Valmieras Ziņas

Centralizēto siltumenerģiju Kocēnu novadā ražo pilnībā automatizētās katlu mājās, izmantojot atjaunojamos energoresursus

Lasīšanas laiks: 3 min

Gatavojoties uzņēmuma gada pārskata apstiprināšanai, Kocēnu novada pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” valdes loceklis Māris Heinols 18. martā iepazīstināja Kocēnu novada domes deputātus ar pārskatu par uzņēmuma paveikto 2020. gadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Siltumapgādes jomā lielākais paveiktais darbs 2020. gadā bija trīs jaunu katlu māju – Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā – nodošana ekspluatācijā, kā rezultātā visos Kocēnu novada ciemos centralizētās siltumenerģijas ražošanu nodrošina automatizētas, energoefektīvas un mūsdienīgas katlu mājas. Katlu māju darbība tiek nodrošināta bez operatoriem, tām ir izbūvēta attālināta vadības un uzraudzības sistēma, tās sniedz iespēju nodrošināt stabilu siltumenerģijas temperatūru siltumapgādes tīklos, kā arī siltumtrases tīklu sūkņi darbojas automātiski, vadoties pēc patērētāju pieprasījuma un āra gaisa temperatūras. Visās katlu mājās siltumenerģijas ražošanā izmanto atjaunojamos energoresursus, četrās – meža koksnes šķeldu ar mitrumu līdz 55%, savukārt vienā – kokskaidu granulas. Katlu māju izbūvei tika piesaistīts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Aizvadītajā gadā izstrādāti un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā apstiprināti ekonomiski pamatoti siltumapgādes tarifi.

Ūdenssaimniecības jomā būtiskākie un apjomīgākie paveiktie darbi ir sadzīves notekūdeņu attīrīšanas ietaišu rekonstrukcija Bērzainē, Dikļos, Vaidavā un Zilākalnā, kā rezultātā notekūdeņi tiek attīrīti atbilstoši likumdošanas prasībām. Veikta Bērzaines, Dikļu, Rubenes un Kocēnu ciemu dzeramā ūdens sagatavošanas staciju modernizācija un pārbūve, lai nodrošinātu dzeramā ūdens attīrīšanu no dzelzs un mangāna līdz likumdošanā pieļaujamai normai. Rubenes ciemā nomainīts maģistrālais ūdensvada posms 350 m garumā. Izstrādāti un iesniegti apstiprināšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā ekonomiski pamatoti ūdenssaimniecības tarifi Kocēnu novadā.

Aizvadītajā gadā noslēgti līgumi par tiešo norēķinu pakalpojumu nodrošināšanu daudzdzīvokļu mājām, kā arī uzsākta klientu informēšanas sistēmas izveide, lai klienti ar īsziņas starpniecību operatīvi saņemtu no uzņēmuma paziņojumus par plānotajiem remontdarbiem vai pakalpojumu piegādes pārtraukumu. Veikti ieguldījumi uzņēmuma autotransporta parka atjaunošanā un materiāli tehniskās bāzes uzlabošanā.

Raksturojot uzņēmuma finansiālos rādītājus siltumapgādes pakalpojumu nodrošināšanā aizvadītajos četros gados, SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” valdes loceklis Māris Heinols norāda, ka 2020. gadā laikapstākļu ietekmē samazinājušies ieņēmumi par klientiem piegādāto siltumenerģiju – 2020. gads Latvijā bija siltākais gads meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Arī izdevumi par kurināmā materiāla iegādi ir samazinājušies, jo jaunizbūvētās katlu mājas nodrošina ekonomisku energoresursu patēriņu.

Savukārt ūdenssaimniecības jomā ieņēmumi ir saglabājušies iepriekšējo gadu līmenī, taču palielinājušies izdevumi, kas skaidrojams ar ieguldījumiem jaunu ūdenssaimniecības sistēmu izbūvē un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu uzlabošanā, kā arī ievērojamu izdevumu daļu veido pamatlīdzekļu nolietojums.

Kopš 2018. gada uzņēmums darbam ar debitoriem, kas ir uzņēmumam parādā par sniegtajiem pakalpojumiem, piesaistījis juristus, kas rezultējies ar būtisku parādu summu samazinājumu, piemēram, 2019. gadā no debitoriem atgūti nepilni 20 tūkstoši eiro.

SIA “Kocēnu komunālā saimniecība” šogad plāno veikt maģistrālā ūdensvada posma izbūvi Vaidavas ciemā un Dikļu ciemā; rekonstruēt Rubenes ciema ūdenstorņa tvertni; uzsākt sadzīves kanalizācijas sistēmas rekonstrukciju Zilākalna ciemā; izveidot jaunas papildu ūdensvadu skalošanas vietas posmos, kur ir mazs ūdens patēriņš; Bērzaines ciemā ierīkot siltumapgādes tīkla automatizētās vadības sistēmu un izbūvēt jaunu iebrauktuvi un paplašināt piebraucamo ceļu uz Zilākalna ciema katlu māju.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (profesiju klasifikatora koda Nr.9112 01) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2021.gada 8.decembrim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-08 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

ŠĶIEDRAS CIRTĒJS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Atbilstošā apjomā un kvalitātē ražot cirstās šķiedras produktu; · Atbilstoši klienta vajadzībām svērt, pakot un marķēt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Rūpīgi ievērot ražojamā produkta tehnoloģiskos parametrus; · Kontrolēt saražotās produkcijas kvalitāti; · Savlaicīgi un kvalitatīvi veikt doto ražošanas uzdevumu; · Savlaicīgi veikt ciršanas iekārtu un ventilācijas sistēmas apkopi, veikt iekārtu darba detaļu nomaiņu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT : · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Precizitāte, apzinīgums, spēja organizēt savu darbu; · Noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu sākot no 1000-1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi ŠĶIEDRAS CIRTĒJS  sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. SazInāsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: ŠĶIEDRU CIRTĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā BŪVINŽENIERI (uz nenoteiktu laiku) (2 vakances) Ja Tev ir vēlme: • organizēt un piedalīties būvniecības procesos Pašvaldības un tās iestāžu būvprojektu realizācijas laikā; • piedalīties būvprojektēšanas uzdevumu sagatavošanā, izvērtēt būvprojektus to izstrādes procesā; • veikt Pašvaldības būvju vizuālo/ tehnisko apsekošanu, atzinumu sagatavošanu, sniegt priekšlikumus un ieteikumus par prioritāri nepieciešamajiem Pašvaldības ēku un būvju remontdarbiem; • izstrādāt/ organizēt Pašvaldības vajadzībām nepieciešamās remontdarbu tāmes, veikt izmaksu aplēses investīciju projektiem; • piedalīties ES struktūrfondu līdzfinansēto būvobjektu projektu pieteikumiem un atskaitēm nepieciešamās būvprojektu un būvniecības dokumentācijas sagatavošanā; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināma augstākā izglītība) būvniecības jomā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze būvniecības jomā; • sertifikāts ēku būvdarbu vadīšanā, būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību; • normatīvo aktu pārzināšana būvniecības jomā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, “Būvniecības informācijas sistēma” (BIS) portālā, Būvju informācijas modelēšanas (BIM) sistēmā un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1360 EUR līdz 1455 EUR (pārbaudes laikā), atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Būvinženiera/-es amatam” līdz 2021.gada 13.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BŪVINŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-13

Mūsu partneri