Valmieras Ziņas

Ceļojuma fotostāsts: Visi ceļi ved uz Valletu

Ierasts ir teiciens, ka visi ceļi ved uz Romu, bet reizēm visi ceļi ved uz Valletu. Te gan nav domāts Valmieras tirdzniecības centrs, bet gan Maltas Republikas galvaspilsēta Valleta, kas atrodas uz Vidusjūras salas. Valleta 2018.gadā ir viena no Eiropas kultūras galvaspilsētām (otra ir Nīderlandes pilsēta Leuvardena), līdz ar to Valletā notiek dažādi starptautiski pasākumi, tā vēl vairāk pievilina tūristus no visas pasaules.

Valleta dibināta 16.gadsimtā un nosaukta par godu Maltas Ordeņa lielmestram Žanam Parizo de Valete, savukārt Maltas vārdu saista ar grieķu vai feniķiešu valodu, un tulkojumā tā nozīmē Medus zeme. Te patiešām daudzos suvenīru veikaliņos var atrast lielākas un mazākas burciņas ar dažāda veida medu, bet ne jau šī salduma dēļ tūristi tā iecienījuši šo salu. Te ir daudz saulainu dienu, zili zaļš un tīrs ūdens, klintis, daudz mazu un viesmīlīgu kafejnīcu, baznīcas, cietokšņi, nakts bāri un izklaides, romantiski līči un pludmales. Reizēm gan tūristi tiek kārtīgi izpluinīti piekrastes vējos. Visa sala ir izbraukājama ar satiksmes vai īpašajiem Hop on-Hop off autobusiem, kuru gala pietura pārsvarā ir Valletas autoosta pie Tritona strūklakas. Jauki ir satiksmes kuģīši, kas kursē no Valletas uz Sliemu, tas ietaupa pārvietošanās laiku. Lielai daļai tūristu ērta ir arī saziņa, jo valsts valodas ir divas – maltiešu un angļu, tāpat ērti norēķināties ar eiro. Piesaista arī arhitektūra, kur gaiši medainais tonis sapludina mūsdienu un seno laiku celtnes, īpaši kičīgi šķiet mazie un daudzkrāsainie balkoniņi un reliģiskās ikoniņas, kas rotā māju sienas (98% maltiešu ir katoļi). Valletas baroka arhitektūras mantojums iekļauts UNESCO sarakstā.

Malta platības ziņā ir tikai dažus kvadrātkilometrus lielāka nekā Rīga, līdz ar to tā ir viena no mazākajām pasaules valstīm. Tā ir viena no visblīvāk apdzīvotajām valstīm un tajā ir arī visblīvākā arhitektūras pieminekļu koncentrācija.

Maltas vēsture ir sarežģīta, šo zemi savulaik iekārojuši feniķieši, romieši, arābi, francūži, angļi… No pēdējiem te joprojām saglabājušās sarkanās telefona būdiņas, un arī mašīnas brauc pa „nepareizo” pusi…

Daudzas pilsētas vienkārši saplūst viena ar otru, un to robežas atrodamas vienīgi kartē. Nevar atšķirt, kad beidzas Sandžiljana un sākas Sliema, kur beidzas Sliema un sākas Gzira… Atbilstoši gadalaikiem pilsētas apstādījumos un brīvā dabā zied mimozas, strelīcijas, eņģeļtaures, lauvmutītes, bugenvilijas… Bet klinšainajos laukos un pakalnos aug milzīgi kaktusi un agaves, zied savvaļas gladiolas, mazajos, no akmeņiem izkarotajos laukos aug sīpoli, puravi, zemenes, kartupeļi, pupas. Ēdieni ir sātīgi, un porcijas ir palielas. Garšīga ir maltiešu tradicionālā zivju zupa, trusis dažādās pavāru interpretācijās.

Malta ir siltummīļu zeme, bet, ja nepatīk pārāk liela svelme, labākais laiks doties uz Maltu ir pavasarī vai rudenī. Tiešie Ryanair reisi no Rīgas uz Maltu ir ceturtdienās un svētdienās. Ko atvest no Maltas? Šīs zemes suvenīrus, tāpat kā 1 un 2 eiro monētas, rotā Maltas Ordeņa astoņstūru krusts. Populāri ir dažādi karamelizēti riekstu saldumi, mazas burciņas ar kaperiem, olīvām, medu, netradicionāliem ievārījumiem, interesanti ir kaktusu un cita veida liķieri, lielā izvēlē ir krāsainā stikla izstrādājumi, sudraba un zelta rotaslietas. Vieni brauc uz Maltu laiski atpūsties un sauļoties pludmalēs, baudīt nakts dzīvi, citi sajūsminās par dabu, arhitektūru un vēsturiskajām vietām. Senās pilsētas Mdina un Rabata, Gozo un Komino salas, krāsainās laiviņas, Dingli klintis, mīlīgā kino pilsētiņa Popeye Village, Marsašlokas svētdienas tirgus un citas vietas – katrs atradīs ko piemērotu, jo Malta apbur ar savu šarmu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “mini top!” Alejas ielā 7A, Kocēnos,Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs KOCĒNOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7A, Kocēni, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Padtex Insulation” ir uzņēmums, kas ražo siltumu izolējošus materiālus karstu detaļu (krāni, caurules, motori, turbīnas) nosegšanai. Uzņēmumam paplašinoties un palielinot ražošanas apjomus, aicinām savā komandā pievienoties KONSTRUKTORUS (profesijas kods 2141 18) Tava darba apraksts: izgatavot produktu rasējumus atbilstoši klientu un tehnoloģiskām prasībām; veikt aprēķinu un projektēšanas darbus ar specializētām datorprogrammām; izstrādāt rūpnieciskās produkcijas dizaina failus; piedalīties pieprasījumu apstrādes, ražošanas, tehniskās uzraudzības, izstrādājumu pilnveidošanas un realizācijas procesos. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze darbā ar specializētām projektēšanas un rasēšanas datorprogrammām (AutoCAD, Creo); precizitāte, atbildības sajūta, spēja radoši pieiet darbam, gatavība pilnveidoties profesionāli un intelektuāli; vēlama augstākā tehniskā izglītība (pieļaujama – profesionālā vidējā izglītība vai atbilstošas jomas students); gatavība doties apmācībās ārzemēs. Mēs piedāvājam: iespējas pilnveidot darbam nepieciešamās praktiskās prasmes un savas profesionālās zināšanas pieredzējušā kolektīvā; stabilu darba vietu Valmierā; konkurētspējīgu atalgojumu 1350 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, veselības apdrošināšanu; labus darba apstākļus; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Konstruktors” gaidīsim līdz 2019.gada 30.novembrim uz e-pastu alise@padtex.lv vai iesniedzot personīgi Cempu ielā 27, Valmierā, LV-4201. Tālrunis informācijai 22418808. Par atlases rezultātiem informēsim uz atlases tikšanos uzaicinātos kandidātus. Profesija: KONSTRUKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2020-01-01 Kontaktpersona: CV ar norādi “Konstruktors” sūtīt uz alise@padtex.lv vai iesniegt personīgi, t.22418808 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Skola) aicina darbā direktora vietnieku izglītības jomā (audzināšanas darbā) (0.75 darba slodzes) Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Kā pilsēta nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, tā pašvaldība - bez izglītotiem, lojāliem un atsaucīgiem darbiniekiem. Ja Tev ir vēlme: · nodrošināt mācību procesa organizēšanu Skolā saskaņā ar izvirzītajiem Skolas uzdevumiem un vērtībām; · vadīt, plānot, organizēt Skolas audzināšanas darbu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; · nodrošināt Skolas audzināšanas programmas izstrādi, koordinēt un pārraudzīt tās izpildi un organizēt Skolas ārpusstundu darbu; · apkopot un analizēt informāciju, gatavot pārskatus un ziņojumus par audzināšanas darbu Skolā; · koordinēt klašu audzinātāju darbu; · apzināt un popularizēt metodiskos materiālus un pedagogu darba pieredzi audzināšanas darbā; · atbalstīt un konsultēt izglītojamo pašpārvaldes darbību; · veicināt Skolas tradīciju saglabāšanu un pilnveidošanu un tēla veidošanu; · nodrošināt drošu, pozitīvu un psiholoģiski labvēlīgu vidi Skolā; · rūpēties par izglītojamo drošību un Skolas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu; · atbilstoši darba pienākumiem piedalīties pedagoģiskās padomes sēžu sagatavošanā un organizēšanā; un ja Tev ir: · atbilstoša izglītība, kā arī atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likumā, Izglītības likumā noteiktajām prasībām un Ministru kabineta noteikumiem Nr.569; · vēlama vismaz trīs gadu pieredze līdzīgā amatā pēdējo piecu gadu laikā; · Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; · spēja strādāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus un prasme rīkoties nestandarta situācijās; · labas komunikācijas, sadarbības un motivēšanas prasmes; · pieredze izglītības jomu reglamentējošo tiesību aktu pārzināšana; · jaunāko izglītības un pedagoģijas jomu aktualitāšu pārzināšana un prasme pielietot darbā; · precizitāte un atbildība darbā; · labas prasmes darbā ar MS Office programmatūrām; mēs piedāvājam: · darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; · stabilu, sakārtotu darba vidi; · atalgojumu 1300 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par pilnu darba slodzi); · sociālās garantijas. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz uldis.jansons@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā, adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, ar norādi „Direktora vietnieka vakancei”, līdz 2019.gada 28. novembrim plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Skola izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-28 Kontaktpersona: Piet.vēst., CV, augst.izgl.dok.kopiju ar norādi sūtīt uz uldis.jansons@valmiera.edu.lv

Mūsu partneri