Valmieras Ziņas

Būt par krietniem un derīgiem pilsoņiem savā valstī

Lasīšanas laiks: 3 min

Šogad aprit 100 gadi, kopš Latvija iepazinusi skautu un gaidu kustību. Valmieras 4.skautu vienība pastāv jau no 1994.gada, daudzus gadus tā ir skaitliski lielākā skautu un gaidu vienība Latvijā ar vairāk nekā 70 dalībniekiem visās vecuma grupās.

Vienības izveidotājs un vadītājs, Valmieras Viestura vidusskolas direktors, Uldis Jansons stāsta, ka ideja par skautu vienību Valmierā radusies nejauši. “Es biju skolā nostrādājis pirmo gadu un interesējos, ko jaunieši dara ārpus stundām. Vai tad viņiem nav kaut kādas nometnes, pulciņi, kur aktīvi darboties? Tā man piespēlēja skautus.”

Katrai skautu un gaidu pakāpei ir konkrētas prasības, kas jāprot, lai varētu sevi saukt par pilntiesīgu skautu vai gaidu. “Ir jāparāda, ko prot. Ir dažādas pārbaudījumu un zināšanu prasības, tajā skaitā Latvijas vēsture, skautisma vēsture un likumi, mezglu sējumi, topogrāfija, ugunskura iekuršana, pirmā palīdzība un citas prasmes.

Skautiem jābūt sabiedriski aktīviem un noderīgiem savai vietējai kopienai. Mēs neskraidām pa pilsētu, vicinādami karodziņus, bet esam gana redzami, cenšamies pēc iespējas vairāk stāstīt par savu darbību. Tāpat nesēžam solā un nemācāmies no grāmatām. Mēs mācāmies darot,”

stāsta Uldis Jansons.

Skautiem viena no svarīgākajām apmācības metodēm ir dažāda veida pētniecības gājieni un pārgājieni sava novada, valsts izzināšanai, gan kājām, gan ar velosipēdiem, slēpēm un arī laivām. Tādi notiek vidēji reizi mēnesī ar dažāda veida uzdevumiem un grūtības pakāpēm atbilstoši katra vecuma grupas spējām. Neizpaliek arī sportiskās aktivitātes un tradicionālās nometnes, piemēram, “Baltais vilks”. Tāpat nesen Raunā notika mazskautu un guntiņu nometne “Raunas bruņinieki”. Katra pasākuma neatņemama sastāvdaļa ir ugunskurs, kas viesus vieno gan pārgājienos, nometnēs gan citos pasākumos, jo tas ir ne tikai siltuma avots, bet vienojošais elements, kas stiprina kopības un vienotības garu, norāda Uldis Jansons.

Skauti redzami arī Valmieras publiskajos pasākumos, piemēram, komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas pasākumos un Lāčplēša dienas gājienā.

“Skauti un gaidas –  tie ir draugi, jaunas zināšanas, iespēja sevi pierādīt un pārbaudīt. Viņiem ir jāspēj sadarboties, organizēt savus darbus un sadzīvi. Tās ir sociālās iemaņas. Ja braucam uz nometnēm, pārgājienos, jāprot sadarboties, sadalīt pienākumus. Pašiem jāspēj savā starpā organizēties, lai uzdotais uzdevums būtu izpildīts. Viss notiek nevis pēc vadītāja norādījumiem, bet viņiem pašiem ir jāspēj sadarboties un uzņemties atbildību, jāprot sadzīvot, vienoties. Šīs prasmes viņiem noteikti palīdzēs, kad viņi būs pieauguši,” norāda Uldis Jansons.

Šis gads skautiem ir īpašs – šogad aprit Latvijas skautisma simtgade. Šovasar augustā notiks lielā nometne “Simtgades ugunskurs” visiem Latvijas skautiem un gaidām. Tur aptuveni 800 guntiņas un mazskauti, gaidas un skauti, dižgaidas un dižskauti, kā arī lielgaidas un roveri kopā ar saviem vadītājiem pulcēsies ap ugunskuru, mācīsies, izzinās un uzturēs dzīvu skautu un gaidu kopējo mērķi – būt par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem.

 

Ar skautisma un gaidisma vēsturi var iepazīties Latvijas Skautu un Gaidu centrālās organizācijas mājaslapā.

Aktuālais jautājums

Vai plānojat šogad svētkos izmantot pirotehnikas izstrādājumus/šaut salūtu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība Dienesta viesnīca (turpmāk – Iestāde) aicina darbā dienesta viesnīcas skolotāju (1,0 slodze, 40 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt Iestādē dzīvojošiem izglītojamajiem drošu un psiholoģiski labvēlīgu vidi; - sadarboties ar izglītojamajiem, izglītojamā vecākiem vai aizbildņiem, izglītības iestāžu sociāliem pedagogiem un Iestādes tehnisko personālu, lai sniegtu atbalstu izglītojamajiem izglītības procesa un socializācijas jautājumos; - strādāt individuālo darbu ar izglītojamajiem - iepazīt izglītojamo intereses un individuālās īpatnības, organizēt individuālās (arī grupveida) pārrunas; - sekot, lai izglītojamie ievēro telpu lietošanas un iekšējās kārtības noteikumus. Darbs ar vidusskolas vecuma izglītojamajiem; un ja Tev ir: - augstākā pedagoģiskā izglītība; - pedagoģiskā darba pieredze ne mazāk par diviem gadiem; - valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; - kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā un pieņemt lēmumus patstāvīgi; mēs piedāvājam: - dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; - pamatalgu pārbaudes laikā 936 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 985 EUR pirms nodokļu nomaksas; - iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Dienesta viesnīcas skolotāja/-as amatam” līdz 2026.gada 9.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-09 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv 64207148

SIA “LEGRO LATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums, aicina darbā  “Substrāta sajaukšanas līnijas operatoru” (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieras pagasts, Valmieras novads, LV-4219,t.i. 6 km no Valmieras) Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu pie substrāta sajaukšanas iekārtas; Sekot līdzi, lai ražošanas procesā izmantotā kūdra un piedevu komponenti tiktu izmantoti efektīvi un izvairīties no ražošanas pārtraukumiem; Uzraudzīt, lai sajauktais produkts atbilstu noteiktajām prasībām; Uzturēt tehniskā kārtībā substrātu sajaukšanas iekārtu. Prasības: Tehniskās zināšanas par tehnoloģiskām iekārtām, mehānismiem; Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā vai kūdras nozarē; Valodas zināšanas – obligāti latviešu, angļu- vēlama. Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem; Prasme strādāt komandā; Pozitīva komunikācija; Vēlme mācīties, apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitātes līmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā; Labus darba apstākļus un atsaucīgus kolēģus; Apmācību jaunajā amatā; Darba algu ar stundas tarifa likmi no 8.00 EUR pārbaudes laikā, saskaņā ar darba laika uzskaites grafiku; Darba laiku no 8.oo – 17.oo (pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņu darba laiks) CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Substrātu sajaukšanas līnijas operators”. Konfidencialitāti garantējam. Jautājumu gadījumā zvanīt: 26338571 Profesija: PRESĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-19 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz info@seda.lv, tālr. 26338571.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā programmēšanas skolotāju (profesijas kods 2330 01) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Paredzamais darba tiesisko attiecību uzsākšanas datums 2026. gada 12. janvāris. Ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu mācību priekšmetā PROGRAMMĒŠANA atbilstoši Valsts izglītības standartam; • vadīt pedagoģiskā procesa norisi ar izglītojamiem, pielietojot inovatīvas informācijas tehnoloģiju piedāvātās iespējas un metodikas; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī izglītības iestādes īstenotajos projektos; • sagatavot izglītojamos olimpiādēm, konkursiem; • pastāv iespēja papildus datorikas stundām vadīt arī savu izstrādāto interešu izglītības programmu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” vai students/-e; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: labas komunikācijas prasmes; psiholoģiskā noturība un saskarsmes kultūra; spēja pieņemt lēmumus, prasme reaģēt un rīkoties nestandarta situācijās; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”, 1510 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas par vienu pedagoģisko likmi; • 12 kontaktstundas 10.-12.klasēs; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā.   Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2026.gada 5.janvārim plkst.17.00 iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Vispārējās vidējās izglītības skolotāja/-as vakancei/programmēšana”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-05 Kontaktpersona: v2v@valmiera.edu.lv 64207543, 64207163

Mūsu partneri