Valmieras Ziņas

Bērnu pieteikšana mācībām 1. klasē Valmieras novada pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs

Lasīšanas laiks: 4 min

2023. gadā Valmieras novada pašvaldībā stājās spēkā vienota pieeja bērnu pieteikšanai mācībām 1. klasē Valmieras novada pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs. Lai pieteikšanos topošo pirmklasnieku vecākiem padarītu ērtāku un izglītības iestādēm 1. klašu komplektāciju raitāku, 2024. gada 31. janvāra Valmieras novada pašvaldības domes sēdē apstiprināta kārtība, kādā notiek bērnu reģistrācija mācībām 1. klasē Valmieras novada pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestādēs, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Reģistrācija mācībām 1. klasē veicama tajā kalendārajā gadā, kad bērnam aprit septiņi gadi. Pamatojoties uz ģimenes ārsta atzinumu par bērna veselības stāvokli un psiholoģisko sagatavotību, bērns var sākt pamatizglītības ieguvi vienu gadu vēlāk, bet saskaņā ar vecāku vēlmi – vienu gadu agrāk. Bērnu ar speciālām vajadzībām izglītības iestādē uzņem, pamatojoties uz pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu, ja izglītības iestāde realizē šādu programmu.

Pieteikumu iesniegšana notiks laika posmā no 1. marta plkst. 8.00 līdz 31. martam plkst. 17.00.

Pieteikumu iespējams iesniegt vienā no diviem veidiem:

  • klātienē – izglītības iestādē jāiesniedz tās direktoram (-ei) adresēts iesniegums un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. ! Šajā pašā pieteikumā var norādīt nākamās vēlamās izglītības iestādes, sarindojot tās prioritārā secībā, kas pēc iespējas tiek ņemtas vērā, lemjot par vietas piešķiršanu izglītības iestādē;
  • attālināti – uz izglītības iestādes oficiālo elektronisko pasta adresi vai elektronisko adresi jānosūta pieteikums, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu. Ja pieteikums iesūtīts elektroniski, izglītības iestāde vienas darba dienas laikā vecākam uz norādīto e-pasta adresi nosūtīs paziņojumu par tā saņemšanu un reģistrēšanu.

Vecākam ir arī tiesības atsaukt pieteikumu, izglītības iestādē iesniedzot iesniegumu.

Bērnus uz vietu 1. klasē reģistrē iesniegumu iesniegšanas secībā vienotā pašvaldības reģistrā, kas būs pieejams pašvaldības tīmekļvietnē.

Iesniegumā ir jāatzīmē atbilstība kādai no prioritārajām grupām. Bērnam prioritāri piešķir vietu izglītības iestādē:

  • ja bērns ir bārenis un bez vecāku gādības palicis;
  • bērna brālis un/vai māsa ir konkrētās izglītības iestādes skolēns;
  • izglītības iestādes pedagoģiskā darbinieka bērns.

            Izglītības iestāde piecu darba dienu laikā pēc pieteikumu iesniegšanas noslēguma informēs vecākus par uzņemšanu izglītības iestādē vai atteikumu, nosūtot informāciju uz iesniegumā norādīto e-pasta adresi. Pēc paziņojuma saņemšanas izglītības iestādē ir 10 darba dienu laikā ir jāiesniedz bērna likumiskā pārstāvja iesniegums par bērna uzņemšanu izglītības iestādē vai atteikumu. Ja 10 darbdienu laikā šāds iesniegums izglītības iestādē netiks saņemts, tad rindas kārtībā izglītības iestāde informē nākamo bērna likumisko pārstāvi par bērna iekļaušanu 1. klašu sarakstā.

Par atteikumu bērnu uzņemt izglītības iestādē tās direktors rakstiski informēs Valmieras novada Izglītības pārvaldi, kas konsultēsies ar bērna vecāku un koordinēs vietas piešķiršanu citā izglītības iestādē, kur ir brīva vieta.

Atbilstoši noteiktajam 1. klašu un skolēnu skaitam izglītības iestādes līdz 10. maijam veiks klašu komplektēšanu nākamajam mācību gadam. Valmieras valstspilsētas izglītības iestādēs atveramo 1. klašu skaitu un skolēnu maksimālo skaitu klasē, pamatojoties uz izglītības iestādes ieteikumu, 2024. gada 31. janvārī apstiprināja Valmieras novada pašvaldības dome. 2024./2025. mācību gadā Valmieras valstspilsētas vispārējās izglītības iestādēm noteikts šāds skolēnu skaits: Valmieras sākumskolas 1.klasēs – līdz 100 skolēniem; Valmieras Pārgaujas sākumskolas 1. klasēs – līdz 100 skolēniem; Valmieras 2. vidusskolas 1. klasēs – līdz 54 skolēniem, Valmieras 5. vidusskolas 1. klasēs – līdz 50 skolēniem, Valmieras Viestura vidusskolas 1. klasēs – līdz 75 skolēniem. 

Savukārt līdz 15. jūnijam izglītības iestādei ir jāsarīko kopsapulce ar topošo pirmklasnieku vecākiem, lai iepazīstinātu ar skolēnu sadalījumu paralēlklasēs un mācību procesa organizāciju.

Valmieras novada pašvaldības dibināto vispārējās izglītības iestāžu kontaktinformācija šeit.

Pieteikuma veidlapa pieejama tīmekļvietnē valmierasnovads.lv.

Atgādinām, ka topošie pirmklasnieki un viņu vecāki aicināti apmeklēt Valmieras novada izglītības iestāžu organizētās Atvērto durvju dienas, lai iepazītu skolu piedāvājumu! Plašāka informācija šeit.

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sētnieku/-ci (Vaidavas pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt fiziski intensīvu darbu; • nodrošināt Vaidavas ciema teritorijas kārtību - uz ielām, gājēju ietvēm, piebraucamām vietām, parku celiņiem, citās sabiedriskās vietās, tīrot sniegu, pļaujot zālienu, savācot atkritumus un lapas; • veikt palīgdarbus gan iekštelpās, gan āra darbos; • veikt citus darba pienākumus, saskaņā ar amata aprakstu; ja Tev ir: • pamatizglītība un pamatiemaņas vai pamata pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu neatkarīgi no laika apstākļiem; • kompetences: pozitīva, atbildīga attieksme pret darbu; prasmes noteikt prioritātes un plānot ikdienas darbu atbilstoši savai kompetencei, uzticētos darba pienākumus veikt kvalitatīvi; spēja strādāt ātri un rūpīgi; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes sētnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 3.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 26072148 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-05-03 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri