Valmieras Ziņas

Centralizēto siltumenerģiju Kocēnu novadā ražo pilnībā automatizētās katlu mājās, izmantojot atjaunojamos energoresursus

Gatavojoties uzņēmuma gada pārskata apstiprināšanai, Kocēnu novada pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” valdes loceklis Māris Heinols 18. martā iepazīstināja Kocēnu novada domes deputātus ar pārskatu par uzņēmuma paveikto 2020. gadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Siltumapgādes jomā lielākais paveiktais darbs 2020. gadā bija trīs jaunu katlu māju – Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā – nodošana ekspluatācijā, kā rezultātā visos Kocēnu novada ciemos centralizētās siltumenerģijas ražošanu nodrošina automatizētas, energoefektīvas un mūsdienīgas katlu mājas. Katlu māju darbība tiek nodrošināta bez operatoriem, tām ir izbūvēta attālināta vadības un uzraudzības sistēma, tās sniedz iespēju nodrošināt stabilu siltumenerģijas temperatūru siltumapgādes tīklos, kā arī siltumtrases tīklu sūkņi darbojas automātiski, vadoties pēc patērētāju pieprasījuma un āra gaisa temperatūras. Visās katlu mājās siltumenerģijas ražošanā izmanto atjaunojamos energoresursus, četrās – meža koksnes šķeldu ar mitrumu līdz 55%, savukārt vienā – kokskaidu granulas. Katlu māju izbūvei tika piesaistīts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Aizvadītajā gadā izstrādāti un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā apstiprināti ekonomiski pamatoti siltumapgādes tarifi.

Ūdenssaimniecības jomā būtiskākie un apjomīgākie paveiktie darbi ir sadzīves notekūdeņu attīrīšanas ietaišu rekonstrukcija Bērzainē, Dikļos, Vaidavā un Zilākalnā, kā rezultātā notekūdeņi tiek attīrīti atbilstoši likumdošanas prasībām. Veikta Bērzaines, Dikļu, Rubenes un Kocēnu ciemu dzeramā ūdens sagatavošanas staciju modernizācija un pārbūve, lai nodrošinātu dzeramā ūdens attīrīšanu no dzelzs un mangāna līdz likumdošanā pieļaujamai normai. Rubenes ciemā nomainīts maģistrālais ūdensvada posms 350 m garumā. Izstrādāti un iesniegti apstiprināšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā ekonomiski pamatoti ūdenssaimniecības tarifi Kocēnu novadā.

Aizvadītajā gadā noslēgti līgumi par tiešo norēķinu pakalpojumu nodrošināšanu daudzdzīvokļu mājām, kā arī uzsākta klientu informēšanas sistēmas izveide, lai klienti ar īsziņas starpniecību operatīvi saņemtu no uzņēmuma paziņojumus par plānotajiem remontdarbiem vai pakalpojumu piegādes pārtraukumu. Veikti ieguldījumi uzņēmuma autotransporta parka atjaunošanā un materiāli tehniskās bāzes uzlabošanā.

Raksturojot uzņēmuma finansiālos rādītājus siltumapgādes pakalpojumu nodrošināšanā aizvadītajos četros gados, SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” valdes loceklis Māris Heinols norāda, ka 2020. gadā laikapstākļu ietekmē samazinājušies ieņēmumi par klientiem piegādāto siltumenerģiju – 2020. gads Latvijā bija siltākais gads meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Arī izdevumi par kurināmā materiāla iegādi ir samazinājušies, jo jaunizbūvētās katlu mājas nodrošina ekonomisku energoresursu patēriņu.

Savukārt ūdenssaimniecības jomā ieņēmumi ir saglabājušies iepriekšējo gadu līmenī, taču palielinājušies izdevumi, kas skaidrojams ar ieguldījumiem jaunu ūdenssaimniecības sistēmu izbūvē un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu uzlabošanā, kā arī ievērojamu izdevumu daļu veido pamatlīdzekļu nolietojums.

Kopš 2018. gada uzņēmums darbam ar debitoriem, kas ir uzņēmumam parādā par sniegtajiem pakalpojumiem, piesaistījis juristus, kas rezultējies ar būtisku parādu summu samazinājumu, piemēram, 2019. gadā no debitoriem atgūti nepilni 20 tūkstoši eiro.

SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” šogad plāno veikt maģistrālā ūdensvada posma izbūvi Vaidavas ciemā un Dikļu ciemā; rekonstruēt Rubenes ciema ūdenstorņa tvertni; uzsākt sadzīves kanalizācijas sistēmas rekonstrukciju Zilākalna ciemā; izveidot jaunas papildu ūdensvadu skalošanas vietas posmos, kur ir mazs ūdens patēriņš; Bērzaines ciemā ierīkot siltumapgādes tīkla automatizētās vadības sistēmu un izbūvēt jaunu iebrauktuvi un paplašināt piebraucamo ceļu uz Zilākalna ciema katlu māju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pilsētas 2.pirmsskolas izglītības iestāde “Ezītis” steidzami aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rubenes iela 38, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes). Ja Tev ir vēlme: veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; nodrošināt pedagoģisko procesu grupā; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un kolēģiem; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 7.maijam e-pastā: ezitis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29446642 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rubenes iela 38, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-05-07

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valkas iela 2, Strenči,Strenču novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 590-650 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs STRENČOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Strenču nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-06 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri