Valmieras Ziņas

Burtnieku novada skolās notika nodarbības par atkarību ietekmi

Burtnieku novada skolēni piedalījās nodarbībās par dažādu atkarību raisošu vielu iedarbību uz cilvēka organismu. Nodarbībās piedalījās Matīšu, Burtnieku Ausekļa, Rencēnu un Ēveles pamatskolas skolēni no piektās līdz devītajai klasei, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Interešu izglītības iestādes “Laimes kalve” sabiedrisko attiecību speciāliste Vita Smiltiņa.

Katrā skolā pusaudžiem notika nodarbību cikls par trīs dažādām tēmām – smēķēšana, alkohola lietošana un narkotikas. Šīs nodarbības ir Eiropas Sociālā fonda projektā “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Burtnieku novadā” Veselības veicināšanas pasākumu mērķa grupām un vietējai sabiedrībai lekciju cikla “Esi brīvs” sastāvdaļa.

Nodarbību laikā pusaudžiem saprotamā veidā, izmantojot gan īsfilmas, gan ilustratīvus attēlus, palīdzēja saprast, kas notiek ar cilvēka organismu un prātu, ja tas lieto apreibinošas vielas. Pēc nodarbībām lielākā daļa klausītāju atzina, ka izvēlēsies nelietot alkoholu. Piemēram, kāda 6. klases skolniece uzrakstīja „Uzzināju, ko vielas nodara prātam un atmiņai. Varēšu pastāstīt citiem un atturēt no dzeršanas”. Savukārt kāda devītās klases skolniece guvusi sekojošu atziņu: „Alkoholu dzerot tu apdraudi dzīvi sev un citiem. Nedzert. Nesēsties mašīnā blakus iedzērušam cilvēkam.”

Pēc nodarbībām veiktā aptauja liecina, ka vismaz 90 % klausītāju ir sapratuši, kā atkarību raisošās vielas iedarbojas uz cilvēku, kādu postu tās nodara. Savukārt vismaz puse nolēma nesmēķēt, nelietot alkoholu un citas apreibinošas vielas.

Izskaidrot jebkuram cilvēkam kādēļ būtu jāatsakās lietot apreibinošas vielas, kā arī pastāstīt kā atturēt citus no atkarībām  var interešu izglītības iestāde „Laimes kalve”, kas piedāvā nodarbības, kuru laikā izskaidro, kas notiek ar cilvēka prātu, atmiņu, veselību kopumā, kā atkarības ietekmē cilvēku dzīves kvalitāti, sociālo stāvokli. Skolotāji atzinuši, ka skolēni dažreiz vairs “nedzird” viņus, tāpēc lektori “no malas” bieži vien var rosināt bērnus paskatīties sevi un apkārtējiem no cita skatupunkta.

Interešu izglītības iestāde „Laimes kalve” piedāvā nodarbības vecākiem, pedagogiem un citām interešu grupām par dažādām tēmām, piemēram, arī savstarpējām attiecībām, motivāciju turpmākai dzīvei, laika plānošanu.   

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā pavāru/-i: Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un vēlme strādāt komandā Vēlama atbilstoša izglītība Vēlama darba pieredze sabiedriskās ēdināšanas sektorā Mēs Tev uzticēsim: Dienas sortimentam atbilstošas produkcijas ražošanu Kārtības un tīrības nodrošināšanu savā darba vietā Atalgojums: 3.50 EUR/h – 4.00 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 7.00 EUR/h – 8.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR   Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci) vai zvanot uz 80007464. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-04 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Mūsu partneri