Valmieras Ziņas

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu pievienos Priekuļu tehnikumam (1)

No 2019.gada 1.augusta Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu plānots pievienot Priekuļu tehnikumam, izveidojot profesionālās izglītības kompetences centru “Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums”, šodien lēma Ministru kabinets.

Šīs pārmaiņas ļaus paaugstināt profesionālās izglītības kvalitāti un pieejamību, veicinās profesionālās izglītības kompetences centru izcilību un profesionālās izglītības attīstību Vidzemes reģionā, sola Izglītības un zinātnes ministrijā.

Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskola patlaban ir Cēsu novada pašvaldības padotībā esoša profesionālās izglītības iestāde, savukārt Priekuļu tehnikums ir Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā. Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolā 2018./2019.mācību gadā profesionālās vidējās izglītības programmās mācās 212 audzēkņi sešās izglītības programmās – “Apģērbu dizains”, “Būvdarbi”, “Enerģētika un elektrotehnika”, “Koka izstrādājumu dizains”, “Kokizstrādājumu izgatavošana” un “Programmēšana”.

Savukārt Priekuļu tehnikumā pašlaik mācās vairāk nekā 500 jauniešu, apgūstot gan līdzīgas izglītības programmas, piemēram, “Būvdarbi” un “Programmēšana”, kā arī vairākas citas – “Autotransports”, “Mašīnzinības”, “Lauksaimniecības tehnika”, “Augkopība”, “Ēdināšanas pakalpojumi”, “Datorsistēmas, datubāzes un datortīkli” u.c.

Lai iestādes savstarpēji nekonkurētu un tiktu nodrošināts optimāls profesionālās izglītības izvietojums reģionā, sadarbojoties Cēsu novada pašvaldībai un ministrijai, pieņemts lēmums stiprināt izglītības iestādes un optimizēt abu iestāžu resursus. Tādējādi tiks uzlabota profesionālās izglītības kvalitāte, nodrošināta izglītības iestāžu vienota valsts pārvaldība, racionāli plānojot izglītības programmu īstenošanu mācību ēkās Priekuļos un Cēsīs, kā arī efektīvi izmantojot pieejamos resursus. Jaunās izglītības iestādes attīstībā svarīga būs Priekuļu tehnikuma kā profesionālās izglītības kompetences centra pieredze izglītības kvalitātes nodrošināšanā.

Abās profesionālās izglītības iestādēs tiek īstenotas ar dažādu nozaru tehnoloģijām saistītas profesionālās izglītības programmas, savukārt dizains ir definēts kā stratēģiskas attīstības virziens, kas var veiksmīgi sekmēt vides ilgtspēju, zaļo ekonomiku un tautsaimniecības attīstību. Tieši tāpēc jaunās izglītības iestādes nosaukums izvēlēts – Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums, apvienojot tradicionālās izglītības, jauno tehnoloģiju un inovāciju mijiedarbību profesionālās izglītības izcilības veicināšanā.

Stājoties spēkā Ministru kabineta (MK) rīkojumam, Priekuļu tehnikums pārņem arī Cēsu novada pašvaldības uzņemtās saistības ES struktūrfondu projektos. Līdz ar to valdība šodien apstiprināja arī IZM izstrādātos grozījumus MK noteikumos, kas reglamentē ERAF finansējuma piešķīrumu profesionālo izglītības iestāžu modernizācijai. Turpmāk viena ES fondu specifiskā atbalsta ietvaros Priekuļu tehnikums varēs īstenot vairākus projektus, kā arī saņems projekta “Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolas modernizācija” maksimālo plānoto finansējumu. Grozījumi paredz, ka projekts Priekuļu tehnikumam jāīsteno ar sadarbības partneri – Valsts izglītības attīstības aģentūru.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Eu veči, - 16.01.2019 Atbildēt

    Nu tātad pēc pāris gadiem,Cēsu skolai būs Jāņumuižas un Ērgļu liktenis…viss kas tiek pievienots Priekuļiem ,pēcāk tiek likvidēts!!!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt iniciatīvu atteikties no sāls lietošanas ielu uzturēšanā Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA EASTCON AG LV Starptautisks uzņēmums ar 23 darba gadu pieredzi Latvijā Aicinām darbā KLIENTU – PĀRDOŠANAS KONSULTANTUS TU BŪSI LIELISKS KOMANDAS BIEDRS – -) ja komunikācija ar cilvēkiem Tev dod prieku; -) ja smaids un optimisms ir Tava vizītkarte; -) ja mācīties no profesionāliem pārdevējiem – konsultantiem un dalīties ar savu skatījumu Tev būtu interesanti; -) ja Tev ir „B „kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto. MĒS PIEDĀVĀJAM : -) elastīgu darba grafiku ( arī darbdienu vakaros ); -) pievilcīgu atalgojumu ar bonusiem no pārdošanas rezultātiem no 700 līdz 3000 eiro bruto; -) iespēju strādāt savā reģionā; -) kvalitatīvu bezmaksas apmācību un atbalstu ikdienas darbā; -) vissvarīgākais – piedāvājam labu noskaņojumu un priecīgu kolektīvu, motivējošu kolēģi – vadītāju. DARBA PIENĀKUMI : -) iepazīstināt klientus ar produktu; -) izskaidrot produkta darbības principus un atbildēt uz klientu jautājumiem; -) izzināt klientu vajadzības, konsultēt un piedāvāt risinājumu; -) mācīties un augt kopā ar komandu. ( klientu meklēšana darba pienākumos neietilpst ) Gaidām CV un pavadvēstuli uz e-pastu : elita.juska@eastcon.lv līdz 01.03.2019.g. Pavadvēstulē, lūdzu, norādi : Kādus rezultātus savā dzīvē esi sasniedzis ( nav svarīgi, kādā jomā ).Ar ko esi lepojies un ar kādām metodēm panāc rezultātu ikdienas darbībā. Lūdzu, uzraksti savus plānus karjerā tuvākajam gadam. Gaidīsim izsmeļošu un konkrētu pieteikumu no Tevis jau šodien. Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, un tās apkārtne Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-01 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli ar norādi sūtīt uz elita.juska@eastcon.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri