Valmieras Ziņas

“Camphill Rožkalni” ciematā uzstādīs saules paneļus

Lasīšanas laiks: 3 min

Noslēdzoties nodibinājuma fonda “Ziedot.lv” un AS “Latvenergo” projektu konkursam par sociālās palīdzības organizāciju ēku energoefektivitātes risinājumu atbalstu, saules paneļus un to uzstādīšanu saņems četras nevalstiskās organizācijas (NVO) – “Camphill Rožkalni”, nodibinājums “Fonds Grašu bērnu ciemats”, Raunas evaņģēliski luteriskās draudzes diakonijas centrs un Latgales Reģionālais atbalsta centrs “Rasas pērles”, aģentūru LETA informēja “Ziedot.lv” un “Latvenergo” pārstāvji.

“Camphill Rožklani” ir sociālterapeitiska kopiena Latvijā, kas sniedz pakalpojumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ciemats atrodas Valmieras novadā, kur kopā dzīvo un strādā cilvēki ar īpašām vajadzībām, apstrādājot 30 hektārus auglīgas zemes, ražo veselīgu pārtiku un veido rokdarbus no dabas materiāliem. Saules paneļi tiks uzstādīti “Camphill Rožkalni” ciemata saimniecības ēkai – kūtij, tādā veidā palīdzot nodrošināt energoefektīvu ciemata darbību un samazinot administratīvos izdevumus.

Grašu bērnu ciemats no Madonas novada ir ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcija, kura sniedz ģimeniskai videi pietuvinātu aprūpi un kuras mērķis ir uzņemt un nodrošināt no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm un bez vecāku gādības palikušos bērnus un pusaudžus ar labiem dzīves apstākļiem, nodrošināt šādu bērnu un pusaudžu iespēju iegūt vispārējo izglītību un arodapmācību. Saules paneļi tiks uzstādīti uz dzīvojamās ēkas jumta, lai palīdzētu nodrošināt energoefektīvu ciemata darbību un samazinātu administratīvos izdevumus.

Raunas Evaņģēliski luteriskās draudzes diakonijas centrs sniedz palīdzību Smiltenes novada ļaudīm. Sākotnēji organizācija dibināta tieši kā senioru un personu ar dažāda rakstura traucējumiem, bet darbības laikā palīdzība netiek atteikta nevienam grūtībās nonākušajam novada līdzcilvēkam. Tāpat, organizācija īsteno “Pansija Rauna”, kas nodrošina paplašinātus pakalpojumus klientiem ar funkcionāliem traucējumiem. Saules paneļi tiks uzstādīti uz “Pansija Rauna” jumta, palīdzot nodrošināt energoefektīvu pansijas darbību un samazinot administratīvos izdevumus.

Latgales Reģionālais atbalsta centrs “Rasas pērles” atrodas Balvu novadā un sniedz rehabilitācijas pakalpojumus vardarbībā cietušiem bērniem. Vardarbībā cietušu bērnu un pieaugušo rehabilitācija notiek nepārtraukti 24 stundas diennaktī. Atbalsta centrā vardarbībā cietušās personas tiek izmitinātas un katru dienu sniegta sociālā rehabilitācija. Saules paneļi tiks uzstādīti uz centra ēkas, lai palīdzētu nodrošināt energoefektīvu centra darbību un samazinātu administratīvos izdevumus.

Pamatojoties uz “Latvenergo” un “Ziedot.lv” šogad 10.jūnijā noslēgto dāvinājuma līgumu par atbalstu sociālās palīdzības organizācijām energoefektīvu risinājumu ieviešanai, “Ziedot.lv” augusta beigās izsludināja pieteikšanos biedrībām un nodibinājumiem atbalsta saņemšanai. Projekta konkurss norisinājās divās kārtās un kopā tika saņemti 15 projekta pieteikumi. Projektu konkurss tiek organizēts, lai veicinātu videi draudzīgāku energo risinājumu ieviešanu NVO un samazinātu administratīvos izdevumus.

Otrai konkursa kārtai pieteikumus izvērtēja ekspertu komisija, kas koleģiāli pieņēma lēmumu par “Latvenergo” finansējuma piešķiršanu piecām NVO. Konkursa ekspertu komisijā ir pārstāvji no Labklājības ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Latvijas pašvaldību savienības, Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “Sustento”, “Latvenergo” un “Ziedot.lv”. No izvirzītajiem pieciem pieteikumiem, četras NVO iesniedza nepieciešamo dokumentāciju, lai “Latvenergo” eksperti varētu izstrādāt saules paneļu piedāvājumu pieteiktajai ēkai.

Saules paneļu sistēmas tiks uzstādītas tuvākajā laikā, ņemot vērā katras NVO iespējas un laika apstākļus.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri