Valmieras Ziņas

Ceļojošā bērnu zīmējumu izstāde “Karš bērnu acīm…Sāpes un cerības”

Lasīšanas laiks: < 1 min

Valmieras pilsētas svētku laikā, no 22. līdz 24.jūlijam aicinām doties uz Jaunatnes centra “Vinda” dārzu (Valmiera, Rīgas iela 42) un aplūkot ukraiņu bērnu zīmējumu izstādi “Karš bērnu acīm.. Sāpes un cerības”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja vietniece kultūrpolitikas jautājumos Liene Jakobsone.

Ko zīmē evakuēto ģimeņu bērni pirmajā stundā pēc ierašanās Čerkasos? Izstādē ikvienam tiek dota iespēja aplūkot to bērnu zīmējumus, kuri redzēja kara šausmas un kuri, kopā ar vecākiem bija spiesti pamest savas mājas, draugus, ierasto dzīvesveidu un bēgt uz Čerkasu pilsētu.

Zīmējumi tapuši pirmajās stundās pēc tam, kad evakuētās ģimenes ieradās Čerkasu pilsētā, Čerkasu pilsētas domes Humānās palīdzības centrā. Humānās palīdzības saņemšana, konsultācijas, apmešanās vietas reģistrācija – vecāki ir aizņemti ar dokumentu formēšanu, un bērni zīmē.

Zīmēšanas laiks ir no 30 minūtēm līdz stundai. Zīmējumu iespaidi aptver Mariupoli, Severodonecku, Kijivu, Harkivu un citus Ukrainas reģionus, kur iebruka Krievijas karaspēks.

Izstādes mērķis ir pievērst uzmanību karam, kā arī bērnu un viņu ģimeņu psiholoģiskajām problēmām un materiālajām vajadzībām.

Izstādi organizē Čerkasu pilsētas pašvaldība (Ukraina) sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību. Izstādi 22. jūlijā plkst. 18.30 apmeklēs arī Čerkasu pilsētas delegācija.

Pēc Valmieras pilsētas svētkiem zīmējumus paredzēts izstādīt arī citviet Valmieras novadā.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri