī oža. Šīs pazīmes viņš jutis vēl kādu laiku pēc izveseļošanās.

Pēc nedēļas saaukstēšanās simptomi pārgāja, taču pēc divām dienām atkal abiem parādījusies paaugstināta temperatūra. Kopumā Agris slimojis apmēram divas nedēļas, līdz slimības simptomi pilnībā izzuda. Pēc tam sekoja nogaidīšanas periods 20 dienas. Tad mājās ieradušies mediķi, lai veiktu abiem Covid-19 testu. Agrim tas bijis negatīvs. Arī nākamajā dienā veiktais atkārtotais tests bijis negatīvs. Taču draudzenei gan pirmais, gan nākamie trīs testi, ko veica ik pēc nedēļas, bija pozitīvi, lai gan slimības pazīmes viņai nebija. Līdz ar to arī Agris turpinājis dzīvot pašizolācijā, dodoties tikai vienatnē pastaigās uz mežu.

Policijas uzraudzība

Atrodoties pašizolācijā, Agri un viņa draudzeni ik dienas apmeklēja pašvaldības policijas darbinieki. Kad ieradās policijas patruļa, tika saņemts telefona zvans ar lūgumu pienākt pie loga, lai policisti varētu pārliecināties, ka abi atrodas mājās. Ikdienas vizītes turpinājušās, līdz Agra draudzene izveseļojusies.

Kontakts ar tuviniekiem

Agris atklāj, ka viņš ar draudzeni savā radu un paziņu lokā bijuši vienīgie, kuri saslimuši ar Covid-19. Arī ģimenes ārstei viņi bijuši pirmie Covid-19 pacienti, tādēļ katru dienu ārste zvanījusi un sekojusi slimības gaitai, lai gūtu pieredzi nākamo slimnieku ārstēšanai. Visvairāk par situāciju bijusi satraukta Agra mamma, kura ir jau pensijas vecumā. Lai pasargātu māti no saslimšanas, viņš nav lūdzis palīdzību nepieciešamo lietu piegādē. Ļoti atsaucīgi bijuši kaimiņi, kuri piegādājuši produktus no veikala. Arī citi draugi bijuši ļoti saprotoši un atbalstoši.

Starp Agra paziņām bijuši arī tādi, kur skeptiski izturējušies pret informāciju par Covid-19 pandēmiju. Tādēļ viņš publicējis informāciju Facebook, atklājot to, ka ir viens no saslimušajiem, un stāstot par slimības gaitu.

Pēc izveseļošanās

Pēc izveseļošanās Agris nav izjutis nekādas izmaiņas vispārējā veselības stāvoklī. Ik pa laikam par sevi atgādina ierastās kaites, kas bijušas pirms inficēšanās ar Covid-19. Taču abi ar draudzeni plāno veikt asins analīzes, lai pārliecinātos par vispārējo veselības stāvokli.

Agrim nav bailes atkārtoti saslimt ar Covid-19, lai gan pētījumi liecina, ka ilgstoša imunitāte pret slimību pārslimojošajiem neizveidojas. Viņš nav vakcīnu pretinieks un netic sazvērestības teorijām, taču līdz šim nav sanācis vakcinēties pret gripu un ērču encefalītu. Viņš nevarēja atbildēt, vai noteikti vakcinēsies pret Covid-19, kad būs pieejama vakcīna. Būšot jāizvērtē situācija pasaulē, un kādas būs atsauksmes par vakcīnu efektivitāti.

Agris uzskata, ka Covid-19 ir sava pozitīvā puse. Viņaprāt, pandēmija likusi cilvēkiem kļūt piesardzīgākiem un vairāk domāt par savu veselību. Lielveikalos pircēji viens otram tik bieži negrūžas virsū un ietur distanci, daudzi izmanto roku dezinficēšanas līdzekļus. Arī Agris ar draudzeni vairāk pievērš uzmanību higiēnai un distances ievērošanai. Atnesos mājās produktus, neiepakotos kā parasti nomazgā, bet iepakojumus noslauka ar dezinfekcijas līdzekli. Viņš uzskata, ka roku dezinficēšanas līdzekļus veikalos un citās publiskās vietās vajadzētu turpināt nodrošināt arī pēc pandēmijas beigām.

  Jancis - 16.08.2020

  Ticu vīrusam un gribētos ticēt autentiskumam, bet tik saldi un feiki ka grūti noticēt ka šis raksts ir īsts.

  Caps - 19.08.2020

  Interesanti, ka saslimušajam tiek mainīts vārds, kaut gan pēc tam tekstā raksta, ka šis saslimušais ir draugus informējis Facebook par savu saslimšanu (nav būtiski slēpt info).

   IT - 20.08.2020

   Draugus Facebook var informēt tā, ka pārējie lietotāji neredz

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

  SIA „VTU Valmiera” aicina darbā Telpu un teritorijas uzkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteikto minimālo stundas tarifa likmi CV vēstuli ar norādi vakancei „Telpu un teritorijas uzkopējs” lūdzam līdz 2023. gada 06.decembrim iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Valmieras novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-06 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv, tālr. 26558027.

Aicinām darbā TEHNISKĀS PALĪDZĪBAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: · tehniskās palīdzības sniegšana · transportlīdzekļu evakuācija · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu sagatavošana tehniskai apskatei PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · profesionālā vai vispārējā vidējā izglītība · DE, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība · vēlama D, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja pieredze vismaz 2 gadi · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes · pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1300 EUR (bruto) darba laiku pēc grafika: 1.dežūra 0800 - 1700, 2.dežūra 1630 - 0100, 7.dežūra 0800 - 2100. pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Tehniskās palīdzības automobiļu vadītājs” iesniegt līdz 15.decembrim (ieskaitot): · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) · 1 nedēļas laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz tikšanos klātienē. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Aicinām darbā AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKU (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu tehniskās apkopes PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · arodizglītība vai profesionālā vidējā izglītība · vēlama pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1000 - 1400 EUR (bruto) motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem normālu darba laiku – piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Autoatslēdznieks” iesniegt līdz š.g. 15. decembrim: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Mūsu partneri