Valmieras Ziņas

Ceļojuma fotostāsts: Visi ceļi ved uz Valletu

Ierasts ir teiciens, ka visi ceļi ved uz Romu, bet reizēm visi ceļi ved uz Valletu. Te gan nav domāts Valmieras tirdzniecības centrs, bet gan Maltas Republikas galvaspilsēta Valleta, kas atrodas uz Vidusjūras salas. Valleta 2018.gadā ir viena no Eiropas kultūras galvaspilsētām (otra ir Nīderlandes pilsēta Leuvardena), līdz ar to Valletā notiek dažādi starptautiski pasākumi, tā vēl vairāk pievilina tūristus no visas pasaules.

Valleta dibināta 16.gadsimtā un nosaukta par godu Maltas Ordeņa lielmestram Žanam Parizo de Valete, savukārt Maltas vārdu saista ar grieķu vai feniķiešu valodu, un tulkojumā tā nozīmē Medus zeme. Te patiešām daudzos suvenīru veikaliņos var atrast lielākas un mazākas burciņas ar dažāda veida medu, bet ne jau šī salduma dēļ tūristi tā iecienījuši šo salu. Te ir daudz saulainu dienu, zili zaļš un tīrs ūdens, klintis, daudz mazu un viesmīlīgu kafejnīcu, baznīcas, cietokšņi, nakts bāri un izklaides, romantiski līči un pludmales. Reizēm gan tūristi tiek kārtīgi izpluinīti piekrastes vējos. Visa sala ir izbraukājama ar satiksmes vai īpašajiem Hop on-Hop off autobusiem, kuru gala pietura pārsvarā ir Valletas autoosta pie Tritona strūklakas. Jauki ir satiksmes kuģīši, kas kursē no Valletas uz Sliemu, tas ietaupa pārvietošanās laiku. Lielai daļai tūristu ērta ir arī saziņa, jo valsts valodas ir divas – maltiešu un angļu, tāpat ērti norēķināties ar eiro. Piesaista arī arhitektūra, kur gaiši medainais tonis sapludina mūsdienu un seno laiku celtnes, īpaši kičīgi šķiet mazie un daudzkrāsainie balkoniņi un reliģiskās ikoniņas, kas rotā māju sienas (98% maltiešu ir katoļi). Valletas baroka arhitektūras mantojums iekļauts UNESCO sarakstā.

Malta platības ziņā ir tikai dažus kvadrātkilometrus lielāka nekā Rīga, līdz ar to tā ir viena no mazākajām pasaules valstīm. Tā ir viena no visblīvāk apdzīvotajām valstīm un tajā ir arī visblīvākā arhitektūras pieminekļu koncentrācija.

Maltas vēsture ir sarežģīta, šo zemi savulaik iekārojuši feniķieši, romieši, arābi, francūži, angļi… No pēdējiem te joprojām saglabājušās sarkanās telefona būdiņas, un arī mašīnas brauc pa „nepareizo” pusi…

Daudzas pilsētas vienkārši saplūst viena ar otru, un to robežas atrodamas vienīgi kartē. Nevar atšķirt, kad beidzas Sandžiljana un sākas Sliema, kur beidzas Sliema un sākas Gzira… Atbilstoši gadalaikiem pilsētas apstādījumos un brīvā dabā zied mimozas, strelīcijas, eņģeļtaures, lauvmutītes, bugenvilijas… Bet klinšainajos laukos un pakalnos aug milzīgi kaktusi un agaves, zied savvaļas gladiolas, mazajos, no akmeņiem izkarotajos laukos aug sīpoli, puravi, zemenes, kartupeļi, pupas. Ēdieni ir sātīgi, un porcijas ir palielas. Garšīga ir maltiešu tradicionālā zivju zupa, trusis dažādās pavāru interpretācijās.

Malta ir siltummīļu zeme, bet, ja nepatīk pārāk liela svelme, labākais laiks doties uz Maltu ir pavasarī vai rudenī. Tiešie Ryanair reisi no Rīgas uz Maltu ir ceturtdienās un svētdienās. Ko atvest no Maltas? Šīs zemes suvenīrus, tāpat kā 1 un 2 eiro monētas, rotā Maltas Ordeņa astoņstūru krusts. Populāri ir dažādi karamelizēti riekstu saldumi, mazas burciņas ar kaperiem, olīvām, medu, netradicionāliem ievārījumiem, interesanti ir kaktusu un cita veida liķieri, lielā izvēlē ir krāsainā stikla izstrādājumi, sudraba un zelta rotaslietas. Vieni brauc uz Maltu laiski atpūsties un sauļoties pludmalēs, baudīt nakts dzīvi, citi sajūsminās par dabu, arhitektūru un vēsturiskajām vietām. Senās pilsētas Mdina un Rabata, Gozo un Komino salas, krāsainās laiviņas, Dingli klintis, mīlīgā kino pilsētiņa Popeye Village, Marsašlokas svētdienas tirgus un citas vietas – katrs atradīs ko piemērotu, jo Malta apbur ar savu šarmu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā SIERA RAŽOŠANAS PRESES OPERATORU Cēsu iela 8, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Pārraudzīt un strādāt ar iekārtām, kas pasterizē, homogenizē un mehāniski apstrādā pienu, iekārtām, kas ražo sieru un citus siera produktus; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR; • Veselības apdrošināšanas polisi (pēc viena nostrādāta gada). Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: blome@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29180953 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri