Valmieras Ziņas

Atzīmējot teātra režisora Oļģerta Krodera 100.dzimšanas dienu, notiks virtuāla zinātniskā konference “#kroderdienas”

Lasīšanas laiks: 2 min

Atzīmējot teātra režisora Oļģerta Krodera 100.dzimšanas dienu un viņa vārdā nosaukto teātra aktuālo procesu vietni “Kroders.lv”, 25.augustā no plkst.10 līdz 14.15 virtuālajā vidē Latvijas valsts simtgades programmas laikā notiks starptautiska zinātniska konference “#kroderdienas”.

Kā aģentūrai LETA atzīmēja portāla “Kroders.lv” galvenā redaktore Ieva Rodiņa, Kroders ir viens no visu laiku nozīmīgākajiem latviešu teātra režisoriem, kura personība, dzīves un mākslas principi un radītie skatuves darbi atstājuši būtisku nospiedumu Latvijas teātra vēsturē. Savukārt viņa vārdā nosauktā teātra aktuālo procesu vietne 2011.gadā tika dibināta kā dažādu teātra profesiju pārstāvju domu apmaiņas platforma, kuras pamatmērķis – piedāvāt neviena neietekmētus demokrātiskus viedokļus par teātri un dzīvi – ir saglabājies joprojām.

Krodera un vietnes “Kroders.lv” jubilejai veltītā zinātniskā konference tiešsaistē pulcēs teātra zinātniekus, universitāšu mācībspēkus, kultūras pētniekus un dažādu teātra profesiju pārstāvjus, kopīgi atklājot mazāk zināmas režisora personības un radošā darba lappuses, aktualizējot Krodera nozīmi Latvijas teātrī, kā arī analizējot “Kroders.lv” kā digitāla teātra medija darbību desmit gadu griezumā. Konferences starptautiskā sekcija, kas organizēta sadarbībā ar Tartu universitāti un Vītauta Dižā universitāti un noritēs angļu valodā, iezīmēs kontekstu par Krodera laikabiedriem Baltijā.

Konferences noslēgumā tiešsaistē notiks diskusija “Oļģerta Krodera mantojums šodienas Latvijas teātra procesā”, kur teātra zinātnieces Laumas Mellēnas-Bartkevičas vadībā sarunāsies Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Ašeradena, režisors Alvis Hermanis, aktieris Ivo Martinsons un teātra zinātnieces Vēsma Lēvalde un Edīte Tišheizere.

Konferences tiešraide 25.augustā no plkst.10 līdz 14.15 būs vērojama portāla “Kroders.lv” sociālā medija “Facebook” kontā, kā arī tīmekļvietnē “Kroders.lv”. Sesiju un diskusijas ieraksti vēlāk tiks publicēti “Kroders.lv” sociālā medija “YouTube” kontā un tīmekļvietnē. Rodiņa akcentēja, ka pēc konferences plānots izdot zinātnisku rakstu krājumu.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri