Valmieras Ziņas

Baltijas Baso pēdu ultramaratonā startēs arī dalībnieki no Valmieras un Vidzemes

Sestdien, 27.augustā, jau ceturto reizi notiks Baltijas Baso pēdu ultramaratons, kas ikvienam interesentam piedāvā iespēju pārbaudīt savus spēkus 53 km, 34 km un 11 km skrējienā. Ultramaratonā startēs arī dalībnieki no Valmieras un Vidzemes, informē  Latvijas Baskāju skriešanas biedrība.

Kopumā skrējienā piedalīsies dalībnieki no 7 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Krievijas un Itālijas.

Šīs sacensības ir vienas no retajām Latvijā, kas piedāvā dalībniekiem mērot ultramaratona distanci, kā arī vienas no retajām Eiropā, kurās baskāju skrējēji tiek vērtēti atsevišķā kategorijā, tādējādi aicinot ikvienu izmēģināt dabiskas kustības prieku.

Baltijas Baso pēdu ultramaratons ir pirmās skriešanas sacensības Baltijā, kuras sāka dalībniekiem piedāvāt startēt atsevišķā vērtēšanas kategorijā – skrienot basām pēdām –, tādējādi cenšoties pievērst cilvēku uzmanību dabiskai, veselīgai sportošanai un fiziskām aktivitātēm dabā.

Baltijas Baso pēdu ultramaratonu jau ceturto gadu pēc kārtas organizē Latvijas Baskāju skriešanas biedrība. Sacensību dalībniekiem tiek piedāvātas trīs distances: 53 km, 34 km un 11 km gar Baltijas jūras krastu posmā no Mazirbes līdz Rojai. Sacensībās ir aicināti piedalīties arī visi tie, kas vēl nav gatavi sacensību distanci veikt basām pēdām, piedaloties skrējienā sev ērtos apavos. Tomēr skrējēji, kas distanci veiks basām pēdām, tiks vērtēti atsevišķā kategorijā.

Baltijas Baso pēdu ultramaratona garākā distance (53 km) ir iekļauta Latvijas Čempionāta ultra garajos skrējienos kopvērtējumā un ir čempionāta 5. posms.

Godalgoto vietu ieguvēji saņems balvas no sacensību atbalstītājiem, savukārt ikviens finišētājs saņems piemiņas veltes.

Pasākumu atbalsta: Muki.lv, Rojas novada pašvaldība, Dundagas novada pašvaldība, Kolkas rags, Banga, Red Bull, Malum, Volkswagen komerctransports, Cēsu alus ar „Vitamin perfomance”, Libertu bio vīns, G. Rusova ortopēdijas centrs, Greenwalk.eu, Nutriless, Möller’s un MILZU! spēkpārslas.

Pieteikties skrējienam ir iespējams līdz 26.augustam. Plašāka informācija par sacensībām, kā arī sacensību nolikums un pieteikuma forma ir atrodama pasākuma mājaslapā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri