Valmieras Ziņas

Atklāta informatīvā kampaņa un multimediālais stends; uzzini, kā ceļot droši

Šodien, 6. jūnijā,  Valmierā tika atklāta informatīvā kampaņa “Ceļo droši” un ceļojošais multimediālais stends “#EUprotects/ ES – sargājam kopā”. Šīsvasaras kampaņa tiek organizēta, lai pievērstu uzmanību ieguvumiem gan individuālajiem ceļotājiem, gan tiem, kuri dodas atpūsties kopā ar ģimeni kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Multimediālajā stendā savukārt apmeklētāji varēja iepazīt dažādu jomu pārstāvjus, kas savā ikdienas darbā Latvijā sniedz nenovērtējamu atbalstu līdzcilvēkiem, nonākušiem ārkārtas situācijās.

Viena no “#EUprotects/ ES – sargājam kopā” kampaņas varonēm ir Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Sandra Salmiņa-Šuke, kas, sadarbojoties ar citu Eiropas Savienības dalībvalstu ekspertiem, jau vairākus gadus ikdienā sniedz palīdzību ārkārtas situācijās nonākušajiem Latvijas iedzīvotājiem ārvalstīs.

“Tikai komandā, tostarp ar citiem kolēģiem ES un pasaulē, ir iespēja palīdzēt tūkstošiem cilvēku atrisināt būtiskas problēmas, kas neplānoti radušās ceļojuma laikā. Tā ir īpaša sajūta – palīdzēt, kaut neatrodies blakus,” stāsta S. Salmiņa-Šuke.

Lai arī daudzās pasaules valstīs Latvijai nav pārstāvniecību, ikvienam ES pilsonim ir iespēja vērsties pēc palīdzības citas ES valsts pārstāvniecībā, kā to paredz Līgums par ES darbību.

Iepazīstinot ar multimediālo stendu “#EUprotects/ ES – sargājam kopā” un Eiropas Savienības sniegtajām priekšrocībām, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītāja Jeļena Ābola uzsver:

“Droša ceļošana ir tikai viens no drošības aspektiem, par ko rūpējas Eiropas Savienība un ko nodrošina dažādu dienestu sadarbība ne tikai vietējā, bet arī pārrobežu līmenī. Mūsu kampaņa – “ES – sargājam kopā” iepazīstina ar profesionāļiem, kas strādā, lai padarītu ikdienu drošu un pasargātu mūs no dažādām nepatikšanām, – vai tā būtu cilvēktirdzniecība, cīņa pret sliktas kvalitātes pārtiku, kiberuzbrukumi vai rūpes par mūsu dabas bagātību saglabāšanu un aizsardzību. Mēs ļoti bieži nepamanām šo cilvēku darbu un nenovērtējam, cik droša ir mūsu dzīve Eiropā. Ceram, ka šī kampaņa pamudinās cilvēkus vairāk novērtēt drošību savā ikdienā.”

Drošs ceļotājs ir sagatavojies ceļotājs, atzīst Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa. Konsulārais departaments ikdienā velta daudz uzmanības tam, lai izglītotu ceļotājus, kuri vēlas doties uz ārvalstīm.

“Pārbaudīt sava ceļošanas dokumenta – pases vai eID – derīguma termiņu, noformēt ceļošanas dokumentus arī bērniem, apdrošināties, parūpējoties gan par EVAK, gan privāto ceļojumu apdrošināšanu, ir svarīgi. Tāpat ļoti būtiski ir uzturēt saziņu ar tuviniekiem mājās, turklāt Eiropas Savienībā tas notiek bez viesabonēšanas maksas. Šie ir paši vienkāršākie padomi, kam ikviens aicināts sekot, lai visi – gan pats ceļotājs, gan viņa tuvinieki – izvairītos no lieka satraukuma vai izdevumiem,” uzsver G. Japiņa.

Lai atgādinātu par iedzīvotāju iegūtajām priekšrocībām ceļošanas jomā, ko devusi Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā pirms 15 gadiem, Konsulārais departaments sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latvijas Apdrošinātāju asociāciju, airBaltic, Valmieras pilsētas pašvaldību un citiem sadarbības partneriem vasaras informatīvajā kampaņā plāno kopīgus pasākumus par drošu ceļošanu Eiropas Savienībā. 

Valmierieši un pilsētas viesi aicināti apmeklēt multimediālu stendu, kas no 6. līdz 27. jūnijam atradīsies tirdzniecības centra «Valleta» 3. stāvā, Rīgas ielā 4, un ataino dažādu profesionāļu pieredzes stāstus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri