Valmieras Ziņas

Aukstajā laikā aicina uzmanīties no cauruļvadu aizsalšanas

Turpinoties aukstajam laikam, jāpievērš lielāka uzmanība cauruļvadiem, lai novērstu to aizsalšanas risku. Ūdensvadu cauruļu aizsalšana daudzdzīvokļu namos iespējama vien laikā, kad ilgstoši ir liels sals. Tas var atgadīties namiem, kam nav bijusi pietiekama cauruļu izolācija, un tām brīvi var piekļūt aukstums, piemēram, vaļēju pagraba logu gadījumos, portālam “Valmieras Ziņas” skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

SIA “Valmieras Namsaimnieks”, kā arī SIA “Valmieras ūdens” šogad nav saskārušies ar aizsalušu ūdensvadu gadījumiem. SIA “Valmieras Namsaimnieks” informē, kopš Valmierā ir liels renovēto daudzdzīvokļu māju īpatsvars, cauruļu aizsalšana šajās mājās ir praktiski neiespējama. Arī mājām, kas nav renovētas, cauruļu aizsalšana iespējama vien gadījumos, ja pagraba stāvā ir atstāts vaļā vai bojāts stikls, ļaujot pagrabā ieplūst spēcīgam aukstumam.

Lai nepieļautu ūdensvadu aizsalšanu ēkā, svarīgi ir rūpēties, lai caurulēm būtu pietiekama siltumizolācija, lai ēkas pagrabam būtu salaboti un aizvērti logi un durvis. Ieteicama ir ēkas pamatu siltināšana, novecojušu cauruļvadu nomaiņa un siltināšana.

Ja tomēr ūdensvads ir pakļauts aizsalšanas iespējām, svarīgi savlaicīgi ņemt vērā pirmās pazīmes, kas varētu liecināt par ūdensvada aizsalšanu. Šādas pazīmes ir samazināts ūdens spiediens ūdens ņemšanas vietās, palielināta ūdens duļķainība, pārtraukta ūdensapgāde.  Ja ūdens ir ar samazinātu spiedienu, SIA “Valmieras ūdens” aicina māju īpašniekus nekavējoties palielināt ūdens plūsmu, meklēt aizsalšanas vietu un cēloņus. Ja ūdensvads jau ir aizsalis, jāsāk darbības ūdensvada atkausēšanai. Jo ātrāk tiks uzsākti atkausēšanas darbi, jo mazākas iespējas salam sabojāt ūdensvadu. Pēc palīdzības var vērsties SIA “Valmieras ūdens” Klientu daļā pa tālruni 64226001, kas sniegs nepieciešamās konsultācijas un palīdzēs rast situācijai atbilstošāko risinājumu. Vajadzības gadījumā uzņēmums piedāvā arī aizsalušo ūdensvadu atkausēšanu.

Par aizsalušu cauruļvadu var liecināt aukstā ūdens piegādes pārtraukums. Gadījumos, ja tā notiek, iedzīvotājiem būtu jāsazinās ar mājas pārvaldnieku. SIA “Valmieras Namsaimnieks” apsaimniekoto māju iedzīvotāji ir aicināti zvanīt pa tālruni 642 81118, kā arī ārpus darba laika sazināties ar Valmieras Operatīvās informācijas centru pa tālruni 8484.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām komandā DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTU TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: uzraudzīt darba aizsardzības prasību ievērošanu ražošanas struktūrvienībās; izstrādāt, aktualizēt instrukcijas un īstenot instruktāžas un apmācības darba aizsardzībā; piedalīties uzņēmuma darba aizsardzības procesu, t.sk. kvalitātes vadības sistēmas organizēšanā, uzturēšanā un pilnveidošanā; veikt nelaimes gadījumu darbā izmeklēšanu; veikt darba vides risku novērtēšanu; piedalīties veselības aizsardzības procesu organizēšanā, t.sk. obligāto veselības pārbaužu organizēšanā, arodsaslimšanu izmeklēšanā u.tml. PIEVIENOJIES MUMS, JA TEV IR: augstākā izglītība darba aizsardzībā; pieredze darba aizsardzības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; pārzini LR darba aizsardzības likumdošanu; praktiska pieredze instruēšanā un apmācībā; labas prezentēšanas un komunikācijas prasmes; labas prasmes darbam ar datorprogrammām. STRĀDĀJOT PIE MUMS, TU IEGŪSI: uzdevumu dažādību un dinamisku darba vidi; iespēju pilnveidot darba aizsardzības procesus lielākajā Vidzemes uzņēmumā; profesionālu izaugsmi un pieredzi ražošanas jomā; papildu labumus (sporta aktivitātes, papildu brīvdienas u.c.); atalgojumu 1100-1300 EUR bruto. Darba sākums: vienojoties. Darba vieta: Valmiera, Cempu iela 13. CV un motivācijas vēstuli ar norādi: "Darba aizsardzības speciālists/-e sūti līdz 09.06.2019 uz e-pasta adresi:darbs@valmiera-glass.com CV un motivācijas vēstuli ar norādi “Darba aizsardzības speciālists/-e” sūti līdz 9.06.2019. RAŽOSIM NETICAMO KOPĀ! Profesija: DARBA AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-06-09 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstules ar profesijas norādi sūtīt uz darbs@valmiera-glass.com

Mūsu partneri