Valmieras Ziņas

Aukstajā laikā aicina uzmanīties no cauruļvadu aizsalšanas

Turpinoties aukstajam laikam, jāpievērš lielāka uzmanība cauruļvadiem, lai novērstu to aizsalšanas risku. Ūdensvadu cauruļu aizsalšana daudzdzīvokļu namos iespējama vien laikā, kad ilgstoši ir liels sals. Tas var atgadīties namiem, kam nav bijusi pietiekama cauruļu izolācija, un tām brīvi var piekļūt aukstums, piemēram, vaļēju pagraba logu gadījumos, portālam “Valmieras Ziņas” skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

SIA “Valmieras Namsaimnieks”, kā arī SIA “Valmieras ūdens” šogad nav saskārušies ar aizsalušu ūdensvadu gadījumiem. SIA “Valmieras Namsaimnieks” informē, kopš Valmierā ir liels renovēto daudzdzīvokļu māju īpatsvars, cauruļu aizsalšana šajās mājās ir praktiski neiespējama. Arī mājām, kas nav renovētas, cauruļu aizsalšana iespējama vien gadījumos, ja pagraba stāvā ir atstāts vaļā vai bojāts stikls, ļaujot pagrabā ieplūst spēcīgam aukstumam.

Lai nepieļautu ūdensvadu aizsalšanu ēkā, svarīgi ir rūpēties, lai caurulēm būtu pietiekama siltumizolācija, lai ēkas pagrabam būtu salaboti un aizvērti logi un durvis. Ieteicama ir ēkas pamatu siltināšana, novecojušu cauruļvadu nomaiņa un siltināšana.

Ja tomēr ūdensvads ir pakļauts aizsalšanas iespējām, svarīgi savlaicīgi ņemt vērā pirmās pazīmes, kas varētu liecināt par ūdensvada aizsalšanu. Šādas pazīmes ir samazināts ūdens spiediens ūdens ņemšanas vietās, palielināta ūdens duļķainība, pārtraukta ūdensapgāde.  Ja ūdens ir ar samazinātu spiedienu, SIA “Valmieras ūdens” aicina māju īpašniekus nekavējoties palielināt ūdens plūsmu, meklēt aizsalšanas vietu un cēloņus. Ja ūdensvads jau ir aizsalis, jāsāk darbības ūdensvada atkausēšanai. Jo ātrāk tiks uzsākti atkausēšanas darbi, jo mazākas iespējas salam sabojāt ūdensvadu. Pēc palīdzības var vērsties SIA “Valmieras ūdens” Klientu daļā pa tālruni 64226001, kas sniegs nepieciešamās konsultācijas un palīdzēs rast situācijai atbilstošāko risinājumu. Vajadzības gadījumā uzņēmums piedāvā arī aizsalušo ūdensvadu atkausēšanu.

Par aizsalušu cauruļvadu var liecināt aukstā ūdens piegādes pārtraukums. Gadījumos, ja tā notiek, iedzīvotājiem būtu jāsazinās ar mājas pārvaldnieku. SIA “Valmieras Namsaimnieks” apsaimniekoto māju iedzīvotāji ir aicināti zvanīt pa tālruni 642 81118, kā arī ārpus darba laika sazināties ar Valmieras Operatīvās informācijas centru pa tālruni 8484.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri