Valmieras Ziņas

Brīvi staigājošiem saimnieku kaķiem nepieciešamas siksniņas

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras dzīvnieku patversme organizē klaiņojošu bezsaimnieka mājdzīvnieku, suņu un kaķu, izķeršanu. Taču nereti satraukuma pilnas situācijas kaķu saimniekiem jāpiedzīvo, kad klaiņojoša bezsaimnieka kaķa vietā dzīvnieku patversmē ir nokļuvis ikdienas apgaitā devies saimnieka kaķis. Lai no šādiem abpusēji nepatīkamiem brīžiem izvairītos, Valmieras dzīvnieku patversme aicina brīvi staigājošus kaķus apzīmēt ar kakla siksniņu. Lai kakla siksniņa būtu droša un neradītu nožņaugšanās risku aizķeroties, izmantojamas speciālas, zoo veikalos iegādājamas kakla siksniņas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Reaģējot uz līdz šim saņemtajiem iesniegumiem, no aprīļa vidus tiek plānoti vairāki klaiņojošu kaķu izķeršanas reidi. Par bezsaimnieka kaķiem tiks uzskatīti tādi brīvi staigājoši kaķi, kas nebūs apzīmēti ar apliktu kakla siksniņu vai nogrieztu auss galiņu. Ar apgrieztu auss galiņu veterinārārsti mēdz apzīmēt sterilizētus bezsaimnieka dzīvniekus, kas uzturas noteiktā teritorijā un, par kuru aprūpi kāds uzņēmies atbildību.

Ja pilsētā nepieciešama klaiņojošu bezsaimnieka kaķu izķeršana, teritorijas īpašniekam vai apsaimniekotājam jāraksta iesniegums SIA “Valmieras Namsaimnieks”, iesūtot to e-pastā info@v-nami.lv. Plašāka informācija par pieteikumu iesniegšanu, zvanot pa tālruni 64224117. Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, SIA “Valmieras Namsaimnieks” klientu apkalpošanas centrs strādā pēc iepriekšēja pieraksta.

Valmieras dzīvnieku patversme atrodas Mālu ielā 5, Valmierā. Tās darba laiks: darba dienās plkst.8.00–17.00 ar pusdienu pārtraukumu plkst.12.00–13.00. Saistībā ar adopciju un noklīdušu dzīvnieku atrašanu patversmes tālrunis ir 29230307. Par noklīdušiem dzīvniekiem iespējams ziņot, zvanot pa tālruni 8484 pašvaldības Operatīvās informācijas centram.

Valmieras pilsētas pašvaldības 28.11.2013. saistošie noteikumi Nr.187 „Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas, uzskaites, turēšanas un izķeršanas kārtība Valmieras pilsētā” nosaka, ka dzīvnieku īpašnieks vai turētājs nebaro dzīvniekus daudzdzīvokļu māju koplietošanas telpās. Bezsaimnieku kaķu izmitināšana māju koplietošanas telpās un ēkai piegulošajā teritorijā ir atļauta tikai, ja ir saņemta rakstiska atļauja no zemes/ telpu, kur paredzēts dzīvniekus izmitināt, īpašniekiem. Dzīvnieku turētājs, bezsaimnieka kaķa barotājs un juridiski deleģēta persona ir atbildīga par normatīvo aktu ievērošanu attiecībā uz šo dzīvnieku turēšanu un labturību. Dzīvnieku aizsardzības likuma 5. un 7.pants nosaka, ka šiem dzīvniekiem nepieciešama gan sterilizācija, gan vismaz vienreiz gadā veterinārā apskate, slimajiem dzīvniekiem – ārstēšana, kā arī citi veterinārie pasākumi (vakcinācija, attārpošana utml.).  

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri