Valmieras Ziņas

Brenguļu, Kauguru un Trikātas pagastos turpinās veselības veicināšanas un slimību profilakses aktivitātes iedzīvotājiem

Lasīšanas laiks: 4 min

Projekta “Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā” īstenošanai Valmieras novada pašvaldība ir saņēmusi finansējumu, lai veicinātu novada iedzīvotāju veselības paradumu maiņu, palielinot izpratni par veselīga dzīvesveida un personiskās veselības nozīmi, piedāvājot identificētajām problēmām atbilstošu aktivitāšu klāstu dažādām iedzīvotāju grupām un dodot iespēju paplašināt savas zināšanas par dažādiem, ar cilvēka veselību saistītiem aspektiem, kā arī apgūt praktiskas iemaņas šo zināšanu pielietošanai ikdienā savas veselības uzlabošanai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Projektu vadības nodaļas projektu vadītāja Madara Ribozola.

Projektu īsteno jau kopš 2017. gada. Pēdējā pusgada laikā norisinājušās vairākas aktivitātes dažādām iedzīvotāju mērķgrupām.

Lai uzlabotu sirds un asinsvadu sistēmas darbību un paaugstinātu izturību, novembrī un decembrī ikvienam bija iespēja piedalīties nūjošanas nodarbībās, kas norisinājās Mūrmuižā un Trikātā.

Lai veicinātu iedzīvotāju fiziskās aktivitātes un veselīga dzīvesveida paradumus, pagājušā gada nogalē un šī gada pavasarī notika trīs veselīga dzīvesveida pārgājieni Brenguļu pusē kopā ar fitnesa treneri Rudīti Truci,

Decembrī tiešsaistē norisinājās lekcija “Emocionālā veselība”, kuras ietvaros psiholoģe Inese Taube stāstīja par emocionālo veselību un vērsa uzmanību uz to, kā būtisku dzīves sastāvdaļu, un lekcija “Uzturs kā atkarība”, kurā uztura speciāliste stāstīja par uztura paradumu veidošanos un veselīgām attiecībām ar ēdienu.

2022. gadu aktīvi uzsākt bija aicinātas grūtnieces un jaunie vecāki ar bērniem, piedaloties tiešsaistes vingrošanas nodarbībās.

Jaunieši tikās ar uztura speciālisti Agniju Irkli un runāja par uztura nozīmi ikdienā, kā arī kopīgi gatavoja veselīgos kokteiļus.

Lai popularizētu aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, no marta līdz maijam Brenguļu Kultūras namā notika zumbas nodarbības.

28. maijā tradicionālā pasākuma “Auto-Moto-Velo” laikā Mūrmuižā bērni varēja piedalīties dažādās fiziskajās aktivitātēs, lai trenētu līdzsvaru, precizitāti un fiziski izkustētos, savukārt, pieaugušajiem bija iespēja veikt glikozes un holesterīna eksprestestus, izmērīt asinsspiedienu un pulsu, kā arī saņemt īsas ekspreskonsultācijas par testu rezultātiem.

Jūnija sākumā Trikātā norisinājās dienas nometne piecu dienu garumā bērniem un jauniešiem, lai uzlabotu jauniešu garīgo un fizisko veselību.

Tuvojoties projekta noslēgumam, kas plānots 2023. gada martā, aicinām apvienības iedzīvotājus un citus interesentus izmantot iespēju un piedalīties nodarbībās, kas norisināsies tuvākā pusgada laikā!

Sestdien, 16. jūlijā, notiks veselīga uztura meistarklase uztura speciālistes Agritas Spēlmanes vadībā, kurā varēs iepazīties ar veselīga uztura pamatprincipiem un kopīgi pagatavot saldā lavaša uzkodas ar augļiem un riekstu sviestiem, kā arī veselīgus kokteiļus.

Bet jau tradicionālajos Tomātu svētkos Brenguļos, kuri norisināsies 27. augustā, bērni varēs piedalīties fiziskās aktivitātēs, lai uzlabot līdzsvara, precizitātes un veiklības prasmes, bet pieaugušie varēs veikt glikozes un holesterīna eksprestestus, asinsspiediena un pulsa mērīšanu, kā arī saņemt īsas ekspreskonsultācijas par mērījumu rezultātiem.

Uzsākot jauno mācību gadu, pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem notiks vingrošanas nodarbības, bet skolēniem – lekcijas par atkarībām. Pirmsskolās un pamatskolās notiks veselības dienas par veselīgu dzīvesveidu un fiziskām aktivitātēm.

Oktobra mēnesī Mūrmuižas Tautas universitātes laikā varēs apmeklēt lekciju par sirds un asinsvadu veselību. Lekcijas ietvaros iedzīvotāji tiks informēti par to, kā paši var mazināt saslimšanas riskus – ar veselīgu dzīvesveidu, pareizu uzturu, savlaicīgām veselības pārbaudēm u.tml. Tiks veicināta izpratne par hronisku sirds un asinsvadu slimību pazīmēm, kuru gadījumā savlaicīgi jāvēršas pie ģimenes ārsta.

Rudens pusē ir plānots noslēdzošais veselīga dzīvesveida pārgājiens, trīs veselīga uztura meistarklases un vingrošanas nodarbības senioriem.

2022. gada otrajā pusē norisināsies arī lekcija par onkoloģiskajām saslimšanās un to profilaksi, kā ietvaros varēs saņemt atbildes uz jautājumiem – kas ir onkoloģiskās saslimšanas? Kādi ir onkoloģisko saslimšanu riska faktori, iemesli, simptomi? Kādas ir onkoloģisko slimību agrīnas diagnostikas iespējas?

Gada beigās plānotas piecas garīgās veselības veicināšanas nodarbības, kurās varēs iegūt gan teorētisku, gan praktisku ieskatu mūzikas, deju un kustību, vizuāli plastiskās mākslas un drāmas terapijas nodarbībās, liekot uzsvaru uz sevis izzināšanu un emocionālās un garīgās veselības izprašanu.

Aicinām sekot līdzi aktuālajiem veselības projekta pasākumiem Valmieras novada pašvaldības mājaslapā www.valmierasnovads.lv, pašvaldības informatīvajā izdevumā un sociālā tīkla vietnes Facebook lapās.

Aktivitātes tiek organizētas projekta Nr.9.2.4.2/16/I/051 “Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā” ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir 66 762 EUR, tajā skaitā ESF finansējums 56 747,70 EUR, valsts budžeta finansējums 10 014,30 EUR.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai VIESMĪLI Mēs sagaidām: augstu atbildības sajūtu, iniciatīvu un precizitāti darbā; profesionālu izglītību; prasmi organizēt savu darbu un vadīt komandas darbu; uzturēt tīru un kārtīgu darba vidi un aprīkojumu; labas angļu valodas zināšanas; angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; iepriekšēju pieredzi līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; higiēnas normu kontroli un ievērošanu Tavi pienākumi: plānot un organizēt viesu apkalpošanu brokastīs; organizēt pasūtījumu izpildi; pagatavot un sagatavot brokastu produkciju; nodarboties ar viesu uz;nemšanu; iegādāties produktus un citus materiālus, kontrolēt to izlietošanu un uzgalbāšanu; piedalīties saimniecības struktūrvienības darba organizēšanā; brokastu zāles un virtuves sagatavošana brokastīm Mēs piedāvājam: pilnas slodzes darbu; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; atalgojumu pārbaudes laikā 4,30 EUR/h, pēc pābaudes laika 4,80 EUR/h (pirms nodokļu nomaksas); summēto darba laiku, darbu maiņās (06.00-14.30); dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; darba vieta viesnīca "Sports Hotel", Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras novads Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu – egita.kise@sportshotel.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni +371 25464433 Kontaktpersona Egita Ķīse, Informācija par viesnīcu www.sportshotel.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 08.10.2023. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-08 Kontaktpersona: Monta Martinsone vai Egita Ķīse Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Informācijas tehnoloģiju centra programmētāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • izstrādāt un uzturēt drošas Pašvaldības un tās iestāžu tīmekļvietnes; • veikt tīmekļvietņu funkcionālo testēšanu un kodu pārskatīšanu; • un iniciatīva attīstīt esošus un ieviest jaunus IT risinājumus;   un ja Tev ir: • vismaz 1 līmeņa profesionālā augstākā izglītība datorzinātnēs vai saistītās specialitātēs; • prasme un pieredze veidot adaptīvu tīmekļvietni gan datoriem, gan mobilajām ierīcēm; • izpratne par serveru programmatūras darbības pamatprincipiem; • izpratne par populārāko tīmekļvietņu satura vadības sistēmu uzbūvi un lietojamību (Drupal, Wordpress, Joomla u.c.); • labas zināšanas PHP, JavaScript, CSS, HTML, SQL; • izpratne par datu bāžu struktūras veidošanu; • valsts valodas un labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība;   mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1484 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1746 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, pieteikuma vēstuli, portfolio (ja ir iespējams, hipersaites uz Taviem pēdējiem projektiem) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Programmētāja/-as amatam” līdz 2023.gada 6.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai 64207148 vai 28699730. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-06

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas Mūzikas skola (turpmāk – Skola) aicina darbā saksofona, mežraga un tubas spēles skolotāju uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Centra laukums 4, Rūjiena, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: ● plānot, organizēt un vadīt saksofona, mežraga un tubas spēles stundas; ● piedalīties Skolas organizētajos koncertos u.c. ārpusstundu tematiskajos pasākumos; ● sagatavot audzēkņus koncertiem, festivāliem un konkursiem; ● plānot un dokumentēt savu darbu platformā e-klase; un ja Tev ir: • profesionālā un pedagoģiskā izglītība atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • vēlama pieredze profesionālās ievirzes izglītības iestādē; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas komunikācijas prasmes; augsta atbildības un precizitāte; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • sakārtotu darba vidi; • iespēju strādāt nelielā, draudzīgā un radošā kolektīvā. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 6.oktobrim e-pastā: rujienas.muzikasskola@valmiera.edu.lv. Papildu informācija: 29851762 (direktore Gunta Kalniņa). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Centra laukums 4, Rūjiena, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-06

Mūsu partneri