Valmieras Ziņas

“Berga vīns” īpašnieks Rihards Bergs – Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības veiksmes stāsts

Lasīšanas laiks: 5 min

Aprīlis ir visai rosīgs mēnesis, kad, mostoties dabai, mostas arī cilvēks. Vēl pirms koku salapošanas steidzam ieurbt tajos, lai gūtu veldzējošu pavasara vitamīnu devu no bērzu un kļavu sulām. Kāds tās kāro svaigas, bet kāds šo veselīgo dabas velti ietērpj jaunā garšu buķetē, radot izsmalcinātus dzērienus. Šis Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības stāsts būs jo īpaši tuvs raksta tēmai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada Tūrisma pārvaldes Tūrisma mārketinga speciāliste Baiba Misiņa.

Pavasarīgā marta pievakarē savā nelielajā vīna darītavā Kocēnu pagasta “Primenēs” mūs viesmīlīgi uzņem “Berga vīns” darītavas saimnieks Rihards Bergs – jauns un daudzsološs uzņēmējs, kurš kopā ar ģimeni pirms vairāk nekā gada vēris vīna darītavas durvis arī saviem viesiem. Interesenti šeit var uzzināt gan par produkta ražošanas procesu, gan par vīniem un sidriem. Rihards piedāvā tos nodegustēt, kā arī iegādāties līdzņemšanai. Ar pirmo acu skatu tverot vīna ražotnes un viesu uzņemšanas telpu, bez ievērības nepaliek arī prāvais skaits ar ierāmētiem diplomiem, apbalvojumiem, kas grezno sienas. Saimnieku vislielākais lepnums ir zemeņu deserta vīns, kas trīs gadus pēc kārtas atzīts kā Latvijā labākais deserta vīns. 

Iesākot sarunu par to, kā radās ideja nodarboties ar vīna darīšanu, Rihards atzīst, ka tas viss sākotnēji bijis zināmas ziņkāres devas un hobija attīstīšanas rezultātā, kad pirms pieciem gadiem, tieši bērzu sulu laikā, prātā bija kaut kur redzēta vīna recepte tieši no tām. Radās ideja pamēģināt. Tā Valmieras dzīvoklī tika izmēģinātas dažādas vīna darīšanas receptes. Vīni atzinīgi novērtēti dažādos Latvijas un Baltijas mēroga konkursos, un plūkti arī pirmie uzvaras lauri, kas deva labu stimulu un apziņu, ka šī lieta sanāk un ir jāvirzās uz priekšu. Pieredze, aprīkojums un viss pārējais nāca radīšanas procesā un ar laiku. Dzīvoklis un vēlāk jau tēva mājas tādām lietām sāka kļūt par šauru, bet, tā kā tajā laikā domas bija arī par mājas būvniecību, tad ar sievu tika apsvērta doma par nelielu mājas piebūvi, kur nelielos apjomos turpināt šo nodarbi. Viss izvērtās tā, ka nu vīna darītava un viesu uzņemšanas telpa gaumīgā dizainā iekārtota vietā, kur bija paredzēta garāža.  

Apmainoties ar pieredzi ar citiem vīndariem, Rihards atzīst, ka Latvijas vīndaru vide ir samērā noslēgta, turklāt viņš necenšas ietekmēties, skatoties citu pieredzi, jo ideja visiem viena, bet katram savs piegājiens un metodes, kā to darīt.

“Berga vīns” kā oficiāla vīna darītava darbojas vien nepilnu pusotru gadu, un paralēli šai nodarbei Rihards ir sporta deju treneris bērniem un pusaudžiem, kā arī vēstures un sociālo zinību pedagogs. Kopīgā ģimenes uzņēmuma darbos lielu artavu iegulda arī sieva Sanda, kura radījusi pievilcīgo etiķešu dizainus un tur rūpi par “Berga vīns” mārketinga lietām.  

Lai arī tūrisma jomā pēdējie gadi bijuši visai izaicinoši globālu notikumu rezultātā, tomēr “Berga vīns” saimnieki kā jauni, nesen savu hobiju komercializējuši uzņēmēji viesu intereses ziņā ir izjutuši tikai augšupeju. Lielo atbildību un satraukumu noņem arī tas, ka vīna ražošana ir kā darbs, kas priecē un sniedz baudu, nevis darbs, ar kuru jānopelna konkrēta naudas summa. Saimnieki cenšas, lai bizness labi harmonē ar ģimenes dzīvi, izbraukuma tirdzniecībā piedaloties tādos pasākumos, kas ģimenei šķiet saistoši un savienojami ar patīkamu brīvā laika pavadīšanu. Rihards īpaši uzteic  Mājas kafejnīcu dienas un citus vietējos novada kultūras pasākumus, kuros labprāt piedalās un sajūt tos kā kaut ko savu.

Aktīvākā viesu uzņemšanas sezona ir vasaras mēneši – jūlijs, augusts un svētku mēnesis decembris. Stāstā par saviem viesiem un to uzņemšanu Rihards bilst: “Sākumā pat bija nelielas bažas, ka cilvēki gaidīs kaut ko vairāk un būs ļoti prasīgi, bet īstenībā viņi visi ir savējie un vārda labākajā izpratnē vienkārši cilvēki. Parasti tā pēcgarša pēc apmeklējuma abām pusēm paliek ļoti laba. Viesu uzņemšanā tā kārtīgi esam darbojušies tikai vienu vasaru, un līdz šim pie mums lielākoties ciemojušies viesi no Latvijas, arī no tādām attālākām pilsētām kā Liepāja, kuri galvenokārt informāciju uzzinājuši no Valmieras novada tūrisma mājaslapas visit.valmiera.lv. Svarīga ir arī kontaktu veidošana un vietējo iepazīšana, jo sadarbojoties veidojas tādi interesanti piedāvājumi, un tas ir viens no ceļiem, kā sevi popularizēt un veidot karti par to, kas notiek mums apkārt. Tur mums, jaunai ģimenei, šajā vietā vēl ir kurp tiekties.” Jāpiemin, ka “Berga vīns” aktīvi darbojas arī sociālo tīklu platformās Facebook un Instagram. 

Atskatoties uz laiku un pārdomājot, ko darītu citādāk, ja ar šī brīža skatījumu būtu jāsāk viss no jauna, Rihards atzīst, ka, pirmkārt, nebūtu tik ļoti pārcentušies, bet tvēruši visu ar mazliet vieglāku skatījumu, otrkārt, visu darītu mazliet lēnāk un, treškārt, būtu vairāk pamācījies par visai sarežģīto dokumentu noformēšanu šāda veida uzņēmumam. Piebilstot trešo lietu, Rihards ar smaidu nosaka, ka viss, iespējams, notika tā, kā vajadzēja. Ja būtu zinājis vairāk par sarežģīto daļu, tad varbūt pat nebūtu uzdrošinājies sākt vīna darīšanas uzņēmējdarbību. 

Sarunu  beidzam ar Riharda ceļa vārdiem un novēlējumu:  “Es vēlētos un novēlētu citiem, lai  mēs beidzot spētu atgriezties tādā normālā, sakarīgā dzīvē, lai mūs visu laiku nevajā tā baiļu un nedrošības sajūta par to, ka mums nepārtraukti apkārt notiek kaut kas slikts, jo varbūt pēc mēneša var atkal kaut kas notikt, bet mēs spētu atslābt un izbaudīt mirkli, kultūras pasākumus un citus dzīves notikumus”. 

Nākamajā Valmieras novada Tūrisma uzņēmēju veiksmes stāstā būs iespējams uzzināt Mini Zoo “Mežiņi” saimnieces Ingunas Valdmanes stāstu, kura savu tūrisma uzņēmējdarbību realizē Dikļu pusē.  

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandā! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” aicina darbā skolotāja palīgu (40 stundas nedēļā (viena likme)) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; • sadarboties ar grupas pedagogiem; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 714 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; • profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu buratino@valmiera.edu.lv, līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 29151878. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-15

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi nebaida darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,  iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078) Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas Valmieras sektora inspektora amatā (divas ierēdņa amata vietas uz noteiktu un nenoteiktu laiku) Piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē; daudzpusīgu darba pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; darbā ievadīšanas apmācību, kā arī kvalifikācijas paaugstināšanas iespējas; mēnešalgu no 932 līdz 1398 euro pirms nodokļu nomaksas; veselības apdrošināšanu, papildatvaļinājumu no astoņām līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu L.Paegles ielā 13, Valmierā. Uzticēsim Tev: kontrolēt vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošanu un izskatīt sūdzības par piesārņojumu; kontrolēt A, B un C kategorijas piesārņojošo darbību uzņēmumu darbību atbilstību vides aizsardzības prasībām; veikt pārbaudes par labāko tehnisko paņēmienu piemērošanu; sagatavot dokumentus un administratīvos aktus par vides aizsardzības un dabas resursu izmantošanu. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams vides zinātnē, dabas zinībās vai vides inženierzinātnēs, taču izskatīsim arī pieteikumus ar augstāko izglītību citās jomās; profesionālā darba pieredze vides aizsardzības nozarē pēdējo piecu gadu laikā tiks uzskatīta par priekšrocību, novērtēsim iepriekšēju pieredzi dokumentācijas sagatavošanā atbilstoši LR likumdošanai; labas analītiskās, komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme un vēlēšanās strādāt komandā; prasme strādāt ar liela apjoma informāciju, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus savas kompetences robežās; augsta atbildības izjūta; labas datora lietošanas prasmes (Microsoft Office); B kategorijas vadīšanas apliecības; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Vidzemes_RVP_PKD_inspektors”) Tālrunis uzziņām: 67084310 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-18 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv

Mūsu partneri