Valmieras Ziņas

Atklās Jautrītei Putniņai un Gundabam Putniņam veltītu kultūrzīmi

Godinot izcilo pianisti Jautrīti Putniņu un mākslinieku Gundabu Putniņu, 8. martā plkst.11.00 Valmierā, Brīvības ielā 2, tiks atklāta kultūrzīme „Roku pieskārieni”. Tā atradīsies pie nama, kur dzīvojusi pianiste Jautrīte Putniņa (1929-2017) un viņas brālis, mākslinieks un sabiedriskās domas aktīvists Gundabs Putniņš (1931-2007). Kultūrzīmes atklāšanai izvēlēts zīmīgs datums – 8. martā Jautrītei Putniņai apritētu 90 gadi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Kultūrzīmi „Roku pieskārieni” veidojis tēlnieks Kārlis Īle. Viņš par radīto mākslas darbu stāsta: „Mūzika ir vienojošais elements šajā kultūrzīmē. Rokas uz klavierēm simbolizē Jautrīti Putniņu. Tas bija mākslinieces galvenais instruments. Fonā redzamais zīmulis, ota un akmens kalts ir norāde uz Gundabu Putniņu.”.

Kultūrzīme tapusi ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts reģionālās attīstības aģentūras, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas simtgades iniciatīvas “No Brīvības līdz brīvībai. Brīvības ielu stāsts” ietvaros.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri