Valmieras Ziņas

Kampaņa “Zināšanas vairo iespējas” aicinās Latvijas uzņēmumus saņemt līdz 70% līdzfinansējumu darbinieku apmācībām IKT jomā

Lasīšanas laiks: 3 min

Aicinot Latvijas uzņēmumus saņemt līdzfinansējumu darbinieku apmācībām IKT jomā, Latvijas IT klasteris un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) šodien uzsāk informatīvo kampaņu Zināšanas vairo iespējas”. Kampaņas mērķis ir pievērst Latvijas IKT nozares un ar to saistīto uzņēmumu uzmanību iespējām saņemt līdz pat 70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu savu darbinieku profesionālās kompetenču celšanai tādās mācību programmās kā datorsistēmas, programmēšana, projektu vadība, kvalitātes vadība, kiberdrošība, elektroniskā komercija, mārketings un citās, portālu “Valmieras Ziņas” informēja kampaņas organizatori.

Kampaņa tiek organizēta Eiropas Savienības fonda projekta “Partnerībā organizētas IKT profesionāļu apmācības inovāciju veicināšanai un nozares attīstībai” Nr. 1.2.2.1/19/A/005 ietvaros, un apmācības ir pieejamas ikvienam uzņēmumam, sākot no mikro līdz lielajiem uzņēmumiem.

Aiga Irmeja, Latvijas IT klastera vadītāja: Laikā, kad pasaule kļūst tehnoloģijām bagātāka, ikvienām prasmēm ir izšķiroša loma efektīvas un konkurētspējīgas uzņēmējdarbības veidošanā. Digitalizācija un tehnoloģiskās inovācijas ir nopietns izaicinājums uzņēmēju vidū, tāpēc IKT profesionāļu apmācību atbalsta programma ir vērtīgs instruments, kā ar salīdzinoši nelielu finansiālo ieguldījumu uzņēmumi saviem darbiniekiem var sniegt nepieciešamās zināšanas. Līdzšinējie projekta rezultāti apliecina, ka apmācības rada nozīmīgu pievienoto vērtību gan individuālā līmenī, gan kopumā virza nozares attīstību.”

Apmācībās jau piedalījušies vairāk kā 1260 darbinieku, lielākā interese no mazo uzņēmēju vidus

Eiropas Savienības darbinieku apmācību projekts tiek īstenots jau vairākus gadus. Līdz šim apmācības īstenojuši vairāk kā 50 uzņēmumi, no tiem lielākā daļa jeb 37,25% bijuši mazie uzņēmumi, 33,3% vidējie, savukārt lielie uzņēmumi veidojuši 29,4% no kopējā uzņēmumu skaita. Savas zināšanas klātienes un tiešsaistes kursos IKT jomā papildinājuši vairāk kā 1260 profesionāļi. Pieprasītākie kursi darbinieku vidū bijuši IT infrastruktūras pārvaldība (ITIL® 4), uz klientu orientēts serviss, verbālā komunikācija online vidē, lietojamības un UX pamati, veiktspējas paaugstināšana darbam ar grūtām situācijām un citi.*

Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente: Viena no katra uzņēmuma, īpaši IKT nozares uzņēmuma, pamatvērtībām ir kompetenti un zinoši darbinieki. Darba tirgus Latvijā katru gadu pieprasa aizvien jaunus un jaunus IKT jomas absolventus ar mūsdienu tehnoloģiju tendencēm atbilstošām prasmēm. Arī starptautiskās analītikas kompānijas “McKinsey” jaunākais pētījums par tehnoloģiju tendencēm norāda, ka pastāv liela atšķirība starp prasmēm, kas darba devēju vidū ir vispieprasītākās, un tirgū pieejamajiem talantiem. Tas nozīmē, ka darba tirgū esošiem darbiniekiem ir jāpaplašina savs zināšanu un prasmju loks, lai mēs visi būtu kompetenti un konkurētspējīgi. Digitālo tehnoloģiju ieviešana nav pašmērķis, tas ir veids, kā uzņēmumiem uzlabot darbības efektivitāti un produktivitāti, tāpēc aicinu Latvijas uzņēmējus izmantot sniegto iespēju un paaugstināt savu darbinieku kvalifikāciju.

Līdz gada beigām darbinieku apmācībām vēl pieejami vairāk kā 200 tūkstoši eiro; mācību kursi pieejami arī ārvalstīs

Katra uzņēmuma komandai nepieciešamās zināšanas un profesionālās prasmes ir atšķirīgas, tāpēc būtisks mācību ieguvums ir iespēja pašiem izvēlēties piemērotākās apmācības saviem darbiniekiem. Uzņēmumi var izvēlēties kursus no LIKTA un Latvijas IT klastera piedāvātā kursu projekta e-kataloga vai izvēlēties sev interesējošos kursus, kurus projekta īstenotāji iepērk atbilstoši uzņēmuma vajadzībām. Būtiski, ka uzņēmumiem ir iespējams iegādāties kursus gan no vietējiem, gan starptautiskiem mācību pasniedzējiem.

Finansējums darbinieku apmācībām ir pieejams līdz 2023. gada beigām, un budžeta limits apmācībām nav noteikts. Kopumā līdz gada beigām darbinieku apmācībām ir pieejami vairāk kā 200 tūkstoši eiro.

Lai saņemtu līdzfinansējumu, uzņēmumam ir jāaizpilda pieteikuma dokumenti. Vairāk par projektu iespējams uzzināt https://www.itbaltic.com/apmacibu-iespejas.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības fonds un REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri