Valmieras Ziņas

Atbild iedzīvotāji: Kā atzīmēsiet Lāčplēša dienu?

Lasīšanas laiks: 3 min

Tā kā šonedēļ Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena, portāls “Valmieras Ziņas” devās Valmieras ielās, lai noskaidrotu, kā iedzīvotāji atzīmēs Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu.

DSC_0441Aida: Īpaši Lāčplēša dienu nesvinēšu, vien paskatīšos ko tematisku pa televīziju. Svecīti logā tagad jau lieku vismaz divus mēnešus, ne tikai uz 11.novembri. Lāpu gājienā noteikti neiešu, jo nav vairs tā veselība.

 

 

DSC_0442Juris: 11.novembri īpaši neatzīmēšu, neiešu arī gājienā. Tas izklausīsies paradoksāli, ka vienīgais valstī, kam es uzticos, ir Latvijas armija. Nevienam citam valstī, ieskaitot policiju, es neuzticos. Tas ir nenormāli, bet tā tas ir. Latvijas armijai pilnīgi noteikti vajadzētu vairāk līdzekļus, un lai neviens nesaka, ka naudas nav. Nauda ir. Un viņu nevajag meklēt, viņu vajag iegūt.

DSC_0459Jānis Dzintars: Jā, es atzīmēju 11.novembri, jo man tēvs ir Lāčplēša ordeņa kavalieris. Es parasti braucu uz Vijciema kapiem, kur notiek piemiņas pasākums. Šoreiz man neiznāks turp doties, jo nav, kā tikt, tāpēc palikšu atzīmēt Valmierā. Vienam mazdēlam vārda diena, viņu sauc Mārtiņš un otram mazdēlam, kurš vairāk pazīstams kā Markus Riva, arī vārda diena, tāpēc gribu apsveikt abus mazdēlus. Diemžēl gājienā es nevaru piedalīties.

Es pats krievu laikā trīs gadus esmu baudījis armiju. Uzskatu, ka katram jaunietim tas ir jāpiedzīvo. Armijā iztaisno stāju, turklāt daži jaunieši pat nemāk pogu piešūt. Armijā mums pašiem viss bija jādara – katru dienu jāizmazgā apkaklīte, jāpiešuj podziņa. Man nepatīk, kā jaunieši tagad pie datoriem ar līkām mugurām sēž. Vairāk vajag kustēties, vingrot, skriet un sabiedrībā vairāk smaidīt.

DSC_0462Veronika: Vēl nezinu, vai Lāčplēša dienu atzīmēšu, jo tas atkarīgs no tā, vai būšu laukos vai pie paziņām. Kādreiz gājām skatīties gājienu. Šogad, visticamāk, ka neiešu, bet iedegšu logā svecīti.

Tā kā es esmu ticīga, tad es vairāk uz Dieva armiju paļaujos. Man liekas, ka mums tas kaimiņš ir stipri spēcīgs un arī Latvijā jau ir tik daudz to mūsu “kaimiņu”. Kad viņi visi sacelsies, tur var tāds apvērsums iznākt, ka neviena armija nepalīdzēs. Nevar zināt, ja mēs viņus daudz tracināsim un kaitināsim, tad visādi var gadīties. Katrā valstī jābūt armijai – kas tā par valsti, kurā armijas nav? Vienu laiku jau mums te bija pavisam švaki. Kas bija tie labākie, tos aizsūtīja uz ārzemēm.

DSC_0467Irīna: 11.novembri neatzīmēšu, jo esmu atbraukusi no ārzemēm uz Latviju pāris dienas atpūsties. Svētkos vairs nebūšu šeit, Latvijā, bet, ja būtu, tad noteikti piedalītos un atzīmētu svētkus.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: debitoru rēķinu sagatavošana un izrakstīšana debitoru uzskaites veikšana un parādu kontrole/uzraudzība bankas darījumu uzskaite un grāmatošana grāmatvedības procesu digitalizācijas un automatizācijas pilnveidošana darba samaksas aprēķinu veikšana darbinieku aizvietošanas gadījumos citu ar grāmatvedību saistītu uzdevumu izpilde atbilstoši uzņēmuma vajadzībām Prasības kandidātiem: augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitātē zināšanas grāmatvedību relamentējošos normatīvajos aktos pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā "Horizon", kas tiks uzskatīta par priekšrocību labas MS Office zināšanas labas komunikācijas un sadarbības prasmes spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus teicamas latviešu valodas zināšanas Piedāvājam: darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm atalgojumu no EUR 1420 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2026.gada 18.jūnijam, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: GRĀMATVEDIS (KONSULTANTS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-06-18 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

AS “Rīgas Piena Kombināts” aicina pievienoties savai komandai Noliktavas pārzini gatavās produkcijas noliktavā Valmierā, Rīgas ielā 93, Valmierā Pievienojies mūsu komandai un kļūsti par nozīmīgu daļu no uzņēmuma ikdienas darba. Mēs Tev uzticēsim: Organizēt preču un gatavās produkcijas saņemšanu, izvietošanu, komplektēšanu un izsniegšanu; Pārbaudīt pieņemto materiālo vērtību atbilstību pavaddokumentiem; Organizēt iekraušanas un izkraušanas darbus; Veikt materiālo vērtību uzskaiti un inventarizāciju noliktavā; Sagatavot un noformēt pavaddokumentus; Nodrošināt kārtību un precizitāti noliktavas procesos. No Tevis sagaidām: Iepriekšējā darba pieredze noliktavas darbā vai līdzvērtīgā amatā; Labas datorprasmes un spēja strādāt ar uzskaites sistēmām; Spēja vadīt komandu, plānot darba procesus un nodrošināt to izpildi; Gatavība strādāt maiņu grafikā (12 stundu maiņas no plkst. 6.00 līdz 18.00, 3 darba dienas/3 brīvdienas); Gatavību strādāt noliktavas temperatūras režīmā +2C līdz +6C. Mēs piedāvājam: Darba samaksu no 1270 EUR bruto mēnesī (pamatalga + bonusu sistēma); Nelaimes gadījumu apdrošināšanu no pirmās darba dienas un veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātiem mēnešiem; Bezmaksas pārtikas produktu grozu katru mēnesi, korporatīvus pasākumus un finansiālo atbalstu nozīmīgos dzīves brīžos; Darba vietu Rīgas ielā 93, Valmierā. Pieteikumus lūgums sūtīt uz e-pastu: sannija.novika@piens.lv vai zvanīt pa tālruni: 27883303. Sazināsimies ar Tevi, ja tiksi izvirzīts nākamai atlases kārtai. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka AS “Rīgas piena kombināts”, reģ. nr. 40003017441, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: NOLIKTAVAS PĀRZINIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-31 Darba sākšanas datums: 2026-07-01 Kontaktpersona: Sannija Novika Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Strenču apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā traktora vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • vadīt traktortehniku ievērojot ekspluatācijas un apkopes noteikumus; • veikt dažāda rakstura saimnieciskos darbus Pašvaldībai piederošā teritorijā (infrastruktūras uzturēšanas, kopšanas, transportēšanas un citus ar amata pienākumiem saistītus darbus); • uzturēt traktortehniku un tās aprīkojumu tehniskā kārtībā; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • pozitīva attieksme pret veicamo darbu, augsta atbildības sajūta; • traktortehnikas vadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 824 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 950 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam Profesionālās darbības aprakstu CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu strencuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Strenču apvienības pārvaldē, adrese: Rīgas iela 7, Strenči, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Strenču apvienības pārvaldes traktora vadītāja amatam”, līdz 2026.gada 25.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 29293842. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: TRAKTORA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 7, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-25 Kontaktpersona: strencuapvieniba@valmierasnovads.lv 29293842

Mūsu partneri