Valmieras Ziņas

Basketbola klubs “Valmiera Glass/ViA” sola pārsteigumus jaunajā sezonā

Šodien, 2.oktobrī, norisinājās basketbola kluba “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” preses konference, kurā medijus informēja par kluba jauno sezonu un dalību tikko izveidotajā Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā.

Basketbola kluba “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” valdes loceklis Miks Balodis sacīja:

“Mums bija liels prieks uzsākt sezonu ar uzvaru pie salīdzinoši pilnām tribīnēm. Sezonas atklāšanas spēle apliecināja to, ka basketbols ir sporta vieds numur viens Valmierā. Pēdējos desmit gadus un vēl joprojām basketbols pilsētā ir augstā līmenī. Par to ir jāpateicas arī “Valmiera/Ordo”.

Tagad stafetes kociņš ir mūsu rokās. Centīsimies visiem spēkiem augsto līmeni noturēt, lai basketbolu joprojām Valmierā mīlētu un līdzjutēji nāktu uz spēlēm.”

M.Balodis pastāstīja, ka šīs sezonas komandas modelis strauji mainījies vasarā, kad atbrīvojās vieta augstākajā divīzijā. Tas sakrita ar lēmumu reorganizēt LBL augstāko divīziju, izveidojot Latvijas-Igaunijas apvienoto basketbola līgu. Lēmums tajā piedalīties bijis liels izaicinājums klubam.

“Bijām spiesti triecientempā komplektēt klubu, paceļot to augstākā līmenī. Neparasti agri, jau 1.jūlijā, sākām jauno treniņsezonu.

Klubs darbojas jau devīto gadu. Mums ir pieredze, tādēļ uzskatām iespēju startēt augstākajā divīzijā kā mūsu darba novērtējumu. Dalība Latvijas-Igaunijas līgā mainīja kluba komplektāciju un budžetu, tādēļ pateicamies Valmieras pilsētas pašvaldībai par atbalstu, kas deva iespēju startēt augstākā divīzijā. Tāpat ciešā sadarbībā ar pašvaldību un Valmieras bērnu sporta skolu joprojām gādāsim par jaunatnes basketbola sistēmu un turpināsim piedalīties arī otrajā un trešajā divīzijā, kurās pamatā spēlēs sporta skolas audzēkņu grupas. Tas mums paver iespēj veidot un uzturēt basketbola “piramīdu”, audzinot savus spēlētājus augstākās divīzijas klubam.”

M.Balodis norādīja, ka, izvērtējot spēku samērus čempionātā, komandas mērķis šogad ir tuvoties “play-off” līnijai apvienotajā Latvijas-Igaunijas līgā, savukārt Latvijas čempionāta ietvaros diezgan reāls ir mērķis iekļūt labāko sešiniekā.

Taču galvenais sezonas uzdevums ir atrast stabilu pamatu ilgtermiņa darbībai, jo kluba finansiālais modelis būtiski atšķiras no tā, kāds bija iepriekšējās sezonās.

M.Balodis uzsvēra, ka “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ir un paliek studentu komanda. Tajā spēlē tikai trīs profesionāļi. Kluba finansiālās iespējas ir izsmeltas, lai varētu piesaistīt vēl kādu profesionāli. Savukārt citu augstskolu studentu piesaistīšana sezonas laikā nav visai reāla, jo augstskolas maiņa akadēmiskā gada vidū parasti nenotiek. Pastāv gan iespēja komandā iesaistīt apmaiņas studentus no ārvalstīm, kur ierodas studēt Vidzemes Augstskolā. Tā kā vairāki spēlētāji studē ceturtajā kursā, pastāv jautājums, vai viņi turpinās spēlēt komandā arī nākamgad. M.Balodis pauda cerību, ka puiši novērtēs iespēju spēlēt augstākajā divīzijā un paliks komandā, kā arī turpinās studijas maģistratūrā. Jaunas rezerves komandai var meklēt “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” LBL2 komandā.

Arī Valmieras mērs Jānis Baiks pieminēja senās basketbola tradīcijas Valmierā un pateicās “Valmiera/Ordo” par ieguldījumu basketbola attīstībā pilsētā. “Valmierai ir čempiona tituls, un mums to neviens nevarēs atņemt. Tagad klubam nākas ieturēt pauzi, jo čempiona tituls sniedz ne tikai pozitīvas lietas, bet rada arī daudzas problēmas. Basketbols ir bijis sporta veids numur viens Valmierā, mēs esam pieraduši pie augstas kvalitātes dažādos līmeņos. Varam lepoties ar medaļām jaunatnes sistēmā.

Lai būtu pēctecība, ir nepieciešama arī virslīgas komanda.

Tādēļ uzrunājām otru pilsētas klubu, kas bija gatavs ieņemt “Valmiera/Ordo” vietu augstākajā līgā. Pirmā spēle apliecināja, ka Valmiera nevar iztikt bez virslīgas komandas. Līdzjutēji ir gatavi atbalstīt mūsu komandu. Novēlu veiksmi klubam, uzņemoties šo izaicinājumu! Man šķiet pareizs izvēlētais komandas modelis, kas balstīts uz vietējiem puišiem. Pirmā spēle apliecināja, ka tas ir konkurētspējīgs. Lai gan pagaidām mēs nevaram prasīt čempionu titulu, taču ceru, ka šī sezona mums nesīs patīkamus pārsteigumus. Novēlu komandai veiksmi, daudzas uzvaras un daudzus līdzjutējus katrā spēlē!”

Vidzemes Augstskolas eksperts studiju kvalitātes jautājumos Mikus Dubickis norādīja, ka augstākās izglītības mērķis nav tikai profesionāļu sagatavošana darba tirgum, bet arī personības attīstība. Viens no tās komponentiem ir veselīgs dzīvesveids, kas ir cieši saistīts ar sportiskām aktivitātēm. Tādēļ augstskola turpinās atbalstīt basketbola klubu un veicinās studentu iesaistīšanos dažādās sportiskās aktivitātēs.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” galvenais treneris Roberts Zeile pauda gandarījumu, ka Valmiera saglabās savu vietu basketbola līgas augstākajā divīzijā. Viņš uzsvēra, ka

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ir vienīgais klubs Latvijā, kuram ir gan augstākās līgas, gan LBL2, gan LBL3 komanda.

“Valmiera iegulda lielus līdzekļus basketbolā. Pastāv labas iespējas nodarboties ar šo sporta veidu, sākot no bērnu komandām līdz pat augstākās divīzijas klubam. Jauniešiem ir iespēja spēlēt arī Baltijas un Eiropas basketbola līgā.”

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” spēlētājs Jānis Kaufmanis atklāja, ka viņam bijušas daudzas pārdomas par savu spēlētāja karjeras nākotni, uzzinot, ka “Valmiera/Ordo” vairāk nepiedalīsies augstākajā divīzijā. Spēlētājs jau apsvēris iespējas doties uz ārzemēm, tādēļ viņš ir pateicīgs pašvaldībai un “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, kas deva iespēja turpināt basketbolista karjeru tepat Valmierā. Kaufmanis pauda prieku par līdzjutēju atsaucību pirmajā spēlē un solīja sagādāt viņiem patīkamus pārsteigumus šajā sezonā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGU, profesijas kods 2634 03( darba vietas adrese : Raiņa iela 11, Valmiera) uz nenoteiktu laiku 30 stundas nedēļā (viena likme).  Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir vēlme: plānot, organizēt un vadīt izglītības psihologa darbu, saskaņā ar skolas vadības un iestādes darbību reglamentējošiem normatīviem dokumentiem; sadarboties ar iestādes mācību spēkiem; izstrādāt un realizēt iestādes izglītojamo, vecāku un pedagogu psiholoģiskā atbalsta pasākumus; veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti un izvērtēšanu, konsultēšanu un rehabilitāciju krīžu situācijās;  sadarboties ar valsts institūcijām savu kompetenču ietvaros, un ja Tev ir: valsts valodas prasmes augstākajā līmenī, mēs piedāvājam: atalgojumu no 750 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; adošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā;  profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas;  drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi.   Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu v2v@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras 2.vidusskolā, Raiņa ielā 11, Valmierā ar norādi „psihologs”, līdz 2019.gada 30. septembrim plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64281559. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-30 Kontaktpersona: Dokumentus iesniegt elektroniski v2v@valmiera.edu.lv

Papildus DARBA IESPĒJAS tuvu mājām SIA Aptauju Centrs aicina darbā INTERVĒTĀJUS (-as) Valmierā un Valmieras lauku teritorijā tiešajām intervijām Respondentu dzīvesvietā, Valmierā tirdzniecības centros Mēs piedāvājam: Elastīgu darba grafiku (iespējas strādāt darbu apvienošanas kārtībā, vakaros un brīvdienās); Pašam noteikt savu darba slodzi; Saņemt konkurētspējīgu atalgojumu atbilstoši padarītajam; Darbu tuvu mājām; Papildus piepelnīšanās iespējas, ja mājās ir dators un internets. Prasības: þ Prasme un vēlme strādāt ar cilvēkiem; þ Izcilas spējas pierunāt Respondentu atbildēt uz anketas jautājumiem; þ Precizitāte; þ Labas latviešu un krievu valodas zināšanas; þ Vismaz vidējā izglītība; þ Iepriekšējā darba pieredze intervētāja darbā vai līdzīgā darbā (pārdošana, telemarketings, tautas skaitīšana utt) Aptauju Centrs ir uzņēmums, kurš veic tirgus un sociālos pētījumus. Pētījumu veikšana ir būtiska informācijas iegūšanas un analīzes daļa mūsu darbā. Lūdzu sūtīt savu CV uz e-pastu: inese@aptaujucentrs.lv Tālrunis: 22053240 Profesija: INTERVĒTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2019-10-06 Darba sākšanas datums: 2019-09-18 Kontaktpersona: Inese Pretele Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri