Valmieras Ziņas

Augustā jaunieši tiekas mākslas plenērā

Lasīšanas laiks: 2 min

No 7.augusta līdz 20.augustam Valmieras Jauniešu centrā (VJC) “Vinda” Valmieras Jauiešu dome sadarbībā ar mākslas galeriju “Laipa” Valmierā organizē “Valmieras jauniešu mākslas plenēru”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja galerijas “Laipa” pārstāve Karlīne Cercina.

Augusta sākumā, jaunieši, bez iepriekšējām zināšanām glezniecībā, fotogrāfijā un video mākslā, uzsāka praktiskās apmācības šajos mākslas žanros. Vairāku dienu garumā  Patricijas Brektes vadībā jaunieši cītīgi gleznoja Valmieru, izveidojot gan skices gan gleznas uz audekla. Pirmajā dienā, kopā ar Patriciju, devās gleznot jauno tiltu pār Gauju – izraudzījās netradicionālu skatu punktu, no kura labi redzams Gaujas mestais līkums un tilts, kas savieno divus krastus.

Otro dienu jaunieši sāka ar pārcelšanos no romantiskās Gaujmalas uz skaļo un strauji mainīgo pilsētas centru, lai gleznās iemūžinātu Valmieras Sv.Sīmaņu baznīcu. Pēc K.Cercinas teiktā, šis uzdevums izrādījās daudz sarežģītāks, kā sākumā likās. Visbiežāk uzdotais jautājums bija – kā tik lielu baznīcu var ielikt tik mazā audeklā? Tas bija izaicinājums gan otām, gan acumēram, taču stundām skrienot, uz audekliem palēnām parādījās dzirkstošas baznīcas aprises ar sarkanbaltsarkaniem triepieniem ēkas sānos un draudīgi ziliem mākoņiem ap baznīcas torni.

Gleznošanas otrajā dienā, zīmētājiem pievienojās fotogrupa un video grupa, kurai tika dots uzdevums, fiksēt plenēra norisi mākslinieciski radošās fotogrāfijās un video mirkļos. Līdzās Valmieras jauniešiem, plenēra gaitu iemūžināja arī studentes no Baltijas starptautiskās vasaras skolas (BISS).

Pēdējo praktisko nodarbību gleznošanas grupa pavadīja galerijas “Laipa” telpās, kur pielika punktu, pabeidzot iesāktos darbus pie Gaujas un pilsētas centrā. Noslēdzot praktiskās nodarbības gleznošanā, jauniešiem uzstājās muziķi Waterflower no Latvijas un Lost Harbours no Lielbritānijas. 

Turpinoties fotogrupas un video grupas darbam pie pasniedzējiem Normunda Cercina un Uģa Brālēna, jaunieši divas dienas tikās Vaidavas ezera krastā, lauku mājās “Trēziņos” un Vaidavas muižā, kur fiksēja dabas tuvplānus, vēsturiskās liecības muižas teritorijā un plānoja 20.augusta fotosesijas “Valmierai nav miera” norisi. Savukārt video grupa strādā pie īsfilmas par Valmieras interesantākajām vietām, atskatu uz plenēra norisi un gatavojās 20.augusta fotosesijas fiksēšanai.

Valmieras jauniešu mākslas plenēra izstāde “Valmierai nav miera”, mākslas galerijā “Laipa” Valmieras Jauniešu dienas ietvaros tiks atklāta 5.septembrī plkst.18. Visu septembra mēnesi apmeklētājiem būs iespēja aplūkot izstādi, savukārt, īsfilmas tiks demonstrētas uz skatlogiem, tādēļ tās varēs vērot gan naktī, gan dienā. 

Projekts tiek īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas zemes ierīkotāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt ar zemes ierīcību saistīto jautājumu risināšanu Pašvaldības Brenguļu, Kauguru, Trikātas, Plāņu pagastu un Strenču pilsētas administratīvajās teritorijās; - organizēt nekustamā īpašuma formēšanas procesus (sadalīšana, apvienošana, pirmreizēja uzmērīšana, apbūves tiesību zemes plāna pasūtīšana mērniekiem, robežu apsekošana) virzību; - veikt ar adresāciju (zemes vienību, ēku un būvju) un nosaukumu piešķiršanu, maiņu un likvidēšanu saistītos darbus; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība zemes ierīcības jomā vai inženierzinātnēs; - teicamas latviešu valodas zināšanas un labas angļu valodas prasmes; - kompetences: teicama analītiskā domāšana un organizatoriskās spējas; prasme plānot un organizēt savu darbu; - labas iemaņas darbā ar datoru un biroja tehniku; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 1035 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums zemes ierīkotāja/-s amatam”, līdz 2022.gada 16.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ZEMES IERĪCĪBAS INŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-16

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Strenčos,Valkas ielā 2. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 650-700 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Strenčos,vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas,vai WhatsApp vai zvanot pa mob. tel.nr. +371 29906049. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-19 Kontaktpersona: CV sūtīt: cv@madara89.lv vai WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. 29906049 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: • ikmēneša apsaimniekošanas rēķinu sagatavošana • citu debitoru rēķinu izrakstīšana • debitoru uzskaite un kontrole • nākamo periodu izdevumu uzskaite un kontrole • citu nepieciešamo grāmatvedības uzdevumu izpilde Prasības kandidātiem: • augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitāte • zināšanas grāmatvedību reglamentējošos normatīvajos aktos • pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā • vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā “Horizon”, kas tiks uzskatīta par priekšrocību • labas MS Office zināšanas • labas komunikācijas un sadarbības prasmes • spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus • teicamas latviešu un vēlamas labas krievu valodas zināšanas Piedāvājam: • atbildīgu darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu • pabalstu sistēmu dažādos nozīmīgos dzīves gadījumos • atalgojumu no EUR 1200 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2022.gada 19.oktobrim, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Informējam, ka sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 64207300. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201.

Mūsu partneri