Valmieras Ziņas

Basketbola klubs “Valmiera Glass/ViA” sola pārsteigumus jaunajā sezonā

Šodien, 2.oktobrī, norisinājās basketbola kluba “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” preses konference, kurā medijus informēja par kluba jauno sezonu un dalību tikko izveidotajā Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā.

Basketbola kluba “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” valdes loceklis Miks Balodis sacīja:

“Mums bija liels prieks uzsākt sezonu ar uzvaru pie salīdzinoši pilnām tribīnēm. Sezonas atklāšanas spēle apliecināja to, ka basketbols ir sporta vieds numur viens Valmierā. Pēdējos desmit gadus un vēl joprojām basketbols pilsētā ir augstā līmenī. Par to ir jāpateicas arī “Valmiera/Ordo”.

Tagad stafetes kociņš ir mūsu rokās. Centīsimies visiem spēkiem augsto līmeni noturēt, lai basketbolu joprojām Valmierā mīlētu un līdzjutēji nāktu uz spēlēm.”

M.Balodis pastāstīja, ka šīs sezonas komandas modelis strauji mainījies vasarā, kad atbrīvojās vieta augstākajā divīzijā. Tas sakrita ar lēmumu reorganizēt LBL augstāko divīziju, izveidojot Latvijas-Igaunijas apvienoto basketbola līgu. Lēmums tajā piedalīties bijis liels izaicinājums klubam.

“Bijām spiesti triecientempā komplektēt klubu, paceļot to augstākā līmenī. Neparasti agri, jau 1.jūlijā, sākām jauno treniņsezonu.

Klubs darbojas jau devīto gadu. Mums ir pieredze, tādēļ uzskatām iespēju startēt augstākajā divīzijā kā mūsu darba novērtējumu. Dalība Latvijas-Igaunijas līgā mainīja kluba komplektāciju un budžetu, tādēļ pateicamies Valmieras pilsētas pašvaldībai par atbalstu, kas deva iespēju startēt augstākā divīzijā. Tāpat ciešā sadarbībā ar pašvaldību un Valmieras bērnu sporta skolu joprojām gādāsim par jaunatnes basketbola sistēmu un turpināsim piedalīties arī otrajā un trešajā divīzijā, kurās pamatā spēlēs sporta skolas audzēkņu grupas. Tas mums paver iespēj veidot un uzturēt basketbola “piramīdu”, audzinot savus spēlētājus augstākās divīzijas klubam.”

M.Balodis norādīja, ka, izvērtējot spēku samērus čempionātā, komandas mērķis šogad ir tuvoties “play-off” līnijai apvienotajā Latvijas-Igaunijas līgā, savukārt Latvijas čempionāta ietvaros diezgan reāls ir mērķis iekļūt labāko sešiniekā.

Taču galvenais sezonas uzdevums ir atrast stabilu pamatu ilgtermiņa darbībai, jo kluba finansiālais modelis būtiski atšķiras no tā, kāds bija iepriekšējās sezonās.

M.Balodis uzsvēra, ka “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ir un paliek studentu komanda. Tajā spēlē tikai trīs profesionāļi. Kluba finansiālās iespējas ir izsmeltas, lai varētu piesaistīt vēl kādu profesionāli. Savukārt citu augstskolu studentu piesaistīšana sezonas laikā nav visai reāla, jo augstskolas maiņa akadēmiskā gada vidū parasti nenotiek. Pastāv gan iespēja komandā iesaistīt apmaiņas studentus no ārvalstīm, kur ierodas studēt Vidzemes Augstskolā. Tā kā vairāki spēlētāji studē ceturtajā kursā, pastāv jautājums, vai viņi turpinās spēlēt komandā arī nākamgad. M.Balodis pauda cerību, ka puiši novērtēs iespēju spēlēt augstākajā divīzijā un paliks komandā, kā arī turpinās studijas maģistratūrā. Jaunas rezerves komandai var meklēt “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” LBL2 komandā.

Arī Valmieras mērs Jānis Baiks pieminēja senās basketbola tradīcijas Valmierā un pateicās “Valmiera/Ordo” par ieguldījumu basketbola attīstībā pilsētā. “Valmierai ir čempiona tituls, un mums to neviens nevarēs atņemt. Tagad klubam nākas ieturēt pauzi, jo čempiona tituls sniedz ne tikai pozitīvas lietas, bet rada arī daudzas problēmas. Basketbols ir bijis sporta veids numur viens Valmierā, mēs esam pieraduši pie augstas kvalitātes dažādos līmeņos. Varam lepoties ar medaļām jaunatnes sistēmā.

Lai būtu pēctecība, ir nepieciešama arī virslīgas komanda.

Tādēļ uzrunājām otru pilsētas klubu, kas bija gatavs ieņemt “Valmiera/Ordo” vietu augstākajā līgā. Pirmā spēle apliecināja, ka Valmiera nevar iztikt bez virslīgas komandas. Līdzjutēji ir gatavi atbalstīt mūsu komandu. Novēlu veiksmi klubam, uzņemoties šo izaicinājumu! Man šķiet pareizs izvēlētais komandas modelis, kas balstīts uz vietējiem puišiem. Pirmā spēle apliecināja, ka tas ir konkurētspējīgs. Lai gan pagaidām mēs nevaram prasīt čempionu titulu, taču ceru, ka šī sezona mums nesīs patīkamus pārsteigumus. Novēlu komandai veiksmi, daudzas uzvaras un daudzus līdzjutējus katrā spēlē!”

Vidzemes Augstskolas eksperts studiju kvalitātes jautājumos Mikus Dubickis norādīja, ka augstākās izglītības mērķis nav tikai profesionāļu sagatavošana darba tirgum, bet arī personības attīstība. Viens no tās komponentiem ir veselīgs dzīvesveids, kas ir cieši saistīts ar sportiskām aktivitātēm. Tādēļ augstskola turpinās atbalstīt basketbola klubu un veicinās studentu iesaistīšanos dažādās sportiskās aktivitātēs.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” galvenais treneris Roberts Zeile pauda gandarījumu, ka Valmiera saglabās savu vietu basketbola līgas augstākajā divīzijā. Viņš uzsvēra, ka

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ir vienīgais klubs Latvijā, kuram ir gan augstākās līgas, gan LBL2, gan LBL3 komanda.

“Valmiera iegulda lielus līdzekļus basketbolā. Pastāv labas iespējas nodarboties ar šo sporta veidu, sākot no bērnu komandām līdz pat augstākās divīzijas klubam. Jauniešiem ir iespēja spēlēt arī Baltijas un Eiropas basketbola līgā.”

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” spēlētājs Jānis Kaufmanis atklāja, ka viņam bijušas daudzas pārdomas par savu spēlētāja karjeras nākotni, uzzinot, ka “Valmiera/Ordo” vairāk nepiedalīsies augstākajā divīzijā. Spēlētājs jau apsvēris iespējas doties uz ārzemēm, tādēļ viņš ir pateicīgs pašvaldībai un “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, kas deva iespēja turpināt basketbolista karjeru tepat Valmierā. Kaufmanis pauda prieku par līdzjutēju atsaucību pirmajā spēlē un solīja sagādāt viņiem patīkamus pārsteigumus šajā sezonā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri