Valmieras Ziņas

“Berga vīns” īpašnieks Rihards Bergs – Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības veiksmes stāsts

Lasīšanas laiks: 5 min

Aprīlis ir visai rosīgs mēnesis, kad, mostoties dabai, mostas arī cilvēks. Vēl pirms koku salapošanas steidzam ieurbt tajos, lai gūtu veldzējošu pavasara vitamīnu devu no bērzu un kļavu sulām. Kāds tās kāro svaigas, bet kāds šo veselīgo dabas velti ietērpj jaunā garšu buķetē, radot izsmalcinātus dzērienus. Šis Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības stāsts būs jo īpaši tuvs raksta tēmai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Tūrisma mārketinga speciāliste Baiba Misiņa.

Pavasarīgā marta pievakarē savā nelielajā vīna darītavā Kocēnu pagasta “Primenēs” mūs viesmīlīgi uzņem “Berga vīns” darītavas saimnieks Rihards Bergs – jauns un daudzsološs uzņēmējs, kurš kopā ar ģimeni pirms vairāk nekā gada vēris vīna darītavas durvis arī saviem viesiem. Interesenti šeit var uzzināt gan par produkta ražošanas procesu, gan par vīniem un sidriem. Rihards piedāvā tos nodegustēt, kā arī iegādāties līdzņemšanai. Ar pirmo acu skatu tverot vīna ražotnes un viesu uzņemšanas telpu, bez ievērības nepaliek arī prāvais skaits ar ierāmētiem diplomiem, apbalvojumiem, kas grezno sienas. Saimnieku vislielākais lepnums ir zemeņu deserta vīns, kas trīs gadus pēc kārtas atzīts kā Latvijā labākais deserta vīns. 

Iesākot sarunu par to, kā radās ideja nodarboties ar vīna darīšanu, Rihards atzīst, ka tas viss sākotnēji bijis zināmas ziņkāres devas un hobija attīstīšanas rezultātā, kad pirms pieciem gadiem, tieši bērzu sulu laikā, prātā bija kaut kur redzēta vīna recepte tieši no tām. Radās ideja pamēģināt. Tā Valmieras dzīvoklī tika izmēģinātas dažādas vīna darīšanas receptes. Vīni atzinīgi novērtēti dažādos Latvijas un Baltijas mēroga konkursos, un plūkti arī pirmie uzvaras lauri, kas deva labu stimulu un apziņu, ka šī lieta sanāk un ir jāvirzās uz priekšu. Pieredze, aprīkojums un viss pārējais nāca radīšanas procesā un ar laiku. Dzīvoklis un vēlāk jau tēva mājas tādām lietām sāka kļūt par šauru, bet, tā kā tajā laikā domas bija arī par mājas būvniecību, tad ar sievu tika apsvērta doma par nelielu mājas piebūvi, kur nelielos apjomos turpināt šo nodarbi. Viss izvērtās tā, ka nu vīna darītava un viesu uzņemšanas telpa gaumīgā dizainā iekārtota vietā, kur bija paredzēta garāža.  

Apmainoties ar pieredzi ar citiem vīndariem, Rihards atzīst, ka Latvijas vīndaru vide ir samērā noslēgta, turklāt viņš necenšas ietekmēties, skatoties citu pieredzi, jo ideja visiem viena, bet katram savs piegājiens un metodes, kā to darīt.

“Berga vīns” kā oficiāla vīna darītava darbojas vien nepilnu pusotru gadu, un paralēli šai nodarbei Rihards ir sporta deju treneris bērniem un pusaudžiem, kā arī vēstures un sociālo zinību pedagogs. Kopīgā ģimenes uzņēmuma darbos lielu artavu iegulda arī sieva Sanda, kura radījusi pievilcīgo etiķešu dizainus un tur rūpi par “Berga vīns” mārketinga lietām.  

Lai arī tūrisma jomā pēdējie gadi bijuši visai izaicinoši globālu notikumu rezultātā, tomēr “Berga vīns” saimnieki kā jauni, nesen savu hobiju komercializējuši uzņēmēji viesu intereses ziņā ir izjutuši tikai augšupeju. Lielo atbildību un satraukumu noņem arī tas, ka vīna ražošana ir kā darbs, kas priecē un sniedz baudu, nevis darbs, ar kuru jānopelna konkrēta naudas summa. Saimnieki cenšas, lai bizness labi harmonē ar ģimenes dzīvi, izbraukuma tirdzniecībā piedaloties tādos pasākumos, kas ģimenei šķiet saistoši un savienojami ar patīkamu brīvā laika pavadīšanu. Rihards īpaši uzteic  Mājas kafejnīcu dienas un citus vietējos novada kultūras pasākumus, kuros labprāt piedalās un sajūt tos kā kaut ko savu.

Aktīvākā viesu uzņemšanas sezona ir vasaras mēneši – jūlijs, augusts un svētku mēnesis decembris. Stāstā par saviem viesiem un to uzņemšanu Rihards bilst: “Sākumā pat bija nelielas bažas, ka cilvēki gaidīs kaut ko vairāk un būs ļoti prasīgi, bet īstenībā viņi visi ir savējie un vārda labākajā izpratnē vienkārši cilvēki. Parasti tā pēcgarša pēc apmeklējuma abām pusēm paliek ļoti laba. Viesu uzņemšanā tā kārtīgi esam darbojušies tikai vienu vasaru, un līdz šim pie mums lielākoties ciemojušies viesi no Latvijas, arī no tādām attālākām pilsētām kā Liepāja, kuri galvenokārt informāciju uzzinājuši no Valmieras novada tūrisma mājaslapas visit.valmiera.lv. Svarīga ir arī kontaktu veidošana un vietējo iepazīšana, jo sadarbojoties veidojas tādi interesanti piedāvājumi, un tas ir viens no ceļiem, kā sevi popularizēt un veidot karti par to, kas notiek mums apkārt. Tur mums, jaunai ģimenei, šajā vietā vēl ir kurp tiekties.” Jāpiemin, ka “Berga vīns” aktīvi darbojas arī sociālo tīklu platformās Facebook un Instagram. 

Atskatoties uz laiku un pārdomājot, ko darītu citādāk, ja ar šī brīža skatījumu būtu jāsāk viss no jauna, Rihards atzīst, ka, pirmkārt, nebūtu tik ļoti pārcentušies, bet tvēruši visu ar mazliet vieglāku skatījumu, otrkārt, visu darītu mazliet lēnāk un, treškārt, būtu vairāk pamācījies par visai sarežģīto dokumentu noformēšanu šāda veida uzņēmumam. Piebilstot trešo lietu, Rihards ar smaidu nosaka, ka viss, iespējams, notika tā, kā vajadzēja. Ja būtu zinājis vairāk par sarežģīto daļu, tad varbūt pat nebūtu uzdrošinājies sākt vīna darīšanas uzņēmējdarbību. 

Sarunu  beidzam ar Riharda ceļa vārdiem un novēlējumu:  “Es vēlētos un novēlētu citiem, lai  mēs beidzot spētu atgriezties tādā normālā, sakarīgā dzīvē, lai mūs visu laiku nevajā tā baiļu un nedrošības sajūta par to, ka mums nepārtraukti apkārt notiek kaut kas slikts, jo varbūt pēc mēneša var atkal kaut kas notikt, bet mēs spētu atslābt un izbaudīt mirkli, kultūras pasākumus un citus dzīves notikumus”. 

Nākamajā Valmieras novada Tūrisma uzņēmēju veiksmes stāstā būs iespējams uzzināt Mini Zoo “Mežiņi” saimnieces Ingunas Valdmanes stāstu, kura savu tūrisma uzņēmējdarbību realizē Dikļu pusē.  

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju (8332 01) MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no1200.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Nelaimes gadījumu apdrošināšana uzsākot darbu; Veselības apdrošināšana pēc pārbaudes laika beigām. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā darbs@zaao.lv līdz 2022.gada 31.maijam Tālrunis: 26207402. Pateicamies par atsaucību! Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-31 Kontaktpersona: Personāla Speciālists

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā nekustamā īpašuma pārvaldnieku/-ci (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • plānot, organizēt un kontrolēt Pašvaldībai piederošo dzīvojamo māju, nedzīvojamo ēku Valmierā un tām piesaistīto zemes gabalu apsaimniekošanas procesu; • kārtot un aktualizēt māju lietas; • plānot un veikt dzīvojamo māju un nedzīvojamo ēku vizuālo apsekošanu, pārraudzīt tehniskās apkopes un remontdarbu izpildi: • apsekot īres dzīvokļus, kontrolēt īres līgumu nosacījumu izpildi attiecībā uz dzīvokļu uzturēšanu • sagatavot dokumentus, kas saistīti ar namu pārvaldnieka darbību; • veidot un nodrošināt komunikāciju ar nekustamā īpašuma nomniekiem un/vai īrniekiem ar īpašumu uzturēšanu saistītos jautājumos; un ja Tev ir: • augstākā izglītība inženierzinātnēs un/vai nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un uzturēšanas jomā un /vai būvniecībā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze līdzīgu pienākumu izpildē, kā arī jaunāko jomas tendenču pārzināšana; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: teicamas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas, komunikācijas un publiskās uzstāšanās prasmes, analītiskā domāšana, precizitāte, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus, prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, atbildības sajūta, spēja iekļauties kolektīvā, vēlme sasniegt mērķus; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1065 EUR līdz 1230 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi “Nekustamā īpašuma pārvaldnieka/-es amatam” līdz 2022. gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Nekustamā īpašuma PĀRVALDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27

Mūsu partneri