Valmieras Ziņas

Būvvalde: Bīstami balkoni Valmierā nav aktuāla problēma

Jau ziņojām par pētījumu, kas veikts pēc Ekonomikas ministrijas pasūtījuma, kurā secināts, ka tuvāko gadu laikā Latvijā jāatjauno teju visu padomju laikos celto ēku balkoni. Lai noskaidrotu situāciju Valmierā, portāls “Valmieras Ziņas” vērsās pilsētas pašvaldībā.

Valmieras pilsētas Būvvaldes galvenais būvinspektors Juris Mellēns vērtē, ka

bīstami daudzdzīvokļu māju balkoni vai lodžijas nav šobrīd aktuāla problēma Valmierā.

Paaugstinot ēku energoefektivitāti, ir renovētas 48% Valmieras daudzdzīvokļu ēkas. Visām renovētajām ēkām, pirms to atjaunošanas darbu veikšanas, tika veikts ēkas konstrukciju apsekojums un izvērtēšana. Gadījumos, ja balkona konstrukcijas būtu tikušas atzītas par bīstamām, apsekojuma rezultātā balkona remonts būtu iekļauts renovācijas darbu sarakstā.

Būvprojekti, kas paredzēja balkonu atjaunošanu, ir tikuši realizēti divās ēkās Stacijas ielā, arī Annas ielā 8. Šobrīd iedzīvotāji lemj par balkonu remontu Andreja Upīša ielā 17.

Kā informē SIA “Valmieras Namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Valdis Jēgers,

balkonu remonts vienmēr ir saistīts ar augstām izmaksām.

Ir jāizvērtē, vai nepieciešams kapitāli remontēt un nomainīt balkonu vai iespējama veco balkonu vai lodžiju atjaunošana. Valmieras pilsētas Būvvalde bīstamu situāciju gadījumos veic arī ēku apsekošanu.

Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.130 “Par Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai, piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju atjaunošanai”

paredz pašvaldības līdzfinansējumu avārijas stāvoklī esošiem balkoniem.

Līdzfinansējumu var pieprasīt, ja mājas, tās daļas vai atsevišķu tehnisko sistēmu stāvoklis normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atzīts par bīstamu cilvēku dzīvībai vai veselībai. Šādos gadījumos maksimālā pieejamā līdzfinansējuma summa ir EUR 5695. Pārējais nepieciešamais finansējums jāsedz mājas īpašniekiem.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem par būves stāvokli atbildīgs ir tās īpašnieks. Daudzdzīvokļu māju īpašnieki ir to dzīvokļu īpašnieki. Lai nodrošinātu ēkas uzturēšanu, dzīvokļu īpašnieki apvienojas dzīvokļu īpašnieku biedrībās vai arī ēkas apsaimniekošanu deleģē kādam apsaimniekotājam. Valmierā lielākais daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājs ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri