Valmieras Ziņas

Burtnieku novada vadītājs: Ministrs acu priekšā redz eiro zīmes, nevis cilvēku (2)

Jaunās administratīvi teritoriālās reformas mērķi līdz 2021. gadam ir izveidotas ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, to spēju nodrošināt likumos noteikto autonomo funkciju izpildi kā arī, pašvaldību spēju nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām. Taču nesen notikusī protesta akcija pie Saeimas ēkas Rīgā pierāda to, ka iedzīvotāji ir gatavi cīnīties, lai šī reforma notiktu, ieklausoties arī viņu viedoklī.

Arī Burtnieku novadā dzīvojošie ir izteikuši bažas par to, kā administratīvi teritoriālā reforma mainīs iedzīvotāju ikdienu. Tie, kas dzīvo tuvāk pagasta centram, neizsaka īpašas pretenzijas, taču kā ar tiem, kuriem līdz Valmierai ir vairāk kilometru? Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume atzīst, ka neviens jau nepretojas pievienoties Valmierai, taču šobrīd ir neskaidri tik daudzi jautājumi, uz kuriem netiek sniegtas nekādas atbildes.

“Pašlaik ir tikai viens monologs par to, ka viss būs labi.

Pārzīmēsim robežas un, pamatojoties uz jaunajām administratīvajām vienībām, būvēsim tālāk mūsu valsti,” Straume turpina, “skatīsimies, kā mēs būvējam izglītības tīklu, kā mēs būvējam veselības tīklu un, kā mēs būvējam ceļu tīklu un tamlīdzīgi.

Man liekas, ka ministrs šobrīd acu priekšā redz eiro zīmes, nevis cilvēku.”

Burtnieku novadā ir vairāk nekā septiņi tūkstoši iedzīvotāji, no kuriem aptuveni 60% dodas strādāt uz citu pašvaldību, savukārt šo iedzīvotāju ienākumu nodokļi nonāk Burtnieku novada kasē. Tas gan mainīsies, un pēc 2021. gada reformas nodoklis nonāks apvienotā Valmieras novada budžetā. Burtnieku novada domes priekšsēdētājs izsaka bažas par to, cik daudz līdzekļi tiks izmantoti bijušo mazo novadu vajadzībām.

“Lielai pilsētai ir savi uzdevumi un sava funkcija, tādēļ sākotnēji ir jāsakārto nodokļu likumdošanas bāze, lai pilsētai būtu pietiekami ienākumi un Valmierai noteikti vajadzētu saglabāt lielpilsētas statusu, savukārt likumdošanas gaiteņos vajadzētu domāt par to, kā veidojas lielpilsētas budžets. Lai tas budžets būtu tāds, no kura būtu iespējams visu teritoriju apsaimniekot, liekot mierā lauku teritoriju un neskatoties uz lauku teritorijas naudas makiem.”

Straume izsakās diezgan bažīgi: “Man šobrīd nav nekādas pārliecības par to, ka visai naudai nonākot vienā vietā, tā atgriezīsies mazākajās teritorijās, ka ceļi tiks nogreiderēti, ka iestāžu darbiniekus neatbrīvos no amatiem, ka cilvēku dzīves varēs turpināties, nemainot dzīvesvietu.”

Burtnieku novads ir septītais lielākais novads platības ziņā Vidzemes reģionā. Burtnieku novada vadītājs uzskata – lai realizētu kvalitatīvu reformu obligāti nepieciešama ir komunicēšana un sadarbība, lai novada attālāko pagastu iedzīvotāji dzīvi varētu turpināt tikpat labā un pat labākā kvalitātē.

Jaunā administratīvi teritoriālā reforma tiks īstenota 2021. gadā, taču joprojām notiek protesti un turpinās pārrunas par to, kā šī reforma tiks realizēta.

Jau ziņots, ka saskaņā ar jauno administratīvi teritoriālo reformu, līdz 2021. gadam Latvijā pašvaldību skaitu plānots samazināt līdz 39 pašvaldībām. Reformas plāns paredz apvienot Valmieru, Kocēnu, Mazsalacas, Burtnieku un Beverīnas novadus. Joprojām norisinās diskusijas par iespējamo Rūjienas un Naukšēnu novadu pievienošanu topošajam Valmieras novadam. Lai jaunās pašvaldības darbu varētu sākt pēc 2021.gada pašvaldību vēlēšanām, likums parlamentam ir jāizskata un jāpieņem līdz 2020.gada beigām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Mirttante - 28.11.2019 Atbildēt

    2009.gadā bija tieši tādas pašas bažas, bet rezultātā mazie tika pie kredītiem, kurus paši nespētu pacelt, ja paliktu atsevišķi.
    Ar Valmieru gan tas varētu neiet cauri, jo Valmierā vērojamas izteiktas augstprātības pazīmes – Valmiera lielpilsēta, pārējie – lauki.

    vectēvs - 29.11.2019 Atbildēt

    tev nešķiet garlaicīgi “tika pie kredītiem”, reiz sen senos laikos dauka uzšuva bikses atnāk tēva draugs, saka labu labās bikses, dauka saka man vajag gulbi redzēt pie jūras, bikses pagaidīs, tēva draugs un tēvs pikts, ka negrib pats savu maizi kopt, tā arī dauka aizgāja jūrā gulbi skatīt, tāpat kā sprīdītis uguntiņas un tā arī mājās nekad neatgriezās

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”,- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” A.Upīša ielā 10,Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,A.Upīša ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Andreja Upīša iela 10, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-23 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Padtex Insulation” ir uzņēmums, kas ražo siltumu izolējošus materiālus karstu detaļu (krāni, caurules, motori, turbīnas) nosegšanai. Uzņēmumam paplašinoties un palielinot ražošanas apjomus, aicinām savā komandā pievienoties KONSTRUKTORUS (profesijas kods 2141 21) Tava darba apraksts: izgatavot produktu rasējumus atbilstoši klientu un tehnoloģiskām prasībām; veikt aprēķinu un projektēšanas darbus ar specializētām datorprogrammām; izstrādāt rūpnieciskās produkcijas dizaina failus; piedalīties pieprasījumu apstrādes, ražošanas, tehniskās uzraudzības, izstrādājumu pilnveidošanas un realizācijas procesos. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze darbā ar specializētām projektēšanas un rasēšanas datorprogrammām (AutoCAD, Creo); precizitāte, atbildības sajūta, spēja radoši pieiet darbam, gatavība pilnveidoties profesionāli un intelektuāli; vēlama augstākā tehniskā izglītība (pieļaujama – profesionālā vidējā izglītība vai atbilstošas jomas students); gatavība doties apmācībās ārzemēs. Mēs piedāvājam: iespējas pilnveidot darbam nepieciešamās praktiskās prasmes un savas profesionālās zināšanas pieredzējušā kolektīvā; stabilu darba vietu Valmierā; konkurētspējīgu atalgojumu 1350 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; labus darba apstākļus; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Konstruktors” gaidīsim līdz 2019.gada 20.decembrim uz e-pastu alise@padtex.lv vai iesniedzot personīgi Cempu ielā 27, Valmierā, LV-4201. Tālrunis informācijai 22418808. Par atlases rezultātiem informēsim uz atlases tikšanos uzaicinātos kandidātus. Profesija: KONSTRUKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-20 Darba sākšanas datums: 2020-01-01 Kontaktpersona: CV ar norādi “Konstruktors” sūtīt uz alise@padtex.lv vai iesniegt personīgi, t.22418808 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri