Valmieras Ziņas

Beļģijā sācies pasaules čempionāts BMX

Lasīšanas laiks: 2 min

Ar bērnu un jauniešu sacensībām otrdien, 21. jūlijā, Beļģijā sācies 2015.gada pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kurā piedalīsies arī 88 Latvijas sportisti, tostarp 12 būvniecības uzņēmuma “MONUM” atbalstītās Latvijas izlases dalībnieki. Elites un junioru grupu izšķirošās cīņas gaidāmas sestdien, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācijā.

Vairāk nekā 3000 labākie BMX braucēji no visas pasaules šajā nedēļā pulcējas Beļģijas pilsētā Zolderā. Vienā no Eiropas lielākajiem BMX centriem norisināsies gada nozīmīgākās šī sporta sacensības – pasaules čempionāts. Zolderas trase ik gadu uzņem Eiropas līmeņa sacensības. 2013. gadā šeit notika arī Eiropas čempionāts. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad pasaules čempionāts notika slēgtajās trasēs (Jaunzēlandē un Nīderlandē), šogad tas norisināsies atklātajā āra trasē.

Pasaules čempionāta sacensības sāksies otrdien, 21.jūlijā. Pirmajā dienā par godalgām cīnīsies bērni un jaunieši – līdz 14 gadiem veci sportisti. Viņu vidū būs arī kupls Latvijas jauno braucēju skaits. Tāpat otrdienas vakarā norisināsies arī oficiālā atklāšanas ceremonija.

Trešdien sacensības visas dienas garumā norisināsies vecākajām jauniešu grupām un arī amatieriem. Dienu vēlāk medaļas sadalīs krūzeru grupu braucēji, kamēr elites un junioru sportisti aizvadīs oficiālos treniņus. Piektdien elites un junioru braucēji cīnīsies kvalifikācijas “time – trial” (solo) braucienos, noskaidrojot ne tikai ātrākā laika īpašnieku, bet arī tos sportistus, kuri kvalificēsies pamatsacensībām.

Pasaules čempionāta kulminācija gaidāma sestdien, 25. jūlijā. Pulksten 14:20 sāksies pirmās kārtas braucieni. Tikmēr izšķirošie braucieni Zolderā gaidāmi no pulksten 18:35.

Elites vīru grupā no latviešiem startēs – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Rihards Veide, Kristaps Vekša un Viesturs Morozs. Sieviešu elitē cīnīsies Sandra Aleksejeva, kamēr junioru konkurencēs no mūsu valsts sportistiem redzēsim – Helviju Babri, Kārlis Brikmani, Pēteri Kalniņu un Leldi Šumu. 

Tāpat kā Eiropas, arī pasaules čempionātā startēs Latvijas jaunatnes un pieaugušo izlases. Ikvienam sportistam vecumā no 14 līdz 16 gadiem bija iespēja izpildīt izlases treneru izstrādātos atlases kritērijus, tādējādi tiekot iekļautas jaunatnes izlases sastāvā. Tāpat savi atlases kritēriji bija arī pieaugušo izlasei, uz kuru pretendēt varēja elites un junioru grupu sportisti. Latvijas BMX izlases galvenais atbalstītājs ir būvniecības uzņēmums “MONUM”.

Eiropas čempionātā zelta medaļu Latvijas izcīnīja būvniecības uzņēmuma “MONUM” atbalstītās Latvijas izlases sportisti – Vineta Pētersone (G16 grupā) un Edvards Glāzers (B14 grupā). Čempiones godā G9 grupā bija arī Paula Kibare. Medaļas izcīnīja arī Mikus Strazdiņš, kurš bija trešais B16 grupā. Tikmēr Rihards Laimīte ieguva trešo pozīciju B7 grupā. Elites vīru konkurencē no latviešiem Māris Štrombergs ieguva ceturto pozīciju. 

Video tiešraide skatāma šeit.

Aicina komandai pievienoties C vai C1 transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt D kategorijas vadītāja kvalifikāciju.  APMĀCĪBU SĀKUMS 2026. GADA 23. JANVĀRĪ PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība; vismaz 24 gadi; C vai C1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība; vēlama pieredze, vadot B, C vai C1 kategorijas transportlīdzekli; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam. APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS: uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums; finansiālais atbalsts: 100% sedz uzņēmums; apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības 20 h (ja ir iegūta C1 kategorija) vai 12h (ja ir iegūta C kategorija), CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95 kods); apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 gadi. DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku; darbs ar kases aparātu; biļešu pārdošana pasažieriem; kvalitatīva pasažieru apkalpošana. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Vidzemes reģionā darba samaksu mēnesī līdz 1900 EUR (pirms nodokļu nomaksas); daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; veselības apdrošināšanas iespējas; pilnas sociālās garantijas; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; dinamisku un profesionālu darba vidi. CV iesniegt sūtot elektroniski uz norādīto e-pasta adresi: info@vtu-valmiera.lv vai SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts,Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220). Informācijai zvanīt uz norādīto tālr.nr. 29231565. Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-23 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Nāc mācīties par AUTOBUSA VADĪTĀJU! Aicina komandai pievienoties B transportlīdzekļu vadītājus ar iespēju iegūt D kategorijas vadītāja kvalifikāciju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība vismaz 24 gadi B kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība pieredze, vadot B kategorijas transportlīdzekli labas saskarsmes un komunikācijas prasmes APMĀCĪBU PROCESS UN FINANSIĀLĀ ATBALSTA APMĒRS uzsākot sadarbību, tiks slēgts apmācību līgums jāveic pirmā iemaksa EUR 100 finansiālais atbalsts: uzņēmums sedz atlikušo mācību maksu (~ EUR 2000), no kuras EUR 1200 mums atmaksāsi divu gadu laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības, CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95. kods) apmācību izmaksu pilnīgai dzēšanai, uzņēmumā nepārtraukti jānostrādā vismaz 2 kalendārie gadi DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem kvalitatīva pasažieru apkalpošana UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darbavietu Vidzemes reģionā darba samaksu mēnesī līdz 1900 EUR (bruto) daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā veselības apdrošināšanas iespējas pilnas sociālās garantijas apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV iesniegt: sūtot elektroniski info@vtu-valmiera.lv vai personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. INFORMĀCIJA T. 29231565 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 5 Aktuāla līdz: 2026-02-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: info@vtu-valmiera.lv, mob.t.29231565

SIA “SANART”, reģ.Nr.44103043748 Gaides iela 8, Valmiera, Valmieras nov., LV-4201 Aicinām komandā lietvedi / biroja administratori, kas palīdzēs nodrošināt dokumentu aprites kārtību un administratīvo atbalstu būvniecības projektiem. Darba pienākumi: Ienākošo un izejošo dokumentu reģistrēšana un uzskaite Līgumu, rēķinu, aktu un citu dokumentu sagatavošana un arhivēšana Sadarbība ar projektu vadītājiem, grāmatvedību, apakšuzņēmējiem un valsts iestādēm Kancelejas un biroja ikdienas administratīvais atbalsts Prasības kandidātam: Pieredze lietvedībā vai administratīvajā darbā Labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office, e-paraksts, dokumentu vadības sistēmas) Precizitāte, atbildības sajūta un spēja organizēt savu darbu Priekšrocība - pieredze būvniecības dokumentācijas sagatavošanā (BIS, būvatļaujas, akti) Latviešu valodas zināšanas; vēlamas svešvalodas zināšanas Mēs piedāvājam: Stabilu darbu augošā būvniecības uzņēmumā Apmācības specifiskajās sistēmās, ja pieredze nepilnīga Draudzīgu kolektīvu un sakārtotu darba vidi Stabilus ienākumus un izaugsmes iespējas Darba vieta: Gaides iela 8, Valmiera Alga bruto: EUR 1200,00 līdz 1500,00 Darba laiks: pilna slodze CV sūtīt uz: info@sanart.lv Tālrunis jautājumiem: 29539350 Profesija: LIETVEDIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaides iela 8, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-02 Darba sākšanas datums: 2026-02-02 Kontaktpersona: Jolanta Tetere-Pirīte

Mūsu partneri