Valmieras Ziņas

Čiris: Valsts attieksme pret uzņēmējiem ir divkosīga (1)

Aizliedzot Krievijas pilsoņiem iegādāties nekustamo īpašumu (NĪ) Latvijā, valsts demonstrē divkosīgo attieksmi, uzskata ekociemata Amatciems attīstītājs Aivars Zvirbulis jeb Čiris.

“No vienas puses publiski tiek pausts atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai, bet no otras – veselas nozares vieglu roku tiek nolemtas iznīcībai.

Kamēr norisinās cīņa par alternatīvu nodrošināšanu Krievijas tirgum, piemēram, pārtikas rūpniecības nozarei vai lauksaimniecībai, NĪ un būvniecības nozaru dzīvotspēja tiek apdraudēta. Turklāt pilnībā tiek ignorēts fakts, ka nekustamo īpašumu pircēji nodrošina finanšu līdzekļu ieplūšanu praktiski visās Latvijas ekonomikas nozarēs.”

Aivars Zvirbulis norāda, ka Imigrācijas likumā paredzētās izmaiņas nopietni apdraudēs uzticamību visai uzņēmējdarbības videi Latvijā. “Vērts atcerēties, ka ikviens uzņēmējs lēmumus pieņem ilgtermiņā, un šajā gadījumā rēķinājās ar tiem grozījumiem Imigrācijas likumā, kas stājās spēkā 1. septembrī.

Nav šaubu, ka biežā spēles noteikumu maiņa nesīs lielākus zaudējumus pašmāju uzņēmējiem nekā “sodītajai Krievijai”.

Saglabāt esošo likuma redakciju ir Latvijas ekonomikas interesēs.”

Nacionāli noskaņoto politisko spēku argumenti par termiņuzturēšanās programmas it kā radītajiem draudiem Latvijas valsts drošībai ir nepamatoti, uzsver Aivars Zvirbulis:

“Ne jau visi krievu tautības cilvēki bija vainojami pie komunisma radītajām vai pie pašreizējām ģeopolitiskajām problēmām. Milzīgs skaits Krievijas pilsoņu ir eiropeiski domājoši, un viņiem ir kauns par notikumiem Krimā un Ukrainā.

Šiem inteliģentajiem un ekonomiski aktīvajiem cilvēkiem ir biznesa projekti Eiropā un visā pasaulē. Daudzi no viņiem ir ekonomiski saistīti ar Rīgu un Latviju. Uzturēšanās atļauju saņemšanai viņiem ir iespējas izmantot arī citas Eiropas valstis, taču viņi izvēlas Latviju tieši ģeogrāfiskās pieejamības un valodas dēļ. Ar aizliegumu šiem Krievijas pilsoņiem iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā, Latvija diez vai atrisinās savas drošības problēmas, kas tiek minētas kā galvenais arguments programmas likvidēšanai.”

Pēc attīstītāja domām Latvijai pašlaik ir jānovērtē valsts ģeogrāfiskā stāvokļa priekšrocības un jāizmanto tās.

“Mēs kā valsts nevaram pārtraukt ģeopolitisko vai informācijas karu, bet mēs varam ar gudriem un diplomātiskiem lēmumiem to nesaasināt un būt par sarunu vedējiem.

Pavisam drīz Latvija būs ES prezidējošā valsts, un tās loma starpvalstu attiecībās pieaugs. Šis statuss būtu jāmāk izmantot nevis graut, pieņemot pārsteidzīgus un populistiskus lēmumus. Starpvalstu konflikti beigsies, krievu cilvēki aktīvi turpinās ekonomisko darbību visā pasaulē, un viņiem tik un tā būs uzturēšanās atļaujas Eiropā.

Latvija ar saviem aizliegumiem būs demonstrējusi īslaicīgu “ieriebšanas” politiku, kas nesīs valstij tikai zaudējumus, bet nebūs risinājums problēmai pēc būtības,”

ieplānotos Imigrācijas likuma grozījumus kritizē Aivars Zvirbulis.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    SandrisGrasis75 - 03.01.2015 Atbildēt

    Šeit skaidri pierādās ”pierastais/iznīdējamais” Valsts-Mēs ar vienu roku dodam un _tūlīt_ ņemam uzņēmējam nost:”Tev ņebūs grābāties kā miroņam gar svecēm”… Tev pienākas attīstībai? Tad tik pumpē no ”ārzonām” kur tāpat tās finanses gaida apguvējus- jebkādus … … Gribi? palikt? Godīgs? Tad cīnies iekšējos tirgos LV,LT,ESTun ES !!! Beigsim spēlītes spēlēt ar ”MaXiMa” LVražots” u.c. Jāpieņem viens ar Likuma burtu un Kvalitāti nodrošināts ”logo”!?

Mūsu partneri