Valmieras Ziņas

Atklās Jāņa Daliņa atjaunoto stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu (+FOTO)

Lasīšanas laiks: 5 min

Pirmdien, 9.augustā, Latvijas Vieglatlētikas savienība, Valmieras novada pašvaldība un Valmieras Olimpiskais centrs aicināja mediju pārstāvjus piedalīties preses konferencē par Jāņa Daliņa atjaunotā stadiona un jaunās vieglatlētikas manēžas atklāšanu un Latvijas Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensībām vieglatlētikā 13. un 14. augustā. Sacensību atklāšanas dienā, 13.augustā, atvēršanas svētkus piedzīvos atjaunotais Jāņa Daliņa stadions un jaunuzceltā vieglatlētikas manēža.

Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks teica:

“Šim projektam ir garš stāsts. 2010.gadā Valmieras pilsētas saņēma Jāņa Daliņa stadionu mantojumā no Valmieras rajona padomes. Jau tobrīd sapratām, ka kaut kas ir jādara. Stadionam, kurš bija rekonstruēts 1993.gadā atbilstoši tā laikā iespējām, bija ļoti daudz tehnisku problēmu. Vienlaikus bija jārod risinājums problēmai, ka vieglatlētiem Latvijā vispār nebija pieejama kvalitatīva treniņu bāze. Tāpēc tika pieņemts lēmums atjaunot Jāņa Daliņa stadionu un būvēt vieglatlētikas manēžu. Šo projektu nācās aizstāvēt un pārliecināt par tā nepieciešamību, līdz tas tika atbalstīts no valsts puses ar konkrētu uzdevumu izveidot ļoti labu treniņu bāzi un sacensību vietu vieglatlētiem. To mēs esam izpildījuši, lai gan būvniecības process nebija vienkāršs. Esam gājuši cauri kovidlaikam. Tas nozīmēja slimojošus celtniekus, lielas nobīdes materiālu un iekārtu piegādēs. Tas viss ir pārvarēts, taču vēl dažas lietas būs jāpagaida līdz rudenim. Joprojām neesam saņēmuši vairākas iekārtas, piemēram, tablo.

Pārbūves procesā faktiski ir palikusi tikai vieta, stadions ir pilnībā uzbūvēts no jauna. Būtiski, ka ieeja uz tribīnēm ir saglabāta precīzi tajā pašā vietā, atbilstoši ieejai pa galvenajiem vārtiem. Arī vizuāli jaunā stadiona ēka atgādina iepriekšējo, lai gan tribīņu ietilpība ir kļuvusi lielāka. Tribīnēs ir 1250 sēdvietas, savukārt manēžā skatītājiem atvēlētas 370 sēdvietas.

Kopējā jauno būvju platība zem jumta ir gandrīz 12 400 m2. Lielākā daļu šīs platības aizņem vieglatlētikas manēža, taču kompleksā ietilpst daudz citu telpu – ģērbtuves, trenažieru zāle, viesnīca sportistiem, kafejnīca, biroju telpas u.c. Šeit arī atradīsies Valmieras bērnu sporta skolas administrācijas telpas.

Jāuzsver, ka visa stadiona kompleksa ēkas ir ļoti energoefektīvas. To apliecina būvnieku iesniegtie dati par apkures izmaksām pagājušajā ziemā. Tas ir ļoti būtiski, jo kompleksa uzturēšanas izmaksas pilnībā segs Valmieras novada pašvaldība. Lai gan tiek diskutēts par nepieciešamību šādām nacionāla mēroga sporta bāzēm piešķirt arī valsts finansējumu, pagaidām šis jautājums nav atrisināts. Taču gribu uzsvērt, ka ieguldījumu bērnu, jauniešu un visas sabiedrības fiziskajā attīstībā un veselības uzturēšanā nevar novērtēt tikai naudā.

Esam izveidojuši starptautiski atzītu bāzi vieglatlētiem, kura var trenēties un rīkot sacensības 24 disciplīnās. Manēžai ir piešķirta 4.kategorija, stadionam ir 2.kategorijas sertifikāts. Tas nozīmē, ka šeit ir iespējams rīkot starptautiskas sacensības – Eiropas čempionātus junioriem līdz U23 kategorijai, komandu sacensības un visu līmeņu senioru mačus. Līdz ar to pastāv iespēja paplašināt arī Valsts prezidenta balvas izcīņas vieglatlētikā formātu no Baltijas valstu uz Baltija jūras reģiona valstu sacensībām. Savukārt futbola laukumam sertifikācija vēl tiks veikta. Ir notikusi pirmssertifikācijas pārbaude. Ņemsim vērā Starptautiskās Futbola asociāciju federācijas pārstāvju norādījumus, lai jau šajā rudenī stadions varētu saņemt sertifikātu.

Šo lielisko infrastruktūru galvenokārt ikdienā izmantos ap 1300 sporta skolu audzēkņu, kā arī profesionālie sportisti, kuriem būs nodrošināta iespēja trenēties visu gadu labos apstākļos. Taču sporta bāze būs atvērta ne tikai profesionāļiem, bet jebkuram sportot gribētājam. Āra laukumi būs pieejami bez maksas. Būs arī iespēja izmantot vieglatlētikas manēžu un trenažieru zāli. Būtiski, ka Jāņa Daliņa stadiona komplekss ir pielāgots cilvēkiem ar kustību traucējumiem, dodot iespēju trenēties arī sportistiem – paralimpiešiem.

Jau pašlaik Jāņa Daliņa stadionā norisinās pirmā treniņnometne un aizvadītajā nedēļas nogalē notika pirmās sacensības, kurās uzstādīts jauns Latvijas rekords 100m barjerskrējienā U20 kategorijā.”

Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Arnis Lagzdiņš uzsvēra:

“Kā atzinusi Pasaules vieglatlētikas asociācija, viens no galvenajiem šķēršļiem vieglatlētikas attīstībai pasaulē ir infrastruktūras trūkums. Arī mūsu valsts klimatiskajos apstākļos bez atbilstošas infrastruktūras ziemā trenēties vieglatlētikas disciplīnās ir ļoti sarežģīti. Rīgā pēdējā vieglatlētikas manēža tika uzcelta 1963.gadā. Ar lielām cerībām gaidām jaunās manēžas celtniecību Rīgā, lai varētu saglābt vieglatlētikas attīstību Latvijā, piesaistot pēc iespējas vairāk bērnus. Kā labu piemēru varu minēt Liepāju, kur ir darbojas jau darbojas manēža. Tur treniņgrupas ir piepildītas un ir pat jāpiesakās rindā, lai varētu trenēties. Tādēļ esmu gandarīts, ka arī Valmiera atgriežas vieglatlētikas apritē ar lielisku treniņbāzi un starptautisku sacensību norises vietu.”

Jaunā vieglatlēte Agate Caune:

“Man ir ļoti liels prieks, ka Latvijā un tieši Valmierā ir tik skaista un grandioza manēža ar īpašu auru. Šodien ierodoties uz pirmo treniņu un ienākot manēžā, man bija sajūta, ka atrodos citā valstī. Esmu ļoti priecīga, ka man būs iespējas kvalitatīvi sagatavoties sacensībām gan vasaras, gan ziemas sezonā. Man kā sportistei tas ir ļoti liels pagodinājums.”

Soļotājs Arnis Rumbenieks:

“Pēc tālā ceļa no Tokijas jutos nomocīts un saguris, bet, kolīdz ienācām ar treneri stadionā, tas viss pagaisa un pat aizrāvās elpa. Šeit nav tikai betons un stikls. Šī vieta, priežu mežs piešķir mājīgumu un patīkamu auru. Jūtos šodien kā savā otrajā dzimšanas dienā, saņemot šādu dāvanu, kas ir ļoti svarīga ne tikai man, bet visai Latvijas vieglatlētu saimei. Šai vietai būs milzīga vilkme, lai jaunieši vairāk nodarbotos ar sportu.”

Pēc preses konferences Jānis Baiks pavadīja mediju pārstāvjus ekskursijā pa stadiona kompleksu, kur pavisam drīz norisināsies Latvijas Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā.

Divas dienas Baltijas valstu spēcīgākie vieglatlēti cīnīsies gan individuālajās disciplīnās, gan par spēcīgākās komandas titulu. Sacensības solās būt spraigas un interesantas, jo sportisti gaida iespēju sacensties, lai sasniegtu jaunus personīgos un komandu rekordus. Latvijas izlase tiks veidota un komplektēta pēc tās labākā sastāva. Turklāt Valmierā startēs arī vairāki Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieki.

Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā būs skatāmas klātienē, taču interesentiem jāņem vērā, ka vietu skaits ir ierobežots, kā arī ieeja, uzrādot Covid-19 sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Taču ikvienam ir iespēja prestižās sacensības skatīties tiešraidēs, ko bez maksas nodrošinās Sportacentrs.com TV. Sacensības būs skatāmas arī interneta tiešraidē Sportacentrs.com mājaslapā https://sportacentrs.com/, Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapā https://athletics.lv/lv, kā arī Valmieras mājaslapā www.valmierasnovads.lv un sociālajos tīklos.

Šogad sacensību norisē ir ieviesti vairāki jaunumi. Pirmajā dienā, 13. augustā, tiks aizvadītas Latvijas Valsts prezidenta Jaunatnes balvas izcīņas sacensības vieglatlētikā U10 un U12 meiteņu un zēnu vecuma grupās. Jaunieši sacentīsies skriešanas, mešanas un lēkšanas disciplīnās.

Pēc Jaunatnes balvas izcīņas noslēguma norisināsies pārbūvētā Jāņa Daliņa stadiona un jaunuzceltās vieglatlētikas manēžas atklāšana. Tiešraide 13.augustā plkst.14.00 Valmieras novada pašvaldības mājaslapā www.valmierasnovads.lv.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA UNITRUCK aicina pievienoties REZERVES DAĻU IEPIRKUMU SPECIĀLISTU (Cēsīs, Piebalgas ielā 95) Tavi ieguvumi: - darbs stabilā un augošā uzņēmumā ar stratēģiski nozīmīgiem projektiem; - iespēja strādāt ar kravas un specializētās tehnikas rezerves daļu nodrošinājumu; - darbs ar mūsdienīgu uzskaites sistēmu Horizon; - profesionālā izaugsme, apmācības un kvalifikācijas celšana; - mūsdienīgi darba apstākļi; - sociālās garantijas un papildu labumi (veselības apdrošināšana u. c. ); - konkurētspējīgs atalgojums no 1600–2400 EUR bruto (atbilstoši pieredzei un kompetencei). Tavi galvenie pienākumi: - rezerves daļu iepirkumu organizēšana un koordinēšana; - piegādātāju atlase, cenu salīdzināšana un sarunu vešana; - pasūtījumu veikšana un piegāžu kontrole; - darbs ar Horizon sistēmu (pasūtījumi, uzskaite, dokumentācija); - noliktavas atlikumu kontrole un optimizācija; - cieša sadarbība ar servisa un tehnisko komandu; - iepirkumu dokumentācijas sagatavošana un uzskaite; - kvalitātes, termiņu un izmaksu kontrole. Sagaidām no Tevis: - pieredzi iepirkumos vai loģistikā (vēlams tehniskajā jomā); - izpratni par auto vai industriālās tehnikas rezerves daļām; - pieredzi darbā ar Horizon (tiks uzskatīta par priekšrocību); - labas datorprasmes (MS Excel, datu apstrāde); - augstu atbildības sajūtu, precizitāti un labas organizatoriskās prasmes; - spēju strādāt dinamiskā vidē un pieņemt lēmumus; - latviešu valodas zināšanas, vēlams angļu valoda (saziņai ar piegādātājiem); - teicamu reputāciju un spēju ievērot konfidencialitāti. Ja vēlies kļūt par daļu no mūsu komandas, sūti savu CV mums. info@unitruck.lv +371 22083407, +371 26551420

SIA UNITRUCK aicina pievienoties NOLIKTAVAS PĀRZINI (Cēsīs, Piebalgas ielā 95) Tavi ieguvumi: - darbs stabilā un augošā uzņēmumā ar stratēģiski nozīmīgiem projektiem; - iespēja strādāt ar kravas un specializētās tehnikas rezerves daļu apriti; - darbs ar mūsdienīgu uzskaites sistēmu (Horizon); - profesionālā izaugsme un apmācības; - mūsdienīgi darba apstākļi un sakārtota darba vide; - sociālās garantijas un papildu labumi (veselības apdrošināšana u. c. ); - konkurētspējīgs atalgojums 1600 EUR bruto (atbilstoši pieredzei un kompetencei). Tavi galvenie pienākumi: - noliktavas darba organizēšana un ikdienas procesu nodrošināšana; - preču pieņemšana, sagāde, izvietošana un izsniegšana; - krājumu uzskaite un kontrole Horizon sistēmā; - regulāra inventarizāciju veikšana; - rezerves daļu un materiālu aprites kontrole; - sadarbība ar iepirkumu, servisa un loģistikas komandām; - dokumentācijas noformēšana un datu precizitātes nodrošināšana; - kārtības un drošības prasību ievērošana noliktavā. Sagaidām no Tevis: - pieredzi noliktavas darbā vai loģistikā; - izpratni par rezerves daļām vai tehniskām precēm (vēlams); - pieredzi darbā ar Horizon vai līdzīgām uzskaites sistēmām (tiks uzskatīta par priekšrocību); - labas datorprasmes (MS Excel, datu ievade); - augstu atbildības sajūtu, precizitāti un labas organizatoriskās prasmes; - spēju strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; - latviešu valodas zināšanas, vēlams pamata angļu valoda; - teicamu reputāciju un spēju ievērot konfidencialitāti. Ja vēlies kļūt par daļu no mūsu komandas, sūti savu CV mums. info@unitruck.lv +371 22083407, +371 26551420

Valmieras novada pašvaldība (nodokļu maksātāja reģistrācijas kods 90000043403) izsludina publisku kandidātu pieteikšanās procedūru uz SIA "Valmieras ūdens" (reģistrācijas Nr. 44103033608) valdes priekšsēdētāja amatu SIA "Valmieras ūdens" ir Valmieras novada pašvaldībai piederoša kapitālsabiedrība, kas nodrošina ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus, kā arī siltumapgādi Valmieras novadā (vairāk lasiet: https://www.valmierasudens.lv/par-uznemumu/par-uznemumu). Valdes priekšsēdētāja amata kandidātam izvirzītās obligātās minimālās prasības: • valsts valodas zināšanas C1 līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas zināšanas B2 līmenī; • augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība inženierzinātnēs, dabaszinātnēs, vadībzinātnēs, finansēs, ekonomikā, tiesībzinātnēs, kas nodrošina nepieciešamo zināšanu un kompetenču kopumu, lai profesionāli pildītu SIA "Valmieras ūdens" valdes priekšsēdētāja uzdevumus; • vismaz triju gadu darba pieredze (pēdējo 10 gadu laikā) valdes priekšsēdētājam līdzvērtīgā vadošā amatā vai šim amatam tieši padota vadības līmeņa darbinieka amatā (vadītāja amatā vai vadītājam tieši pakļautas struktūrvienības amatā), kas nodrošina vadības kompetences un zināšanas, kuras nepieciešamas profesionālai valdes priekšsēdētaja amata pienākumu izpildei SIA “Valmieras ūdens”; • nevainojama reputācija, kas nozīmē, ka nav iemesla pamatotām šaubām par personas nevainojamu reputāciju un nav pierādījumu, kas liecinātu par pretējo. Papildu prasības attiecībā uz nepieciešamajām zināšanām, prasmēm un izpratni valdes priekšsēdētāja amatam: • izpratne par ūdenssaimniecības un siltumenerģijas pakalpojumu piegādes un/vai nodrošināšanas jomu; • pieredze kapitālsabiedrības darbības stratēģijas izstrādē, īstenošanā; • pieredze korporatīvās pārvaldības un/vai risku vadības, iekšējās kontroles jautājumu risināšanā; • pieredze pārmaiņu vadīšanā; • zināšanas un izpratne par atvasinātas publiskas personas kapitālsabiedrību darbību, kooperatīvo pārvaldību; • izpratne par publisko iepirkumu jomu; • izpratne par Eiropas Savienības struktūrfondu piesaisti un īstenošanu. • B kategorijas autovadītāja apliecība. Kompetences, kas nepieciešamas valdes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanai: • Komandas vadīšana (būtiska kompetence). • Stratēģiskais redzējums (būtiska kompetence). • Plānošana un organizēšana. • Lēmumu pieņemšana un atbildība. Ierobežojumi kandidātiem noteikti Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 37. panta ceturtajā daļā, Komerclikumā un likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā”. Dokumentus dalībai atlases procesā lūdzam iesniegt līdz 2026.gada 24.aprīlim (ieskaitot), nosūtot tos vienā sūtījumā parakstītus ar drošu elektronisko parakstu ar norādi: “SIA “Valmieras ūdens” valdes priekšsēdētāja amata kandidātu atlasei” uz oficiālo elektronisko adresi (e-adresi): _DEFAULT@90000043403 vai e-pastu :pasts@valmierasnovads.lv. Informācijai: valdes priekšsēdētāja mēneša atlīdzība (bruto) ir 5072 euro. Kontaktpersona: Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks, Valmieras novada Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītājs Sandis Svarinskis, sandis.svarinskis@valmierasnovads.lv , tālr. 26307289. SIA “Valmieras ūdens” valdes priekšsēdētāja atlases un novērtēšanas process sastāv no trim kārtām un to īstenos konkursa nominācijas komisija. Intervijas tiks organizētas klātienē. Kandidāti, kas tiks virzīti trešajai kārtai, tiks aicināti ne vēlāk kā piecu darba dienu laikā no aicinājuma saņemšanas dienas iesniegt savu stratēģisko redzējumu par SIA “Valmieras ūdens” darbību un turpmāko attīstību vidēja darbības termiņa ( 3-5 gadi) periodā un to prezentēt (~ 15 min.) Atlases procesā kandidāti iesniedz šādus dokumentus: • parakstītu dzīves gaitas aprakstu (Curriculum Vitae) (vēlams sagatavot atbilstoši Europass CV standarta formai (pieejama https://europass.lv/)), tai skaitā ar norādītu informāciju par personām (vismaz trijām), no kurām nominācijas komisija var iegūt atsauksmes par kandidātu par pēdējiem 10 gadiem; • motivētu pieteikuma vēstuli (iekļaujot informāciju un pamatojumu atbilstībai izvirzītajām prasībām); • apliecinājumu saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 37. panta ceturtās daļas, Komerclikuma 304. panta otrās un trešās daļas un likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā” 6. panta un 7. panta ceturtās daļas prasībām atbilstoši pievienotajai formai; • augstāko izglītību apliecinošu dokumentu kopijas (ja augstāko izglītību apliecinošs dokuments iegūts ārvalstīs, tad lūgums pievienot Akadēmiskās informācijas centra izziņas kopiju par to, kādam Latvijā piešķirtam akadēmiskajam grādam vai diplomam atbilst izglītības dokuments); • ja izglītība nav iegūta latviešu valodā, valsts valodas prasmi apliecinoša dokumenta kopiju. Pamatojoties uz Fizisko personu datu apstrādes likuma 25.panta pirmo daļu, informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Datu apstrādi veic Valmieras novada pašvaldība. Jūs varat atsaukt savu piekrišanu personas datu apstrādei, nosūtot pieprasījumu uz e-pastu: pasts@valmierasnovads.lv (ja vēlaties, lai Valmieras novada pašvaldība pārtrauc Jūsu datu apstrādi). Informācija par nominācijas komisijas sastāvu, nominācijas komisijas nolikumu ir pieejama Valmieras novada pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē https://www.valmierasnovads.lv/ sadaļā Pašvaldība/Darba piedāvājums. Profesija: VALDES VADĪTĀJS /PRIEKŠSĒDĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-24 Kontaktpersona: sandis.svarinskis@valmierasnovads.lv 26307289

Mūsu partneri