Valmieras Ziņas

Autoceļu uzturētājs samazina sāls lietošanu un modernizē tehnisko aprīkojumu

Šodien, 6.februārī, Valmierā, 28 pašvaldību pārstāvji no Vidzemes reģiona klātienē iepazinās ar VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) ikdienas uzturēšanas darbu aktualitātēm ziemas sezonā.

LAU valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors informēja, ka ziemas ikdienas uzturēšanas darbu izmaksas līdz janvāra beigām Vidzemē jau sasniegušas 4,1 miljonu eiro. Pērn visas ziemas sezonas laikā tika iztērēti 5,8 miljoni eiro.

R.Nešpors atgādināja, ka noteikti līdzekļi ceļu uzturēšanai tiek atvēlēti visam gadam.

Jo vairāk naudas tiek iztērēts ziemas uzturēšanas darbiem, jo mazāk līdzekļu atliek ceļu uzturēšanai un labošanai vasaras sezonā.

Tādēļ 2018.gadā ir daudz strādāts pie inovāciju ieviešanas uzņēmuma darbā un tā attīstībā, piemēram, ziemas uzturēšanas darbos izmantojamā tehnika ir aprīkota ar GPS, nodrošinot veikto darbu izsekojamību VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) mājas lapā “www.lvceli.lv” un “Waze” lietotnē. Ir ieviests mobilo sensoru pilotprojekts, lai uzlabotu lēmumu pieņemšanu par nepieciešamo ziemas dienesta pasākumu veikšanu.

Šajā ziemas sezonā veiktas arī izmaiņas brauktuves kaisīšanas darbos. Samazināts sāls daudzums, ko kaisa uz brauktuves. Tādā veidā tiks samazināti izdevumi un kaitējums dabai, ko rada ceļmalās nonākušais sāls.

Savukārt LAU Autoceļu uzturēšanas un pārvaldības departamenta vadītājs Vilnis Vigulis, informēja, ka ziemas sezonā no 1.novembra līdz 31.aprīlim, valsts autoceļiem noteiktas A, A1, B, C un D uzturēšanas klases un autoceļi tiek uzturēti, lai tie atbilstu normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Autoceļu uzturētāju ziemas dienests nodrošina darbu diennakts režīmā, sekojot līdzi laika apstākļiem un nepieciešamības gadījumā veicot ceļu attīrīšanu no sniega, kā arī kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem. Kopumā šajā sezonā ziemas dienestā ir iesaistītas vairāk nekā 615 tehnikas vienības, no kurām 153 ir Vidzemes reģionā.

“Jāņem vērā, ka ziemā laika apstākļi var strauji mainīties un ceļi slideni var būt arī pēc nesen veiktiem uzturēšanas darbiem,”

uzsvēra Vilnis Vigulis.

Vidzemes reģionā pārsvarā ir C uzturēšanas klases autoceļi – 3 430 km, A, A1 uzturēšanas klašu autoceļu kopgarums ir 713 km,  B uzturēšanas klases autoceļi ir 935 kilometri, un D klases autoceļi 630 kilometri. Autoceļi kam ir noteikta C un D uzturēšanas klase tiek uzturēti ar sniega kārtu, tādēļ, lai mazinātu slīdamību uz tiem kā pretslīdes materiālu izmanto smilti, un to kaisa – satiksmei bīstamākajos posmos – stāvos kritumos, kāpumos, līkumos, krustojumos vai tiek veikti rievošanas darbi. Rievošanas darbus veic ja piebraukta sniega vai apledojuma biezums ir vismaz pieci centimetri.

Tuvojoties pavasara sezonai, LAU pārstāvis aicināja arī pašvaldību policijai aktīvi sekot līdzi, kā tiek ievēroti noteiktie pavasara šķīdoņa laikā ieviestie masas ierobežojumi uz valsts autoceļiem.

“Ja ceļi šķīdoņa laikā tiek sabojāti ar smago tehniku, to labošana izmaksā ļoti dārgi,”

uzsvēra Vilnis Vigulis. Saprotot to, ka visus lauku ceļus nav iespējams uzturēt tādā līmenī, lai tie sliktos laikapstākļos  būtu lietojami, LAU pārstāvis aicināja pašvaldības apzināt ekonomiski un sociāli svarīgākos ceļa posmus, kurus nedrīkst slēgt nekādos apstākļos un apliecināja, ka ceļu uzturētāji pastiprināti gādās, lai tie būtu izbraucami.

LAU Valmieras ceļu rajona direktors Guntis Karps iepazīstināja ar jaunāko tehniku, ko pavisam nesen saņēmuši ceļu uzturētāji. Šī gada sākumā saņemta universālā ceļu uzturēšana automašīna “MAN” TGS. Kopumā visā uzņēmumā ir 9 šādas tehnikas vienības. Viena no mašīnām strādās arī mūsu reģionā. Tā aprīkota jau modernu kaisītāju ar sāls irdinātāju, nodrošinot kvalitatīvāku darbu. Automašīnas aprīkojums krietni atvieglo vadītāja darbu un nodrošina uzlabotu komfortu. Aprīkojumā ietilpst joslu asistents, apsildāms priekšējais stikls un elektrosistēmas apsilde.

“Gudrā” automašīna novērtē autovadītāja vadīšanas stilu 10 baļļu sistēmā.

Guntis Karps īpaši lepojas ar tikai šodien saņemto HBM greideri, kas sniegs plašākas iespējas, nekā iepriekšējie modeļi, un nodrošinās vadītājam labākus darba apstākļus. Viņš ir pārliecināts, ka šis Vācijā ražotais greideris godam kalpos daudzus gadus. Lai gan greideri ir vieni no visdārgākajām ceļu uzturēšanas tehnikas vienībām, grantēto ceļu uzturēšanai tie nav aizstājami.

Valmieras ceļu rajona direktors informēja, ka kopumā greideru skaits uzņēmumā tiek samazināts, tos nomaina lieljaudas traktori, kas ir universālas tehnikas vienības. Tos iespējams aprīkot ar dažādām iekārtām, kas var veikt atšķirīgus uzdevumus kā vasaras, tā ziemas sezonā. Pašvaldību pārstāvji varēja apskatīt lieljaudas traktoru, kas aprīkots ar aizmugures rievotāju. Kā liecina pieredze, traktoram ir lielāks darba ātrums, kas palielina darba ražīgumu.

Noslēgumā ceļu uzturētāji aicināja ikvienu iedzīvotāju informēt par ceļu stāvokli dažādos valsts autoceļu posmos, zvanot uz LVC Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Darbinieku darba tiesiskās attiecības regulē Darba likums. CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem amatam nepieciešama augstākā medicīniskā izglītība – sertificēts ārsts specialitātē; latviešu valodu zināšanas C līmeņa 2. pakāpē; veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 10.03.2009. noteikumi Nr.219 "Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude"); datorprasmes; labas komunikācijas prasmes; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu, darba samaksa norādīta par pilnu slodzi; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 28 kalendāra dienas; papildatvaļinājums – ja darbs saistīts ar īpašu risku – 3 darba dienas; papildatvaļinājums – ja aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 16 gadiem vai bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam – 3 darba dienas; papildatvaļinājums – ja aprūpē ir mazāk par trim bērniem vecumā līdz 14 gadiem - ne mazāk par vienu darba dienu; veselības apdrošināšana; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Profesija: PSIHIATRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Kontaktpersona: CV nosūtīšanai: ievp@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv,  valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amatam nepieciešama augstākā izglītība – augstākās izglītības diploms par akreditētas bakalaura studiju programmas un akreditētas maģistra studiju programmas psiholoģijā apguvi vismaz 200 kredītpunktu apjomā, turklāt vismaz viena no šīm programmām ir profesionālā studiju programma; latviešu valodas zināšanas C līmeņa 2. pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta. labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības amata pienākumu veikšanai; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: CV nosūtīšanai: ievp@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv , valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amatam nepieciešama vismaz vidējā izglītība un izglītība civilās un militārās aizsardzības izglītības tematiskajā jomā; latviešu valodas zināšanas vismaz B līmeņa 1.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta. labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības amata pienākumu veikšanai; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 3 Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: CV nosūtīšanai: ievp@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri