Valmieras Ziņas

Kampaņa “Zināšanas vairo iespējas” aicinās Latvijas uzņēmumus saņemt līdz 70% līdzfinansējumu darbinieku apmācībām IKT jomā

Lasīšanas laiks: 3 min

Aicinot Latvijas uzņēmumus saņemt līdzfinansējumu darbinieku apmācībām IKT jomā, Latvijas IT klasteris un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) šodien uzsāk informatīvo kampaņu Zināšanas vairo iespējas”. Kampaņas mērķis ir pievērst Latvijas IKT nozares un ar to saistīto uzņēmumu uzmanību iespējām saņemt līdz pat 70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu savu darbinieku profesionālās kompetenču celšanai tādās mācību programmās kā datorsistēmas, programmēšana, projektu vadība, kvalitātes vadība, kiberdrošība, elektroniskā komercija, mārketings un citās, portālu “Valmieras Ziņas” informēja kampaņas organizatori.

Kampaņa tiek organizēta Eiropas Savienības fonda projekta “Partnerībā organizētas IKT profesionāļu apmācības inovāciju veicināšanai un nozares attīstībai” Nr. 1.2.2.1/19/A/005 ietvaros, un apmācības ir pieejamas ikvienam uzņēmumam, sākot no mikro līdz lielajiem uzņēmumiem.

Aiga Irmeja, Latvijas IT klastera vadītāja: Laikā, kad pasaule kļūst tehnoloģijām bagātāka, ikvienām prasmēm ir izšķiroša loma efektīvas un konkurētspējīgas uzņēmējdarbības veidošanā. Digitalizācija un tehnoloģiskās inovācijas ir nopietns izaicinājums uzņēmēju vidū, tāpēc IKT profesionāļu apmācību atbalsta programma ir vērtīgs instruments, kā ar salīdzinoši nelielu finansiālo ieguldījumu uzņēmumi saviem darbiniekiem var sniegt nepieciešamās zināšanas. Līdzšinējie projekta rezultāti apliecina, ka apmācības rada nozīmīgu pievienoto vērtību gan individuālā līmenī, gan kopumā virza nozares attīstību.”

Apmācībās jau piedalījušies vairāk kā 1260 darbinieku, lielākā interese no mazo uzņēmēju vidus

Eiropas Savienības darbinieku apmācību projekts tiek īstenots jau vairākus gadus. Līdz šim apmācības īstenojuši vairāk kā 50 uzņēmumi, no tiem lielākā daļa jeb 37,25% bijuši mazie uzņēmumi, 33,3% vidējie, savukārt lielie uzņēmumi veidojuši 29,4% no kopējā uzņēmumu skaita. Savas zināšanas klātienes un tiešsaistes kursos IKT jomā papildinājuši vairāk kā 1260 profesionāļi. Pieprasītākie kursi darbinieku vidū bijuši IT infrastruktūras pārvaldība (ITIL® 4), uz klientu orientēts serviss, verbālā komunikācija online vidē, lietojamības un UX pamati, veiktspējas paaugstināšana darbam ar grūtām situācijām un citi.*

Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente: Viena no katra uzņēmuma, īpaši IKT nozares uzņēmuma, pamatvērtībām ir kompetenti un zinoši darbinieki. Darba tirgus Latvijā katru gadu pieprasa aizvien jaunus un jaunus IKT jomas absolventus ar mūsdienu tehnoloģiju tendencēm atbilstošām prasmēm. Arī starptautiskās analītikas kompānijas “McKinsey” jaunākais pētījums par tehnoloģiju tendencēm norāda, ka pastāv liela atšķirība starp prasmēm, kas darba devēju vidū ir vispieprasītākās, un tirgū pieejamajiem talantiem. Tas nozīmē, ka darba tirgū esošiem darbiniekiem ir jāpaplašina savs zināšanu un prasmju loks, lai mēs visi būtu kompetenti un konkurētspējīgi. Digitālo tehnoloģiju ieviešana nav pašmērķis, tas ir veids, kā uzņēmumiem uzlabot darbības efektivitāti un produktivitāti, tāpēc aicinu Latvijas uzņēmējus izmantot sniegto iespēju un paaugstināt savu darbinieku kvalifikāciju.

Līdz gada beigām darbinieku apmācībām vēl pieejami vairāk kā 200 tūkstoši eiro; mācību kursi pieejami arī ārvalstīs

Katra uzņēmuma komandai nepieciešamās zināšanas un profesionālās prasmes ir atšķirīgas, tāpēc būtisks mācību ieguvums ir iespēja pašiem izvēlēties piemērotākās apmācības saviem darbiniekiem. Uzņēmumi var izvēlēties kursus no LIKTA un Latvijas IT klastera piedāvātā kursu projekta e-kataloga vai izvēlēties sev interesējošos kursus, kurus projekta īstenotāji iepērk atbilstoši uzņēmuma vajadzībām. Būtiski, ka uzņēmumiem ir iespējams iegādāties kursus gan no vietējiem, gan starptautiskiem mācību pasniedzējiem.

Finansējums darbinieku apmācībām ir pieejams līdz 2023. gada beigām, un budžeta limits apmācībām nav noteikts. Kopumā līdz gada beigām darbinieku apmācībām ir pieejami vairāk kā 200 tūkstoši eiro.

Lai saņemtu līdzfinansējumu, uzņēmumam ir jāaizpilda pieteikuma dokumenti. Vairāk par projektu iespējams uzzināt https://www.itbaltic.com/apmacibu-iespejas.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības fonds un REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

  SIA „VTU Valmiera” aicina darbā Telpu un teritorijas uzkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteikto minimālo stundas tarifa likmi CV vēstuli ar norādi vakancei „Telpu un teritorijas uzkopējs” lūdzam līdz 2023. gada 06.decembrim iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Valmieras novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-06 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv, tālr. 26558027.

Aicinām darbā TEHNISKĀS PALĪDZĪBAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: · tehniskās palīdzības sniegšana · transportlīdzekļu evakuācija · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu sagatavošana tehniskai apskatei PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · profesionālā vai vispārējā vidējā izglītība · DE, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība · vēlama D, CE kategorijas transportlīdzekļa vadītāja pieredze vismaz 2 gadi · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes · pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1300 EUR (bruto) darba laiku pēc grafika: 1.dežūra 0800 - 1700, 2.dežūra 1630 - 0100, 7.dežūra 0800 - 2100. pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Tehniskās palīdzības automobiļu vadītājs” iesniegt līdz 15.decembrim (ieskaitot): · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) · 1 nedēļas laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz tikšanos klātienē. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Aicinām darbā AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKU (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: · transportlīdzekļu remonts · transportlīdzekļu tehniskās apkopes PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · arodizglītība vai profesionālā vidējā izglītība · vēlama pieredze transportlīdzekļu remontu veikšanā · labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1000 - 1400 EUR (bruto) motivējošu bonusu sistēmu atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem normālu darba laiku – piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV ar norādi vakancei „Autoatslēdznieks” iesniegt līdz š.g. 15. decembrim: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads) * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOVIRSBŪVJU REMONTATSLĒDZNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-12-15

Mūsu partneri