Valmieras Ziņas

Brenguļu, Kauguru un Trikātas pagastos turpinās veselības veicināšanas un slimību profilakses aktivitātes iedzīvotājiem

Lasīšanas laiks: 4 min

Projekta “Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā” īstenošanai Valmieras novada pašvaldība ir saņēmusi finansējumu, lai veicinātu novada iedzīvotāju veselības paradumu maiņu, palielinot izpratni par veselīga dzīvesveida un personiskās veselības nozīmi, piedāvājot identificētajām problēmām atbilstošu aktivitāšu klāstu dažādām iedzīvotāju grupām un dodot iespēju paplašināt savas zināšanas par dažādiem, ar cilvēka veselību saistītiem aspektiem, kā arī apgūt praktiskas iemaņas šo zināšanu pielietošanai ikdienā savas veselības uzlabošanai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Projektu vadības nodaļas projektu vadītāja Madara Ribozola.

Projektu īsteno jau kopš 2017. gada. Pēdējā pusgada laikā norisinājušās vairākas aktivitātes dažādām iedzīvotāju mērķgrupām.

Lai uzlabotu sirds un asinsvadu sistēmas darbību un paaugstinātu izturību, novembrī un decembrī ikvienam bija iespēja piedalīties nūjošanas nodarbībās, kas norisinājās Mūrmuižā un Trikātā.

Lai veicinātu iedzīvotāju fiziskās aktivitātes un veselīga dzīvesveida paradumus, pagājušā gada nogalē un šī gada pavasarī notika trīs veselīga dzīvesveida pārgājieni Brenguļu pusē kopā ar fitnesa treneri Rudīti Truci,

Decembrī tiešsaistē norisinājās lekcija “Emocionālā veselība”, kuras ietvaros psiholoģe Inese Taube stāstīja par emocionālo veselību un vērsa uzmanību uz to, kā būtisku dzīves sastāvdaļu, un lekcija “Uzturs kā atkarība”, kurā uztura speciāliste stāstīja par uztura paradumu veidošanos un veselīgām attiecībām ar ēdienu.

2022. gadu aktīvi uzsākt bija aicinātas grūtnieces un jaunie vecāki ar bērniem, piedaloties tiešsaistes vingrošanas nodarbībās.

Jaunieši tikās ar uztura speciālisti Agniju Irkli un runāja par uztura nozīmi ikdienā, kā arī kopīgi gatavoja veselīgos kokteiļus.

Lai popularizētu aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, no marta līdz maijam Brenguļu Kultūras namā notika zumbas nodarbības.

28. maijā tradicionālā pasākuma “Auto-Moto-Velo” laikā Mūrmuižā bērni varēja piedalīties dažādās fiziskajās aktivitātēs, lai trenētu līdzsvaru, precizitāti un fiziski izkustētos, savukārt, pieaugušajiem bija iespēja veikt glikozes un holesterīna eksprestestus, izmērīt asinsspiedienu un pulsu, kā arī saņemt īsas ekspreskonsultācijas par testu rezultātiem.

Jūnija sākumā Trikātā norisinājās dienas nometne piecu dienu garumā bērniem un jauniešiem, lai uzlabotu jauniešu garīgo un fizisko veselību.

Tuvojoties projekta noslēgumam, kas plānots 2023. gada martā, aicinām apvienības iedzīvotājus un citus interesentus izmantot iespēju un piedalīties nodarbībās, kas norisināsies tuvākā pusgada laikā!

Sestdien, 16. jūlijā, notiks veselīga uztura meistarklase uztura speciālistes Agritas Spēlmanes vadībā, kurā varēs iepazīties ar veselīga uztura pamatprincipiem un kopīgi pagatavot saldā lavaša uzkodas ar augļiem un riekstu sviestiem, kā arī veselīgus kokteiļus.

Bet jau tradicionālajos Tomātu svētkos Brenguļos, kuri norisināsies 27. augustā, bērni varēs piedalīties fiziskās aktivitātēs, lai uzlabot līdzsvara, precizitātes un veiklības prasmes, bet pieaugušie varēs veikt glikozes un holesterīna eksprestestus, asinsspiediena un pulsa mērīšanu, kā arī saņemt īsas ekspreskonsultācijas par mērījumu rezultātiem.

Uzsākot jauno mācību gadu, pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem notiks vingrošanas nodarbības, bet skolēniem – lekcijas par atkarībām. Pirmsskolās un pamatskolās notiks veselības dienas par veselīgu dzīvesveidu un fiziskām aktivitātēm.

Oktobra mēnesī Mūrmuižas Tautas universitātes laikā varēs apmeklēt lekciju par sirds un asinsvadu veselību. Lekcijas ietvaros iedzīvotāji tiks informēti par to, kā paši var mazināt saslimšanas riskus – ar veselīgu dzīvesveidu, pareizu uzturu, savlaicīgām veselības pārbaudēm u.tml. Tiks veicināta izpratne par hronisku sirds un asinsvadu slimību pazīmēm, kuru gadījumā savlaicīgi jāvēršas pie ģimenes ārsta.

Rudens pusē ir plānots noslēdzošais veselīga dzīvesveida pārgājiens, trīs veselīga uztura meistarklases un vingrošanas nodarbības senioriem.

2022. gada otrajā pusē norisināsies arī lekcija par onkoloģiskajām saslimšanās un to profilaksi, kā ietvaros varēs saņemt atbildes uz jautājumiem – kas ir onkoloģiskās saslimšanas? Kādi ir onkoloģisko saslimšanu riska faktori, iemesli, simptomi? Kādas ir onkoloģisko slimību agrīnas diagnostikas iespējas?

Gada beigās plānotas piecas garīgās veselības veicināšanas nodarbības, kurās varēs iegūt gan teorētisku, gan praktisku ieskatu mūzikas, deju un kustību, vizuāli plastiskās mākslas un drāmas terapijas nodarbībās, liekot uzsvaru uz sevis izzināšanu un emocionālās un garīgās veselības izprašanu.

Aicinām sekot līdzi aktuālajiem veselības projekta pasākumiem Valmieras novada pašvaldības mājaslapā www.valmierasnovads.lv, pašvaldības informatīvajā izdevumā un sociālā tīkla vietnes Facebook lapās.

Aktivitātes tiek organizētas projekta Nr.9.2.4.2/16/I/051 “Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā” ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir 66 762 EUR, tajā skaitā ESF finansējums 56 747,70 EUR, valsts budžeta finansējums 10 014,30 EUR.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri