Valmieras Ziņas

Brenguļu, Kauguru un Trikātas pagastos turpinās veselības veicināšanas un slimību profilakses aktivitātes iedzīvotājiem

Lasīšanas laiks: 4 min

Projekta “Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā” īstenošanai Valmieras novada pašvaldība ir saņēmusi finansējumu, lai veicinātu novada iedzīvotāju veselības paradumu maiņu, palielinot izpratni par veselīga dzīvesveida un personiskās veselības nozīmi, piedāvājot identificētajām problēmām atbilstošu aktivitāšu klāstu dažādām iedzīvotāju grupām un dodot iespēju paplašināt savas zināšanas par dažādiem, ar cilvēka veselību saistītiem aspektiem, kā arī apgūt praktiskas iemaņas šo zināšanu pielietošanai ikdienā savas veselības uzlabošanai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Projektu vadības nodaļas projektu vadītāja Madara Ribozola.

Projektu īsteno jau kopš 2017. gada. Pēdējā pusgada laikā norisinājušās vairākas aktivitātes dažādām iedzīvotāju mērķgrupām.

Lai uzlabotu sirds un asinsvadu sistēmas darbību un paaugstinātu izturību, novembrī un decembrī ikvienam bija iespēja piedalīties nūjošanas nodarbībās, kas norisinājās Mūrmuižā un Trikātā.

Lai veicinātu iedzīvotāju fiziskās aktivitātes un veselīga dzīvesveida paradumus, pagājušā gada nogalē un šī gada pavasarī notika trīs veselīga dzīvesveida pārgājieni Brenguļu pusē kopā ar fitnesa treneri Rudīti Truci,

Decembrī tiešsaistē norisinājās lekcija “Emocionālā veselība”, kuras ietvaros psiholoģe Inese Taube stāstīja par emocionālo veselību un vērsa uzmanību uz to, kā būtisku dzīves sastāvdaļu, un lekcija “Uzturs kā atkarība”, kurā uztura speciāliste stāstīja par uztura paradumu veidošanos un veselīgām attiecībām ar ēdienu.

2022. gadu aktīvi uzsākt bija aicinātas grūtnieces un jaunie vecāki ar bērniem, piedaloties tiešsaistes vingrošanas nodarbībās.

Jaunieši tikās ar uztura speciālisti Agniju Irkli un runāja par uztura nozīmi ikdienā, kā arī kopīgi gatavoja veselīgos kokteiļus.

Lai popularizētu aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, no marta līdz maijam Brenguļu Kultūras namā notika zumbas nodarbības.

28. maijā tradicionālā pasākuma “Auto-Moto-Velo” laikā Mūrmuižā bērni varēja piedalīties dažādās fiziskajās aktivitātēs, lai trenētu līdzsvaru, precizitāti un fiziski izkustētos, savukārt, pieaugušajiem bija iespēja veikt glikozes un holesterīna eksprestestus, izmērīt asinsspiedienu un pulsu, kā arī saņemt īsas ekspreskonsultācijas par testu rezultātiem.

Jūnija sākumā Trikātā norisinājās dienas nometne piecu dienu garumā bērniem un jauniešiem, lai uzlabotu jauniešu garīgo un fizisko veselību.

Tuvojoties projekta noslēgumam, kas plānots 2023. gada martā, aicinām apvienības iedzīvotājus un citus interesentus izmantot iespēju un piedalīties nodarbībās, kas norisināsies tuvākā pusgada laikā!

Sestdien, 16. jūlijā, notiks veselīga uztura meistarklase uztura speciālistes Agritas Spēlmanes vadībā, kurā varēs iepazīties ar veselīga uztura pamatprincipiem un kopīgi pagatavot saldā lavaša uzkodas ar augļiem un riekstu sviestiem, kā arī veselīgus kokteiļus.

Bet jau tradicionālajos Tomātu svētkos Brenguļos, kuri norisināsies 27. augustā, bērni varēs piedalīties fiziskās aktivitātēs, lai uzlabot līdzsvara, precizitātes un veiklības prasmes, bet pieaugušie varēs veikt glikozes un holesterīna eksprestestus, asinsspiediena un pulsa mērīšanu, kā arī saņemt īsas ekspreskonsultācijas par mērījumu rezultātiem.

Uzsākot jauno mācību gadu, pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem notiks vingrošanas nodarbības, bet skolēniem – lekcijas par atkarībām. Pirmsskolās un pamatskolās notiks veselības dienas par veselīgu dzīvesveidu un fiziskām aktivitātēm.

Oktobra mēnesī Mūrmuižas Tautas universitātes laikā varēs apmeklēt lekciju par sirds un asinsvadu veselību. Lekcijas ietvaros iedzīvotāji tiks informēti par to, kā paši var mazināt saslimšanas riskus – ar veselīgu dzīvesveidu, pareizu uzturu, savlaicīgām veselības pārbaudēm u.tml. Tiks veicināta izpratne par hronisku sirds un asinsvadu slimību pazīmēm, kuru gadījumā savlaicīgi jāvēršas pie ģimenes ārsta.

Rudens pusē ir plānots noslēdzošais veselīga dzīvesveida pārgājiens, trīs veselīga uztura meistarklases un vingrošanas nodarbības senioriem.

2022. gada otrajā pusē norisināsies arī lekcija par onkoloģiskajām saslimšanās un to profilaksi, kā ietvaros varēs saņemt atbildes uz jautājumiem – kas ir onkoloģiskās saslimšanas? Kādi ir onkoloģisko saslimšanu riska faktori, iemesli, simptomi? Kādas ir onkoloģisko slimību agrīnas diagnostikas iespējas?

Gada beigās plānotas piecas garīgās veselības veicināšanas nodarbības, kurās varēs iegūt gan teorētisku, gan praktisku ieskatu mūzikas, deju un kustību, vizuāli plastiskās mākslas un drāmas terapijas nodarbībās, liekot uzsvaru uz sevis izzināšanu un emocionālās un garīgās veselības izprašanu.

Aicinām sekot līdzi aktuālajiem veselības projekta pasākumiem Valmieras novada pašvaldības mājaslapā www.valmierasnovads.lv, pašvaldības informatīvajā izdevumā un sociālā tīkla vietnes Facebook lapās.

Aktivitātes tiek organizētas projekta Nr.9.2.4.2/16/I/051 “Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā” ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir 66 762 EUR, tajā skaitā ESF finansējums 56 747,70 EUR, valsts budžeta finansējums 10 014,30 EUR.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri