Valmieras Ziņas

Bērni aktīvi iesaistās vides akcijās

Lasīšanas laiks: 4 min

Aizvadītajā mācību gadā vairāk nekā 5000 skolēnu iesaistījušies Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vides akcijās, kuru ietvaros skolēni mācījušies, eksperimentējuši un kopā savākuši vairāk nekā 100 tonnas makulatūras un 68 m3 polimēra iepakojuma, kas tiks nodots pārstrādei, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Kovala Sēne.

Tradicionāli, līdz ar mācību gada noslēgumu, SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” (turpmāk tekstā – DTP URDA) 25. maijā satikās visas mācību gada akciju dalībnieces – SIA “ZAAO” darbības reģiona izglītības iestādes no Cēsu, Limbažu, Smiltenes, Valkas, Valmieras novada. Svētku dienā dalībniekiem bija gan iespēja aktīvi darboties dabas takā, gan piedalīties vides akciju laureātu sveikšanas svinīgajā pasākumā, ko DTP URDA organizē, lai pateiktu paldies visām iesaistītajām skolēnu vecuma grupām.

1.- 6. klašu skolēnu akcijā “Atklāj kopā ar Skudru Urdu” kopumā piedalījās 32 komandas. Akcijas ietvaros skolēniem bija jāveic eksperimenti un praktiskie darbi par atkritumu, dabas un enerģijas tēmām. Izvērtējot paveiktos darbus katrā kārtā, par šī mācību gada uzvarētājiem tika noteikti:

 • pirmajā kārtā – Alojas Ausekļa vidusskolas 5.a klase;
 • otrajā kārtā – Cēsu pilsētas vidusskolas 3.a klase;
 • trešajā kārtā – Valmieras sākumskolas 2.b klase.

Izvērtējot skolēnu aktivitāti un iesniegtos darbus visa mācību gada garumā, kā uzvarētāji kopvērtējumā tika sveikta Limbažu Valsts ģimnāzijas 3.a klase.

Akcijā “Vecās kurpes otrā dzīve” piedalījās 32 komandas no pirmsskolas izglītības iestādēm. Akcijas ietvaros bērniem kopā ar saviem pedagogiem bija jāveic pētnieciskais darbs. Bērni izzināja, no kā sastāv un kā tiek ražoti apavi, kā arī darbojās praktiski, pārveidojot vecos apavus un zīmējot, piemēram, sapņu kurpes. Izlozes kārtībā tika noskaidroti trīs uzvarētāji:

 • 1. vieta – Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes ‘’Pienenīte’’ grupiņa “Sienāzīši”;
 • 2. vieta – Rūjienas pirmsskolas izglītības iestādes ‘’Vārpiņa’’ grupiņa “Bitītes”;
 • 3. vieta – Valkas pirmsskolas izglītības iestādes grupiņa “Peļuki”.

Pamatskolu un vidusskolu skolēni tika aicināti piedalīties akcijā “Māksla rūpēties”, kurā bija jāizgatavo mandalas no otrreiz izmantojamiem materiāliem, kā arī jānofilmēt video, kurā, pielietojot improvizācijas teātra metodi, skolēni izspēlē radio sarunu par dažādiem atkritumu veidiem un to samazināšanu. Akcijas laureāti:

 • 1. vieta – Cēsu pilsētas vidusskolas 8.c klase;
 • 2. vieta – Cēsu pilsētas vidusskolas 7.a klase;
 • 3. vieta – Amatas pamatskolas 8. klase.

Par tradīciju jau kļuvusi pārstrādājamo materiālu vākšanas akcija “Dabai labu darīt”, kurā šogad piedalījās rekordliels izglītības iestāžu skaits – 49 (pagājušajā mācību gadā 31), no tām 32 vispārizglītojošās skolas un 17 pirmsskolu grupas. Neskatoties uz to, ka akciju DTP URDA organizē vairāk kā 10 gadus, pārsteidzoši, ka makulatūras apjoms ir audzis – akcijas ietvaros tika savākts 102,5 t makulatūras (pagājušajā mācību gadā 78 t), bet būtiski samazinājies akcijas ietvaros savāktā polimēra iepakojuma – PET pudeļu, sadzīves ķīmijas iepakojuma un kanniņu apjoms – 68 m3 (iepriekš 200 m3), kas, visticamāk, skaidrojams ar depozīta sistēmas attīstību, kā arī iedzīvotāju paradumu maiņu.

“Dabai labu darīt” akcijas uzvarētāji.

Pirmsskolu grupā, nominācijā “Pēc kopējā savāktā apjoma”:

 • 1. vieta – Kocēnu pirmsskolas izglītības iestādei “Auseklītis”;
 • 2. vieta – Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādei “Pīlādzītis”;
 • 3. vieta – Valkas pirmsskolas izglītības iestādei Puškina ielā.

Pirmsskolu grupā,  nominācijā “Pēc savāktā apjoma uz vienu bērnu”:

 • 1. vieta – Grundzāles pamatskolas pirmsskolas grupai Vidagā;
 • 2. vieta – Viļķenes pirmsskolas izglītības iestādei;
 • 3. vieta – Līvu pirmsskolas izglītības iestādei.

Vispārizglītojošo skolu grupā, nominācijā “Pēc kopējā savāktā apjoma”:

 • 1. vieta – Valmieras Viestura vidusskolai;
 • 2. vieta – Limbažu Valsts ģimnāzijai;
 • 3. vieta – Trapenes sākumskolai.

Vispārizglītojošo skolu grupā, nominācijā “Pēc savāktā apjoma uz vienu bērnu”:

 • 1. vieta – Gaujienas pamatskolai;
 • 2. vieta – Skujenes pamatskolai;
 • 3. vieta – Strenču pamatskolas filiālei Sedā.

SIA “ZAAO” DTP URDA akcijas tiek rīkotas ar mērķi gan uzzināt, gan arī zināšanas pašiem, pārbaudīt praktiski, uzsver DTP URDA vadītāja Ieva Mihailova-Freimane: “Ik gadu akcijas organizējam ar mērķi, lai veidotu bērniem un jauniešiem interesi un izpratni par vides saudzēšanu un dabas procesiem, par dabas resursiem, to izmantošanu, atkritumu samazināšanu, aicinot veikt dažādus praktiskus uzdevumus, eksperimentus un pētījumus. Ļoti ceram, ka tas mums izdevās arī šogad, un noteikti gaidīsim zinātkāro bērnu un jauniešu iesaisti DTP URDA akcijās un nodarbībās arī nākamajā mācību gadā!”

Uzvarētājiem SIA “ZAAO” dāvināja dāvanu kartes no beziepakojuma veikala, dāvanu kartes no izglītojošo koka rotaļlietu darbnīcas, apmaksāja autotransporta pakalpojumu skolēnu izvēlētam maršrutam, ieejas biļetes Līgatnes dabas takā, kā arī noderīgu ekipējumu, lai dāvanas saņēmējus rosinātu piknikot ar saviem līdzi paņemtajiem traukiem, neradot liekus atkritumus. Ikvienam dalībniekam svētku pasākuma ietvaros bija arī iespēja piedalīties aizraujošā izziņas dienā kopā ar DTP URDA un “Eži” komandu.

Atgādinām, ka SIA “ZAAO” darbības reģiona izglītības iestādēm un citām interešu grupām, tajā skaitā arī juridiskajām personām, nodarbības DTP URDA tiek nodrošinātas bez maksas. Ar nodarbību piedāvājumu ikviens aicināts iepazīties www.urda.lv.

Lai visiem skolēniem videi draudzīgs, izzinošs un aizraujošs vasaras brīvlaiks!

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām darbā DISPEČERU VALMIERĀ (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: pārdot braukšanas dokumentus organizēt un koordinēt autobusu ikdienas maršrutu plānošanu un izpildi nodrošināt autobusu vadītāju dienas darba uzdevumu sagatavošanu PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā vai vidējā profesionālā izglītība augsta atbildības sajūta, precizitāte un labas komunikācijas spējas labas iemaņas darbā ar datoru un elektronisko kases aparātu latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba laiku: maiņu grafiks (1. dežūra no pl. 05:20 līdz pl. 16:20, 2. dežūra no pl. 12:50 līdz pl. 21:00) darba samaksa sākot no 1050EUR ( pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „Dispečers Valmierā” iesniegt līdz 2024. gada 29. jūlijam (ieskaitot): sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera”, Reģ.nr. 40003004220, „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. 2 nedēļu laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks aicināti uz tikšanos klātienē. Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: TRANSPORTA DISPEČERS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-29

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „VIDZEMES SLIMNĪCA” Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MAIŅAS VECĀKO PAVĀRU/-I  Darba pienākumi: Darba pienākumi: gatavot ēdienus pēc sastādītās ēdienkartes un kalkulācijas, atbilstoši tehnoloģiskajam procesam un diētas formām; organizēt virtuves strādnieku un pavāru darbu ēdienu gatavošanas un sadales procesā. Prasības kandidātam: vēlama iepriekšēja pieredze pavāra amatā vai profesionālās skolas students pavāra profesijas apguvē; augsta atbildības sajūta un spēja strādāt komandā; izpratne par kvalitātes prasībām, higiēnas un paškontroles normu ievērošana; nevainojama darba kvalitāte; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: iespēja veikt atbildīgu un interesantu darbu vienā no labākajām ārstniecības iestādēm Vidzemē un TOP 10 labākā darba devēja Vidzemē; summētais darba laiks, ar iespēju elastīgi plānot darba grafiku; darba līgums uz nenoteiktu laiku; profesionālo skolu studentiem un absolventiem iespēja uzsākt karjeru un pilnveidot zināšanas; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga no 1300 EUR); papildus piemaksas; prēmijas un motivējošs labumu grozs; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 5.augustam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Virtuves un kafejnīcas vadītājas p.i. Sandras Priedītes, tel. 28354712. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-05

Klondaika ir izklaides un atpūtas vietu tīkls, kas Latvijā pastāv jau gandrīz 30 gadus 14 lielākajās Latvijas pilsētās, nodrošinot saviem klientiem aizraujošu, azartisku un daudzpusīgu atpūtu gan klātienē, gan interneta kazino un sporta totalizatorā Klondaika. lv. Tagad Klondaika ir pievienojusies vienam no lielākajiem azartspēļu uzņēmumiem visā pasaulē - Entain, kurā ir vairāk kā 25 pasaulē pazīstami zīmoli - BetMGM, Bwin, Coral, Ladbrokes, Optibet, Laimz, NinjaCasino un kurā strādā vairāk kā 24 000 cilvēku 19 valstīs, piecos kontinentos un Tu vari būt viens no mums. Aicinām darbāĒKAS UZRAUGU/ KĀRTĪBAS UN FIZISKĀS DROŠĪBAS NODROŠINĀTĀJU SDTRUKTŪRVIENĪBĀ Darba pienākumi: nodrošināt kārtību un drošību. Vēl mēs Tev piedāvāsim: - interesantu, dinamisku un aizraujošu darbu strauji augošā starptautiskā uzņēmumā; - enerģiskus, azartiskus un profesionālus kolēģus; - nelaimes gadījuma apdrošināšanu no pirmās darba dienas; - mācību un attīstības iespējas, un apmaksātu mācību atvaļinājumu; - citus uzņēmuma piedāvātos labumus – veselīgus našķus darba vietā, darbinieku saliedēšanas pasākumus, darbinieku vasaras festivālu, aizraujošas un noderīgas vieslekcijas, darbinieku atlaižu karti un vēl citus unikālus labumus. Darba grafiks: ceturtdienās, piektdienās, seststdienās no 22:00 – 06:00/08:00. Mēnesī vidēji no 32 – 80 stundām. Samaksa par 32h – 233.28 bruto un samaksa par 80h – 583.20 bruto. Darba samaksa atkarīga no nostrādāto maiņu/stundu daudzuma. JA TU DZĪVO BLAKUS PILSĒTĀ MĒS APMAKSĀSIM TEV NOKĻŪŠANU NO UN UZ DARBU. Sūti savu CV uz epastu darbs@gmg.lv. Profesija: ĒKAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-17 Kontaktpersona: Linda Liljē

Mūsu partneri