Valmieras Ziņas

Covid-19: Saslimušais dalās ar pieredzes stāstu (3)

Lasīšanas laiks: 5 min

Latvijā kopumā veikti 218 756 izmeklējumi, inficēšanās ar Covid-19 apstiprināta 1303 personām, no kurām 1078 ir izveseļojušās (uz 12.08.2020.), liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati. Ļoti iespējams, ka reālais inficēto un izveseļojušos skaits ir vēl lielāks, jo nereti šī slimība norit vieglā formā, atgādinot saaukstēšanos. To apliecina kāds Covid-19 inficētais, kurš ir veiksmīgi uzvarējis slimību. Savu stāstu viņš uzticēja portālam “Valmieras Ziņas”.

Agris (vārds mainīts) pastāstīja, ka viņam joprojām nav zināms, kādā veidā viņš inficējies ar Covid-19.  Tā kā viņa darbs ir saistīts ar izklaides industriju, ieviešot ārkārtējo situāciju, daudzi nozares uzņēmumi tika slēgti, tādēļ no marta vidus Agris sāka strādāt no mājām. Ievērojot piesardzības pasākumus, viņš reti apmeklēja veikalus. Savukārt draudzenei joprojām bija jādodas uz darbu birojā. Viņa turp brauca ar sabiedrisko transportu.

Veselības stāvoklis pirms inficēšanās

Agris šad un tad mēdz izsmēķēt pa kādai cigaretei un nedaudz lieto alkoholu, bet dara to neregulāri. Savu veselības stāvokli viņš raksturo kopumā kā labu. Lai gan sevi neuzskata par ļoti sportisku, taču pievērš uzmanību aktīvam dzīvesveidam un veselīgam uzturam. Agris uz darbu regulāri dodas ar velosipēdu. Bieži vien ar draudzeni dodas garos (100 – 150 km) velobraucienos. Ziemā viņš regulāri trenējas sporta zālē.

Inficēšanās

Pirmā slimības pazīmes marta beigās pamanījusi Agra draudzene, kurai, pamostoties no rīta, bijusi paaugstināta temperatūra (37,5 grādi). Veicot pārbaudi, apstiprinājusies inficēšanās ar Covid-19. Pēc divām dienām paaugstināta temperatūra parādījusies arī Agrim. Arī viņam konstatēja saslimšanu. Joprojām abiem nav skaidrs, kurš no viņiem ieguva vīrusu pirmais un kur tas notika. Neviens no viņu radiem vai paziņām nebija nesen apmeklējis ārzemes. Turklāt jau no marta sākuma Agris un draudzene minimāli kontaktējās ar tuviniekiem, ievērojot distanci. Par visticamāko versiju abi uzskata Agra draudzenes inficēšanos sabiedriskajā transportā, kur nebija iespējams ievērot distancēšanos.

Slimības gaita

Agrim un draudzenei tikai vienu reizi temperatūra sasniedza 38,5 grādus, taču pārsvarā tā turējās ap 37,5 grādiem. Abiem bijušas iesnas, taču kakls nav sāpējis un klepus nav bijis. Agris slimības gaitu raksturo kā parastu saaukstēšanos, ko var novērot rudenī un pavasarī. Ģimenes ārste ieteikusi profilaktiski lietot krēpas šķīdinošu līdzekli. Vēl abi lietojuši C vitamīnu, pretgripas līdzekļus, pretiesnu deguna pilienus, kā arī dzēruši daudz tēju ar ievārījumu.

Agrim pirms inficēšanās periodiski bijis nedaudz paaugstināts asinsspiediens. Taču pēc inficēšanās konstatēšanas otrajā vai trešajā dienā viņam strauji palielinājies asinsspiediens. Tik augsts asinsspiediens viņam bijis pirmo reizi mūžā, tādēļ ģimenes ārsts izrakstījis medikamentus. Tieši paaugstinātais asinsspiediens bijis tas, kas izraisījis vislielāko diskomfortu slimošanas laikā. Bijis grūti gulēt, nedaudz reibusi galva.

Agra draudzenei nav pazudušas garšas un smaržas maņas, taču Agris varējis atšķirt vien pamatgaršas – saldu, sāļu, skābu vai rūgtu, taču ēdiena garšas nianses nebija jūtamas. Pazudusi arī oža. Šīs pazīmes viņš jutis vēl kādu laiku pēc izveseļošanās.

Pēc nedēļas saaukstēšanās simptomi pārgāja, taču pēc divām dienām atkal abiem parādījusies paaugstināta temperatūra. Kopumā Agris slimojis apmēram divas nedēļas, līdz slimības simptomi pilnībā izzuda. Pēc tam sekoja nogaidīšanas periods 20 dienas. Tad mājās ieradušies mediķi, lai veiktu abiem Covid-19 testu. Agrim tas bijis negatīvs. Arī nākamajā dienā veiktais atkārtotais tests bijis negatīvs. Taču draudzenei gan pirmais, gan nākamie trīs testi, ko veica ik pēc nedēļas, bija pozitīvi, lai gan slimības pazīmes viņai nebija. Līdz ar to arī Agris turpinājis dzīvot pašizolācijā, dodoties tikai vienatnē pastaigās uz mežu.

Policijas uzraudzība

Atrodoties pašizolācijā, Agri un viņa draudzeni ik dienas apmeklēja pašvaldības policijas darbinieki. Kad ieradās policijas patruļa, tika saņemts telefona zvans ar lūgumu pienākt pie loga, lai policisti varētu pārliecināties, ka abi atrodas mājās. Ikdienas vizītes turpinājušās, līdz Agra draudzene izveseļojusies.

Kontakts ar tuviniekiem

Agris atklāj, ka viņš ar draudzeni savā radu un paziņu lokā bijuši vienīgie, kuri saslimuši ar Covid-19. Arī ģimenes ārstei viņi bijuši pirmie Covid-19 pacienti, tādēļ katru dienu ārste zvanījusi un sekojusi slimības gaitai, lai gūtu pieredzi nākamo slimnieku ārstēšanai. Visvairāk par situāciju bijusi satraukta Agra mamma, kura ir jau pensijas vecumā. Lai pasargātu māti no saslimšanas, viņš nav lūdzis palīdzību nepieciešamo lietu piegādē. Ļoti atsaucīgi bijuši kaimiņi, kuri piegādājuši produktus no veikala. Arī citi draugi bijuši ļoti saprotoši un atbalstoši.

Starp Agra paziņām bijuši arī tādi, kur skeptiski izturējušies pret informāciju par Covid-19 pandēmiju. Tādēļ viņš publicējis informāciju Facebook, atklājot to, ka ir viens no saslimušajiem, un stāstot par slimības gaitu.

Pēc izveseļošanās

Pēc izveseļošanās Agris nav izjutis nekādas izmaiņas vispārējā veselības stāvoklī. Ik pa laikam par sevi atgādina ierastās kaites, kas bijušas pirms inficēšanās ar Covid-19. Taču abi ar draudzeni plāno veikt asins analīzes, lai pārliecinātos par vispārējo veselības stāvokli.

Agrim nav bailes atkārtoti saslimt ar Covid-19, lai gan pētījumi liecina, ka ilgstoša imunitāte pret slimību pārslimojošajiem neizveidojas. Viņš nav vakcīnu pretinieks un netic sazvērestības teorijām, taču līdz šim nav sanācis vakcinēties pret gripu un ērču encefalītu. Viņš nevarēja atbildēt, vai noteikti vakcinēsies pret Covid-19, kad būs pieejama vakcīna. Būšot jāizvērtē situācija pasaulē, un kādas būs atsauksmes par vakcīnu efektivitāti.

Agris uzskata, ka Covid-19 ir sava pozitīvā puse. Viņaprāt, pandēmija likusi cilvēkiem kļūt piesardzīgākiem un vairāk domāt par savu veselību. Lielveikalos pircēji viens otram tik bieži negrūžas virsū un ietur distanci, daudzi izmanto roku dezinficēšanas līdzekļus. Arī Agris ar draudzeni vairāk pievērš uzmanību higiēnai un distances ievērošanai. Atnesos mājās produktus, neiepakotos kā parasti nomazgā, bet iepakojumus noslauka ar dezinfekcijas līdzekli. Viņš uzskata, ka roku dezinficēšanas līdzekļus veikalos un citās publiskās vietās vajadzētu turpināt nodrošināt arī pēc pandēmijas beigām.

  Jancis - 16.08.2020

  Ticu vīrusam un gribētos ticēt autentiskumam, bet tik saldi un feiki ka grūti noticēt ka šis raksts ir īsts.

  Caps - 19.08.2020

  Interesanti, ka saslimušajam tiek mainīts vārds, kaut gan pēc tam tekstā raksta, ka šis saslimušais ir draugus informējis Facebook par savu saslimšanu (nav būtiski slēpt info).

   IT - 20.08.2020

   Draugus Facebook var informēt tā, ka pārējie lietotāji neredz

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri