Valmieras Ziņas

Burtnieku novadā pašvaldība un iedzīvotāji pielāgojas dzīvei ārkārtējās situācijas apstākļos

Lasīšanas laiks: 5 min

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību un rūpētos par darbinieku un apmeklētāju veselību, līdz 2020. gada 14. aprīlim vai citiem rīkojumiem Burtnieku novada pašvaldības iestādēs ierobežota apmeklētāju pieņemšanas klātienē, īstenojot principu – pirms nāc, piesakies, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Burtnieku novada pašvaldība.

Pakalpojumus nodrošina attālināti

Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt apzinīgiem, izvērtēt savu veselības stāvokli un klātienē pakalpojumus saņemt tikai gadījumos, ja nav iespējams to izdarīt elektroniski, saņemt konsultāciju telefoniski vai atlikt. Tāpat netiek pieņemti skaidras naudas maksājumi.

Maksājumus var veikt internetbankā, bet nekustamā īpašuma nodokli samaksāt portālā epakalpojumi.lv Pašvaldības darbinieku kontakti pieejami burtniekunovads.lv vai zvanot uz uzziņu tālr. 64226643.

Pašvaldības vadītājs uzrunā iedzīvotājus

“Diemžēl neviens nevar būt pasargāts no inficēšanās ar jauno koronavīrusu, tā izplatīšanās ir atkarīga no katra cilvēka pieņemtajiem lēmumiem un atbildības sajūtas pret profilakses pasākumu ievērošanu! Nekautrējaties lūgt līdzcilvēku palīdzību, sazināties ar sociālo dienestu, ja ir jāievēro karantīna, bet iegādāties pārtiku un medikamentus ir nepieciešams! Situācija ar katru dienu kļūst nopietnāka, palielinās inficēto skaits, bet pagaidām Burtnieku novadā nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums ar „Covid-19” vīrusu. Pašreiz nevar prognozēt, cik ilgi turpināsies jaunā vīrusa izplatība, vai nebūs jāievieš ļoti krasi cilvēku pārvietošanās ierobežojumi, tāpēc šobrīd ir nepieciešams ievērot piesardzību, lai vīruss strauji neizplatītos. Noteikti vajag saglabāt mieru, saskatīt situācijas gaišās puses un pavadīt laiku ar ģimeni, doties dabā, lasīt grāmatu, apgūt kādu tālmācības kursu, svešvalodu, noskatīties kādu filmu. Novēlu visiem veselību, atbalstīt vienam otru un izturēties pret situāciju nopietni,” stāsta Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume.

Apziņo iedzīvotājus, izplatot informatīvo lapu

Ievērojot informācijas mainību un nepieciešamību informēt novada iedzīvotājus par ārkārtējo situāciju valstī, Burtnieku novada pašvaldība 18.martā sagatavoja informatīvo lapu, kas tika izplatīta visā novadā, nogādājot to līdz pastkastītēm iedzīvotāju dzīvesvietās. To jau ir atzinīgi novērtējuši novada iedzīvotāji. Informatīvajā lapā iekļauta informācija par ierobežojumiem, kas attiecas uz iedzīvotājiem, piemēram par pašizolāciju, ja atgriežas no ārzemēm, kā arī par to, kā izplatās vīruss. Savukārt lapas otrā pusē ir informācija par Burtnieku novada pašvaldības darbu ārkārtējās situācijas laikā un aicinājums iedzīvotājiem nopietni attiekties pret situāciju, uzziņu tālruņi, kur meklēt informāciju. Informatīvo lapu pašvaldība izplatīja saviem spēkiem, lai būtu pārliecība, ka informācija līdz iedzīvotājiem nonāk savlaicīgi. 

Ārkārtējais stāvoklis ietekmē pašvaldības darbu

Daļa no pašvaldības darbiniekiem strādā attālināti, taču ir jomas, kurās tas nav iespējams, atzīst Burtnieku novada pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Kļaviņš.

“Visi darbinieki, kuriem ir iespējams, strādā attālināti. Taču ir jomas, kurās šādas opcijas nav, jo savus pienākumus darbinieks var veikt tikai darbavietā. Piemēram, saimnieciskajā nodaļā darbs norit pilnā sparā, jo ir sākušies ierastie pavasara darbi – apkārtnes sakopšana, ceļu greiderēšana,” skaidroja izpilddirektors.

Lai rūpētos par darbinieku drošību, pašvaldība sagādājusi profesionālos dezinfekcijas līdzekļus gan individuālai lietošanai, gan telpu dezinfekcijai.

Izpilddirektors atzina, ja ārkārtējā situācija turpināsies vairākus mēnešus, nāksies veikt grozījumus pašvaldības budžetā un atlikt iecerēto projektu īstenošanu. Tāpat nav skaidrības, vai valstī nebūs jāievieš vēl stingrāki sociālās distancēšanās vai karantīnas ierobežojumi, kas varētu ietekmēt arī būvkompāniju un citu uzņēmumu darbu. Taču pašlaik visi plānotie būvdarbi turpinās ierastajā režīmā. Ņemot vērā to, ka pašlaik skolu telpās nenorit mācību process un nav skaidrības, vai mācību gads netiks pagarināts uz vasaras mēnešu rēķina, Burtnieku novada pašvaldība ir gatava jau drīzumā organizēt skolu telpu remontu.

Pašvaldība gatava sniegt sociālo palīdzību

Mārtiņš Kļaviņš pastāstīja, ka daļa iedzīvotāju laukos neapmeklē veikalus, jo paļaujas uz autoveikalu piegādēm. Iespējams, tādēļ pagaidām sociālajā dienestā nav pieaudzis palīdzības pieprasījumu skaits, taču pašvaldība gatavojas tam, ka aizvien vairāk iedzīvotājiem būs nepieciešams atbalsts. Šim nolūkam paredzēts veidot Eiropas Savienības palīdzības paku rezervi, lai varētu sniegt palīdzību ārkārtas situācijā. Tāpat pašvaldībai ir laba sadarbība ar Sarkano Krustu un Samariešu apvienību, kas ir pauduši gatavību iesaistīties palīdzības sniegšanā.

Izglītības iestādēs darbs norit attālināti

Burtnieku novada pašvaldības pamatskolas šonedēļ uzsāk izmēģinājumu – mācības attālināti. Vispirms tika apzināts, kāds ir skolēnu nodrošinājums ar datoriem, viedtālruņiem un interneta pieslēgumu. Lielākajai daļai skolēnu tehniskais nodrošinājums bija pietiekams, lai būtu iespējams mācīties attālināti.

Pavasara brīvlaika nedēļu pedagogi pavadīja, lai sagatavotu mācību plānu, materiālus un nodrošinātu saziņas iespējas ar skolēniem, jo attālināta mācīšanās nenozīmē klātienes stundu tiešsaistes pārraidi, liekot skolēniem un skolotājiem ilgstoši vienlaikus pavadīt laiku pie datora. Galvenokārt izglītības iestādes izmanto skolvadības sistēmu “E-KLASE”, lai nodrošinātu saziņu ar skolēniem, viņu vecākiem, kā arī nosūtītu mācību materiālus un saņemtu atgriezenisko saiti.

Lai gan ārkārtējās situācijas laikā novada pirmsskolas nodrošina dežūrgrupu darbību, vismaz 85% no vecākiem ir raduši iespēju bērniem palikt mājās. Neskatoties uz to, darbs pirmsskolās nav apstājies, audzinātājas un viņu palīgi gatavo metodiskos materiālus, kā arī brīvprātīgi nodrošina iespēju vecākiem bērnus mācīt attālināti mājās, īpaši pievēršot uzmanību piecgadīgo un sešgadīgo apmācībai, kā arī bērniem, kuriem nepieciešams apmeklēt logopēdu. Tiek gatavoti materiāli un video ieteikumi artikulācijas aparāta vingrināšanai. Vecāki iespēju novērtē un aktīvi sniedz arī atgriezenisko saiti par to, kā bērnam veicies, pildot sagatavotos uzdevumus. 

Pirmsskolas izglītības iestādē “Namiņš” vecāki informāciju saņem ne tikai ar WhatsApp grupas starpniecību, bet arī caur Eliis tiešsaistes sistēmu, ko iestāde izmanto mācību darba organizēšanai. Eliis sistēmā šobrīd tiek veikta mācību darba plānošana un pievienoti ieteikumi vecākiem. Jāsaka, ka, pateicoties šai situācijai, arvien vairāk vecāku izrāda interesi un izmanto iespēju reģistrēties Eliis sistēmā, lai saņemtu informāciju un iesaistītos mācību procesā, laikā, kad bērni neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi. Eliis sistēma šobrīd ir izstrādājusi pielāgotu nedēļas plānu, lai pedagogiem būtu ērtāk nodot informāciju vecākiem. Pamatā šis plāns ir domāts 5-6 gadīgo apmācāmo vecākiem, taču iestāde to ir izvēlējies pievienot visām grupām. Arī mūzikas skolotāja plāno attālināto mācību procesu. Vecākiem tiek nosūtīti videoieraksti ar skolotājas iedziedātām dziesmām, kā arī pievienotas iespēlētas melodijas un dziesmas vārdi, lai brīvos brīžos bērni varētu turpināt mācību procesu arī kultūras jomā.

Pirmsskolas izglītības iestādē “Burtiņš” saziņa notiek E-KLASĒ un ar WhatsApp grupu starpniecību. Vecākiem tiek sagatavoti ieteikumi, kā darboties ar bērnu mājās, tiek sūtīti dažādi uzdevumi, piemēram, kā palīdzēt iepazīt dabu, dodoties pastaigā. Sporta skolotāji ir sagatavojuši videomateriālu ar vingrojumiem, kurus bērns var pildīt mājās. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri