Valmieras Ziņas

Automašīnu plūsmu mērījumi Valmierā liecina par masveidīgu ātruma limita neievērošanu dažās ielās (6)

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras pilsētas pašvaldība kopš 2018.gada decembra Valmierā veic automašīnu plūsmu mērījumus. Tajos fiksētie dati ir pieejami arī publiski Valmieras mājaslapas www.valmiera.lv sadaļas “Pilsēta” – “Ielu infrastruktūra” kartē šeit: ej.uz/autoplusmas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Mērījumi tiek veikti, izmantojot ierīci SDR Traffic, kas ļauj noteiktajā periodā fiksēt automašīnu plūsmu virzienus, automašīnu skaitu un intensitāti, automašīnu tipus un automašīnu braukšanas ātrumu. Iegūtā informācija publiskai pieejai piedāvāta interaktīvā kartē. Tajā ir apkopotas vietas, kur Valmierā veikti automašīnu plūsmu mērījumi, piedāvājot informāciju par fiksētajiem datiem.

Mērierīces sniegtie automašīnu plūsmu dati nepieciešami objektīvu lēmumu pieņemšanai par pilsētas satiksmes drošības risinājumiem, kā arī sniedz noderīgu informāciju pašvaldības Satiksmes drošības komisijai, reaģējot uz problēmu pieteikumiem pilsētas satiksmē.

Kā liecina mērījumu dati, dažās Valmieras ielās vidējais ātrums pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu, un pārkāpēju skaits tuvojas 100 %.

Piemēram, Somu ielā, kur atļautais braukšanas ātrums ir  50 km/h, vidējais ātrums sasniedza pat 71 km/h. Ātruma ierobežojumu pārkāpa 97,7% autovadītāju. Līdzīga situācija ir Valkas ielā, iebraucot pilsētā. Tur vidējais ātrums bija 66 km/h. Ātruma ierobežojumu pārkāpa 96,1% autobraucēju. Savukārt Cēsu ielā pie Gaujas tilta vidējais ātrums sasniedza 61 km/h. Ātruma ierobežojumu pārkāpa 85% autovadītāju.

Jāpiebilst, ka drošības risinājumu pieņemšanai ne vienmēr pietiek ar mērierīces veikto mērījumu rezultātiem. Tādēļ Valmieras pilsētas pašvaldība līdz 13.jūlijam aicina valmieriešus būt aktīviem savas dzīves vides veidotājiem un paust viedokli par piedāvāto risinājumu – dzīvojamo zonu izveidi mazstāvu dzīvojamo māju rajonos – gājēju un velosipēdistu drošības uzlabošanai.

Lai uzlabotu mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošību, Valmieras pilsētas pašvaldība atbilstoši tematiskajā plānojumā “Valmieras pilsētas transporta infrastruktūras attīstības koncepcija” piedāvātajam risinājumam plāno rajonos ar mazstāvu dzīvojamo māju apbūvi veidot 22 dzīvojamās zonas. Tajās būs jāievēro zīmes “Dzīvojamā zona” noteiktie īpašie ceļu satiksmes noteikumi. Jāņa Daliņa, Jaunzemju, Brīvības un Beverīnas ielu aptvertais kvartāls izvēlēts par dzīvojamās zonas izveides pilotprojektu, jo šī kvartāla iedzīvotāji līdz šim visaktīvāk rosinājuši mazināt atļauto braukšanas ātrumu. Plašāka informācija par piedāvāto risinājumu un aicinājumu iedzīvotājiem paust viedokli par optimālajiem satiksmes drošības risinājumiem pieejama šeit.

 

  Pēteris - 02.07.2020

  Un ko darīt ar tiem autovadītājiem kas pārvietojas pilsētā ar 35 km/h?

   Piepe - 02.07.2020

   Nez kas vainas 35 km/h ? Man šie ļaudis netraucē. Hm, varbūt ir kāds, kurš vienmēr un simts procenti precīzi zina kādēļ kādam jābrauc šādā ātrumā un kādēļ tas ir pareizi vai nepareizi? Es tas neesmu.’Dzīvojam rāmi un ar baudu, tad varēs bez bēdas arī krustojumā piestāt un parunāties par laiku kāds šodien.

   Juris - 02.07.2020

   Parciņā piestāj un parunājies,ceļš domāts braukšanai!
   Frāze par dzivošanu rāmi,vien ko nozīmē :))

   Everita - 03.07.2020

   Ja bailes un gribas braukt uz 35 km/h pilsētā, tad labāk pilsētā nebraukt vispār. Tāpat arī ārpus pilsētas ir jābrauc uz 90 km/h, nevis 80 km/h.
   Ja satiksme atļauj, tad nav jāvelkas un viss.

  Un kas vainas braukt ar 55km/h pilsētā? Tiešām jākavē satiksme un jāpiespiež citiem apdzīt un tad raud, ka visi agresīvi braucēji.. Dažreiz tiešām tā lēnā satiksme izbesī, uz 35 var kratīties pa lauku ceļiem,ne pilsētā.

  Slaists - 07.07.2020

  Vajag mērīt sestdienās kad izbrauc pensionāri būs priekšzīmīgākā pilsēta.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri