Valmieras Ziņas

Covid-19: Saslimušais dalās ar pieredzes stāstu (3)

Lasīšanas laiks: 5 min

Latvijā kopumā veikti 218 756 izmeklējumi, inficēšanās ar Covid-19 apstiprināta 1303 personām, no kurām 1078 ir izveseļojušās (uz 12.08.2020.), liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Ļoti iespējams, ka reālais inficēto un izveseļojušos skaits ir vēl lielāks, jo nereti šī slimība norit vieglā formā, atgādinot saaukstēšanos. To apliecina kāds Covid-19 inficētais, kurš ir veiksmīgi uzvarējis slimību. Savu stāstu viņš uzticēja portālam “Valmieras Ziņas”.

Agris (vārds mainīts) pastāstīja, ka viņam joprojām nav zināms, kādā veidā viņš inficējies ar Covid-19.  Tā kā viņa darbs ir saistīts ar izklaides industriju, ieviešot ārkārtējo situāciju, daudzi nozares uzņēmumi tika slēgti, tādēļ no marta vidus Agris sāka strādāt no mājām. Ievērojot piesardzības pasākumus, viņš reti apmeklēja veikalus. Savukārt draudzenei joprojām bija jādodas uz darbu birojā. Viņa turp brauca ar sabiedrisko transportu.

Veselības stāvoklis pirms inficēšanās

Agris šad un tad mēdz izsmēķēt pa kādai cigaretei un nedaudz lieto alkoholu, bet dara to neregulāri. Savu veselības stāvokli viņš raksturo kopumā kā labu. Lai gan sevi neuzskata par ļoti sportisku, taču pievērš uzmanību aktīvam dzīvesveidam un veselīgam uzturam. Agris uz darbu regulāri dodas ar velosipēdu. Bieži vien ar draudzeni dodas garos (100 – 150 km) velobraucienos. Ziemā viņš regulāri trenējas sporta zālē.

Inficēšanās

Pirmā slimības pazīmes marta beigās pamanījusi Agra draudzene, kurai, pamostoties no rīta, bijusi paaugstināta temperatūra (37,5 grādi). Veicot pārbaudi, apstiprinājusies inficēšanās ar Covid-19. Pēc divām dienām paaugstināta temperatūra parādījusies arī Agrim. Arī viņam konstatēja saslimšanu. Joprojām abiem nav skaidrs, kurš no viņiem ieguva vīrusu pirmais un kur tas notika. Neviens no viņu radiem vai paziņām nebija nesen apmeklējis ārzemes. Turklāt jau no marta sākuma Agris un draudzene minimāli kontaktējās ar tuviniekiem, ievērojot distanci. Par visticamāko versiju abi uzskata Agra draudzenes inficēšanos sabiedriskajā transportā, kur nebija iespējams ievērot distancēšanos.

Slimības gaita

Agrim un draudzenei tikai vienu reizi temperatūra sasniedza 38,5 grādus, taču pārsvarā tā turējās ap 37,5 grādiem. Abiem bijušas iesnas, taču kakls nav sāpējis un klepus nav bijis. Agris slimības gaitu raksturo kā parastu saaukstēšanos, ko var novērot rudenī un pavasarī. Ģimenes ārste ieteikusi profilaktiski lietot krēpas šķīdinošu līdzekli. Vēl abi lietojuši C vitamīnu, pretgripas līdzekļus, pretiesnu deguna pilienus, kā arī dzēruši daudz tēju ar ievārījumu.

Agrim pirms inficēšanās periodiski bijis nedaudz paaugstināts asinsspiediens. Taču pēc inficēšanās konstatēšanas otrajā vai trešajā dienā viņam strauji palielinājies asinsspiediens. Tik augsts asinsspiediens viņam bijis pirmo reizi mūžā, tādēļ ģimenes ārsts izrakstījis medikamentus. Tieši paaugstinātais asinsspiediens bijis tas, kas izraisījis vislielāko diskomfortu slimošanas laikā. Bijis grūti gulēt, nedaudz reibusi galva.

Agra draudzenei nav pazudušas garšas un smaržas maņas, taču Agris varējis atšķirt vien pamatgaršas – saldu, sāļu, skābu vai rūgtu, taču ēdiena garšas nianses nebija jūtamas. Pazudusi arī oža. Šīs pazīmes viņš jutis vēl kādu laiku pēc izveseļošanās.

Pēc nedēļas saaukstēšanās simptomi pārgāja, taču pēc divām dienām atkal abiem parādījusies paaugstināta temperatūra. Kopumā Agris slimojis apmēram divas nedēļas, līdz slimības simptomi pilnībā izzuda. Pēc tam sekoja nogaidīšanas periods 20 dienas. Tad mājās ieradušies mediķi, lai veiktu abiem Covid-19 testu. Agrim tas bijis negatīvs. Arī nākamajā dienā veiktais atkārtotais tests bijis negatīvs. Taču draudzenei gan pirmais, gan nākamie trīs testi, ko veica ik pēc nedēļas, bija pozitīvi, lai gan slimības pazīmes viņai nebija. Līdz ar to arī Agris turpinājis dzīvot pašizolācijā, dodoties tikai vienatnē pastaigās uz mežu.

Policijas uzraudzība

Atrodoties pašizolācijā, Agri un viņa draudzeni ik dienas apmeklēja pašvaldības policijas darbinieki. Kad ieradās policijas patruļa, tika saņemts telefona zvans ar lūgumu pienākt pie loga, lai policisti varētu pārliecināties, ka abi atrodas mājās. Ikdienas vizītes turpinājušās, līdz Agra draudzene izveseļojusies.

Kontakts ar tuviniekiem

Agris atklāj, ka viņš ar draudzeni savā radu un paziņu lokā bijuši vienīgie, kuri saslimuši ar Covid-19. Arī ģimenes ārstei viņi bijuši pirmie Covid-19 pacienti, tādēļ katru dienu ārste zvanījusi un sekojusi slimības gaitai, lai gūtu pieredzi nākamo slimnieku ārstēšanai. Visvairāk par situāciju bijusi satraukta Agra mamma, kura ir jau pensijas vecumā. Lai pasargātu māti no saslimšanas, viņš nav lūdzis palīdzību nepieciešamo lietu piegādē. Ļoti atsaucīgi bijuši kaimiņi, kuri piegādājuši produktus no veikala. Arī citi draugi bijuši ļoti saprotoši un atbalstoši.

Starp Agra paziņām bijuši arī tādi, kur skeptiski izturējušies pret informāciju par Covid-19 pandēmiju. Tādēļ viņš publicējis informāciju Facebook, atklājot to, ka ir viens no saslimušajiem, un stāstot par slimības gaitu.

Pēc izveseļošanās

Pēc izveseļošanās Agris nav izjutis nekādas izmaiņas vispārējā veselības stāvoklī. Ik pa laikam par sevi atgādina ierastās kaites, kas bijušas pirms inficēšanās ar Covid-19. Taču abi ar draudzeni plāno veikt asins analīzes, lai pārliecinātos par vispārējo veselības stāvokli.

Agrim nav bailes atkārtoti saslimt ar Covid-19, lai gan pētījumi liecina, ka ilgstoša imunitāte pret slimību pārslimojošajiem neizveidojas. Viņš nav vakcīnu pretinieks un netic sazvērestības teorijām, taču līdz šim nav sanācis vakcinēties pret gripu un ērču encefalītu. Viņš nevarēja atbildēt, vai noteikti vakcinēsies pret Covid-19, kad būs pieejama vakcīna. Būšot jāizvērtē situācija pasaulē, un kādas būs atsauksmes par vakcīnu efektivitāti.

Agris uzskata, ka Covid-19 ir sava pozitīvā puse. Viņaprāt, pandēmija likusi cilvēkiem kļūt piesardzīgākiem un vairāk domāt par savu veselību. Lielveikalos pircēji viens otram tik bieži negrūžas virsū un ietur distanci, daudzi izmanto roku dezinficēšanas līdzekļus. Arī Agris ar draudzeni vairāk pievērš uzmanību higiēnai un distances ievērošanai. Atnesos mājās produktus, neiepakotos kā parasti nomazgā, bet iepakojumus noslauka ar dezinfekcijas līdzekli. Viņš uzskata, ka roku dezinficēšanas līdzekļus veikalos un citās publiskās vietās vajadzētu turpināt nodrošināt arī pēc pandēmijas beigām.

  Jancis - 16.08.2020

  Ticu vīrusam un gribētos ticēt autentiskumam, bet tik saldi un feiki ka grūti noticēt ka šis raksts ir īsts.

  Caps - 19.08.2020

  Interesanti, ka saslimušajam tiek mainīts vārds, kaut gan pēc tam tekstā raksta, ka šis saslimušais ir draugus informējis Facebook par savu saslimšanu (nav būtiski slēpt info).

   IT - 20.08.2020

   Draugus Facebook var informēt tā, ka pārējie lietotāji neredz

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri