Valmieras Ziņas

Biedrība “Valmieras uzņēmēju klubs” aktīvi iesaistās topošā novada attīstībā

Lasīšanas laiks: 4 min

Ceturtdien, 30.jūlijā, Valmieras uzņēmēju kluba biedri viesojās Rūjienā, lai izzinātu situāciju pilsētā un novadā pirms gaidāmās administratīvi teritoriālās reformas.

Uzņēmēji tikās ar Rūjienas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Gunti Gladkinu, kurš pastāstīja par situāciju novadā, īpašu uzmanību pievēršot uzņēmējdarbības videi un gaidāmajai administratīvi teritoriālās reformai. 

Pēc tikšanās pašvaldībā uzņēmēju organizācijas pārstāvji devās ekskursijā pa pilsētu, apmeklējot speciālo pirmsskolas izglītības iestādi “Vārpiņa”, kur viņiem bija iespēja redzēt bērnudārza pagalmā izveidoto sajūtu taku un citus elementus, kas nodrošina bērnu vispusīgu attīstību. Tāpat viesiem bija iespēja aplūkot Rūjienas vidusskolas sporta infrastruktūru – sporta halli, stadionu un uzzināt par turpmākajiem plāniem skolas teritorijas labiekārtošanā.

Guntis Gladkins ekskursijas laikā pastāstīja arī par citiem projektiem, ko pašvaldība mērķtiecīgi īstenojusi pilsētas un novada attīstības veicināšanai.

Tālāk uzņēmēji devās uz zināmāko novada uzņēmumu – “Rūjienas saldējums”, kur tikās ar tā īpašnieku Igoru Miezi. Viņš pastāstīja par uzņēmuma vēsturi un turpmākajiem attīstības plāniem. Uzņēmēji pārrunāja kopīgās problēmas – Covid-19 izraisīto krīzi, darbaspēka trūkumu, reģionālo reformu, birokrātisko slogu un citus jautājumus.

Kluba pārstāvji plāno apmeklēt citus novadus, kas tiks iekļauti jaunajā Valmieras novadā, lai izzinātu situāciju un palīdzētu pašvaldībām veiksmīgāk attīstīt uzņēmējdarbības vidi.

Biedrība “Valmieras uzņēmēju klubs” apvieno darba devējus, kuri vēlas aktīvi līdzdarboties uzņēmējdarbības vides attīstības veicināšanā Valmieras novadā un valstī kopumā. Klubs ir dibināts 1999.gadā. Pašlaik klubā ir aktīvi 19 biedri un divi biedru kandidāti. Kopumā kluba biedru uzņēmumi nodrošina 1700 darbavietas. 2019.gadā kluba biedru uzņēmumu kopējais apgrozījums bija vairāk nekā 200 miljoni eiro.

Biedrība “Valmieras Uzņēmēju klubs” uz abpusējas vienošanās pamata pārstāv arī savu darbību apturējušās biedrības “Vidzemes Tirgotāju savienība”, “Klubs 13 plus”, “Valmieras Direktoru padome”, to statūtos paredzēto pienākumu un darbības mērķu realizēšanai, uzņēmējdarbības vides attīstības veicināšanai Valmieras novadā un valstī. Šo organizāciju aktīvajiem biedriem organizācijā ir goda biedru statuss, un viņi pēc savas izvēles iesaistās dažādās biedrības aktivitātēs.

Biedrības “Valmieras uzņēmēju klubs” valdes loceklis un kluba prezidents ir Saeimas deputāts Romāns Naudiņš, pārējie divi valdes locekļi – Artis Jansons, SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs un Andris Kabraks, SIA “Delve 2” komercdirektors.

Kluba prezidents Romāns Naudiņš:

“Biedrības mērķis ir apvienot uzņēmējus, kur neatkarīgi no uzņēmuma darbinieku skaita un apgrozījuma vēlas aktīvi darboties pilsētas un novada izaugsmē, palīdzēt pašvaldībām risināt dažādus uzdevumus, kas saistīti ar uzņēmējdarbības vides attīstību”.

Kluba valdes loceklis Artis Jansons: “Valmieras uzņēmēju kluba darbības aktivizēšanu veicināja fakts, ka vairāku līdzšinējo uzņēmēju organizāciju darbība pilsētā bija apsīkusi. Šāda klubu darbības apvienošana bija nepieciešams kā restarts, jo pilsētas un novada attīstības vārdā ir svarīgi uzturēt ciešu kontaktu starp uzņēmējiem un pašvaldībām. Kā liecina citu valstu pieredze, dažādas sabiedrības grupas savas intereses visefektīvāk var īstenot caur viņus pārstāvošām organizācijām”.

Starp organizācijas izvirzītajiem mērķiem viņš minēja arī profesionālās izglītības attīstību.  Lai gan Valmieras tehnikumu ik gadu absolvē daudzi jaunie speciālisti, uzņēmēji norāda, ka jauniešu iegūtā izglītība un pieredze bieži neatbilst uzņēmumu vajadzībām. Tāpat Valmieras uzņēmēju klubs ir rosinās pilsētas pašvaldībai ieviest skolu jaunākajās klasēs uzņēmējdarbības apmācību, lai bērniem veidotos pareizs priekšstats par ekonomiku un uzņēmējdarbību.

Romāns Naudiņš: “Nav daudz piemēru Latvijā, ka tik aktīvi darbojas uzņēmēju organizācijas, kuras iesaistās pilsētvides un uzņēmējdarbības vides uzlabošanā. Gribu uzsvērt, ka mūsu klubā darbojas ne tikai uzņēmēji, bet arī ļaudis, kas bijuši iepriekš saistīti ar uzņēmējdarbību un labi pārzina šo jomu.

Jāatzīst, ka tiešā veidā uzņēmējdarbības vidi pašvaldībām uzlabot ir grūti, jo to lielā mērā nosaka valsts politika. Taču ne mazāk svarīga ir pilsētvides kvalitāte.

Tas, cik droša un sakopta ir pilsēta un novads, ir ļoti būtiski, vai tur izvēlēsies ienākt uzņēmumi un par savu dzīvesvietu izvēlēsies cilvēki, kuri strādā šajos uzņēmumos. Tāpat ļoti svarīgs ir pilsētas un novada tēls tūristu piesaistē.

Tāpēc, tiekoties ar Valmieras vadību, mūsu organizācijas biedri kā būtisku jautājumus minēja infrastruktūras uzlabošanu, pilsētvides pievilcību un Valmieras tēla popularizēšanu. Aktīvi sekosim arī uzņēmējdarbības vides uzlabošanas projektiem pilsētā, tostarp bijušā gaļas kombināta teritorijas pārbūvei. Starp mūsu organizācijas biedriem ir tādi, kuri uzskata, ka Valmierai ir jāveidojas par spēcīgu tekstilapstrādes centru. Jau pašlaik ap AS “Valmieras stikla šķiedra” ir izveidojušies vairāki uzņēmumi, kas darbojas šajā virzienā. Tāpat viens no perspektīviem virzieniem ir kokapstrāde, kas jaunu uzrāvienu iegūs, attīstoties Vidzemes industriālajam parkam.

Vēlos akcentēt to, ka mūsu organizācija apvieno esošos un bijušos uzņēmējus no visa topošā Valmieras novada.

Esam izvirzījuši par mērķi, lai mūsu novads kļūtu par turīgāko Latvijā.

Domājot par topošā Valmieras novada līdzsvarotu attīstību, esam uzsākuši braucienus uz visām nākamā novada pašvaldībām, lai izzinātu situāciju un varētu piedāvāt savus ieteikumus un palīdzību infrastruktūras un uzņēmējdarbības vides attīstībai. Valmieras novads ir bagāts ar dabas un tūrisma resursiem. Gauja, Burtnieka ezers, Skaņākalna dabas parks un citi objekti padara mūs pievilcīgus dažādu valstu tūristiem, kuri vēlas izbaudīt nesteidzīgu un drošu atpūtu dabā, ir sevišķi šajā Covid-19 laikā. Kā uzrunāt un piesaistīt interesentus Valmierai un novadam – šis būs viens no jautājumiem, kas būs kopīgi jārisina uzņēmējiem un pašvaldībai.”

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 5.vidusskola (turpmāk – Iestāde) no 2022./2023. mācību gada aicina darbā SĀKUMIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU, darba vietas adrese: Raiņa iela 3, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • sagatavot izglītojamos atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī sniegt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; • iesaistīties Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, digitālās prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” (935 eur); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā, uz sadarbību vērstā kolektīvā, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: v5vadm@valmiera.edu.lv ar norādi „Sākumskolas skolotāja/-s amatam” līdz 2022.gada 31.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 26427171. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĀKUMIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-31 Kontaktpersona: CV un mot.vēstuli sūtīt uz: v5vadm@valmiera.edu.lv v5v@valmiera.edu.lv, tālrunis 26427171

Vairāk par mums uzzināsi šeit: https://www.vid.gov.lv VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS (reģ.Nr.90000069281) izsludina konkursu uz Informātikas pārvaldes Datu apmaiņu informācijas sistēmu daļas sistēmanalītiķa darbinieka amatu (vakance uz nenoteiktu laiku) Informātikas pārvaldes kompetencē ir Valsts ieņēmuma dienesta (turpmāk – VID) atbalsta funkcijas īstenošana informācijas sistēmu resursu pārvaldības jomā. Ja Tev ir: akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība; zināšanas par informācijas sistēmas izstrādes dzīves ciklu; zināšanas un izpratne par informācijas sistēmu arhitektūru un informācijas apmaiņas standartiem; labas prasmes darbā ar MS Outlook, Word, Excel, Power Point; spēja strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos; atbilstība likuma „Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta otrās daļas prasībām; nevainojama reputācija. Ja esi gatavs: vadīt un līdzdarboties informācijas tehnoloģiju projektos; pārvaldīt informācijas sistēmu izstrādi, akcepttestēšanu un ieviešanu; koordinēt un līdzdarboties informācijas sistēmu prasību definēšanā; plānot, līdzdarboties īstenošanā un uzraudzīt informācijas sistēmu attīstības un pilnveidošanas pasākumus. Pievienojies mūsu kolektīvam, jo mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu, mēnešalga no 1307 līdz 1804 EUR (bruto); iespēja strādāt attālināti; interesantu un stabilu darbu, draudzīgu kolektīvu; personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; iespēju piedalīties dažādās apmācību programmās; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi; elastīgo darba laiku; papildatvaļinājuma dienas. Priekšrocības pretendentiem ar: akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību matemātikā, informācijas tehnoloģijās vai inženierzinātnēs un tehnoloģijās; pieredzi informātikas jomā ne mazāku kā 2 gadi; pamatzināšanām angļu valodā; praktisko pieredzi IT projektu vadībā vai informāciju sistēmu pārvaldībā. Darbinieka darba vieta: Beātes iela 49, Valmiera vai Dzintaru iela 22 k-9, Ventspils, vai Atmodas iela 19, Jelgava, vai 18. novembra iela 16, Rēzekne, vai Brīvības iela 81, Balvi, vai Kr.Valdemāra iela 2, Cēsis, vai Talejas iela 1, Rīga. Pieteikuma vēstuli, dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae (CV)), augstāko izglītību apliecinoša dokumenta kopiju un citus kvalifikāciju apliecinošus dokumentus 10 dienu laikā no šī sludinājuma publicēšanas dienas Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču portālā lūdzam nosūtīt Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, vai uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Konkurss uz IP_DAISD_S_Vārds_Uzvārds”. Pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā. Sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks izvirzīti personāla atlases otrajai kārtai. Piesakot savu kandidatūru vakantajam darbinieka amatam, pretendents apliecina, ka atbilst likuma „Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta otrās daļas prasībām. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Personas datu apstrādes pārzinis ir VID Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, tālr.67122630. Papildu informāciju par personas datu apstrādi VID var iegūt tīmekļa vietnē Privātuma politika. Jautājumos par amata pienākumiem zvani uz tālruņa numuru 67120431. Ja Tev ir neskaidrības par konkursu, zvani uz tālruņa numuru 67122630 vai uzdod savu jautājumu, rakstot uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Jautājums par konkursu”. Profesija: INFORMĀCIJAS SISTĒMU ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 49, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08 Kontaktpersona: e-pasts: vid.konkursi@vid.gov.lv; tālr.: 67122630

Valmieras Olimpiskā centra Sporta halle piedāvā darbu uzkopšanas dienesta darbiniecei/-kam. Prasības: Veikt telpu tīrīšanu un uzkopšanu saskaņā ar objekta uzkopšanas programmu; Sagatavot un uzturēt kārtībā nepieciešamo inventāru; Augsta atbildības sajūta un akurātums; Pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem; Vēlamā izglītība – ne zemāka par vidējo; Latviešu valodas zināšanas; Mēs piedāvājam: Nakts stundās apmaksātu transportu uz mājām Valmieras robežās; Atalgojumu:4,00 EUR stundā (3,75 EUR - pārbaudes laikā); 6,00 EUR (nakts stundās); 8,00 EUR (svētku dienās); summēto darba laiku, maiņu darbu; teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; sociālās garantijas; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika. Darba vieta: Valmieras Olimpiskais centrs, Sporta hallē, Čempionu iela 2, Valmiera. Pieteikšanās līdz 08.07.2022 : Jānis Sniedze, janis.sniedze@voc.lv, +371 29174815. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz janis.sniedze@voc.lv; t. 29174815. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri