Valmieras Ziņas

Atbalstītas deviņas Valmieras un tuvākās apkārtnes iedzīvotāju iniciatīvas

Lasīšanas laiks: 3 min

Trešdien, 27.aprīlī, “Swedbank” Valmieras filiālē Valmieras novada fonda (VNF) valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš parakstīja līgumus ar projektu iesniedzējiem. Kopā divos VNF konkursos  – “Sev, tev, novadam” un “Jaunieši dod iespēju jauniešiem” – finansējumu ieguvušas deviņas iedzīvotāju idejas, kuras paši iedzīvotāji arī īstenos.

“Mūsu mērķis ir atbalstīt iedzīvotāju idejas, parādot, ka labdarība var būt dažāda, piemēram, mācību rīkošana, pasākumu organizēšana, sportiskas aktivitātes, kultūras notikumu u.tml., kas ietekmē daudz mūsu līdzcilvēku nereti pat vairāk nekā ziedojums naudas izteiksmē,” klātesošos uzrunāja VNF valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

Šoreiz tika pasniegta arī “Swedbank” simpātijas balva, uzvarētāju nosakot bankas darbinieku un klientu balsojumā. Pateicība jauniešiem tika izteikta par to apstākļu pamanīšanu, kurus gribētu mainīt, un uzdrīkstēšanos to darīt. Visvairāk balsu saņēma Naukšēnu novada vidusskolas komanda par projektu “Spēlējam spēles!”.

2016.gada pirmajā “Sev, tev, novadam” konkursā tika saņemtas desmit idejas, atbalstu par kopējo summu 1907,30 EUR guva piecas:

  • Valmieras pagasta pensionāru biedrība “V.P. Mežābele” projekta “Dziedātprieks – dzīvesprieks” ietvaros, iesaistot pagasta seniorus, biedrības ansamblim paši šūs jaunus tērpus.
  • Biedrība “Attīstība. Virzība. Izaugsme” ar projektā “Kokles balss skaņuraksti” gūto finansējumu aicinās uz Zilokalnu augsta līmeņa koklētāju ansambli un rīkos koncertu.
  • Mazsalacā biedrība “Jauniešu vētra” izveidojuši pulciņu “Mazsalacas dabas atklājēji”, aicinot jauniešus saistošā veidā uzzināt par norisēm dabā, šim mērķim nepieciešams iegādāties atbilstošu inventāru, ko ļaus iegūtais finansējums divos projektos.
  • Inga Gaile no Naukšēniem iesniedza projektu “Rotaļu laukuma labiekārtošana”. Darbi tiks veikti pirmsskolas izglītības iestādē, iesaistoties gan darbiniekiem, gan vecākiem, gan citiem vietējiem iedzīvotājiem.

Iesniedzēji idejas īstenos līdz šī gada novembra beigām. Kopumā konkursā idejām bija pieejami 2000 eiro, kas gūti galvenokārt no VNF Ziedotāju kluba dalībnieku ziedojumiem.

Konkursā “Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2016”, ko rīkoja VNF Jauniešu ideju laboratorija, atbalstītas četras idejas par kopējo summu 1493 EUR.

  • Naukšēnu novada vidusskolas jaunieši ar projektu “Spēlējam spēles!” radīs lielformāta spēles 1.-4. klašu skolēniem, kas būtu gan jautras, gan attīstošas. Jaunieši izveidos lielformāta dambretes, koka domino, no auduma un filca izšūtu Riču-Raču, koka zivis un makšķeri ar auklu. Ideju palīdzēs īstenot gan skolas saime, gan arī vecāki.
  • Entuziasti Mazsalacā vēlas veidot telpu jauniešiem, kur interesentiem būtu iespēja pavadīt brīvo laiku. Tur būs iespēja spēlēt spēles, padzert siltu tēju, savukārt vasarā telpu varēs izmantot dažādu nometņu dalībnieki.
  • Rūjienas vidusskolas jaunieši īstenos projektu “Atpūtas telpa erudītiem prātiem”, norādot, ka ikviens jaunietis ir erudīts un zinātkārs. Tā būs vieta, kur atpūsties starpbrīžos, pildīt mājasdarbus vai vienkārši gaidīt autobusu uz mājām. Īstenojot akciju ‘’Vienam vecs, citam jauns!’’, tiktu saziedotas mēbeles un spēles telpai.
  • Biedrība “Mazsalacas attīstības projekti” īstenos ideju “Spārnotā kamera”, kuras ietvaros plānots iegādāties dronu robotikas pulciņa dalībnieku izglītošanai, kā arī Mazsalacas novada kultūras dzīves un apskates objektu iemūžināšanai.

“Jaunieši dod iespēju jauniešiem” konkursā projekti atbalstīti galvenokārt par VNF Jauniešu ideju laboratorijas savākto finansējumu, organizējot dažādus pasākumus bērniem un jauniešiem, vācot naudu ziedojumu kastītēs, pārdodot pašu veidotos fotokalendārus, dodoties ciemos pie sponsoriem un darot citas lietas.

Pieteikumus varēja iesniegt neformālas iedzīvotāju grupas un nevalstiskās organizācijas no Valmieras apkaimes (Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novada).

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Atalgojumsno 1000 līdz 1500 Euro + bonusi par labiem darba rezultātiem.Darba grafiksMaiņu darbs (pilna slodze)Maiņas garums - 12h vai 24hMaiņas sākums var sākties 08:00 vai 20:00 un noslēgties 08:00 vai 20:00Pieredze nav nepieciešama – mēs Tev visu iemācīsim.Ko iegūsi, strādājot pie mums?-Stabilu darbu starptautiskā uzņēmumā-Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu-Apmaksātu mācību atvaļinājumu un regulāras apmācības pilnveidei-Dzimšanas dienas brīvdienu un dāvanu tavā dienā-Darbam un atpūtai pieejamus apartamentus Spānijā (Marbella) un Rīgā-Atbalstu sportiskām aktivitātēm un organizētas labbūtības aktivitātes-Grandiozus saliedēšanās pasākumus un foršus kolēģus-Psihologa/terapeita konsultācijas online – apmaksātas-Atlīdzību par briļļu/kontaklēcu iegādi darba vajadzībām-2 papildus apmaksātas brīvdienas, ja gada laikā būsi veicis 2 sociāli atbildīgas aktivitātes-Bonusus par labiem darba rezultātiemPar mumsMēs esam KLONDAIKA – daļa no Entain NCE un starptautiskās Entain grupas, vienas no pasaules lielākajām iGaming kompānijām ar 30 000+ darbinieku.Entain NCE pārvalda vairākus populārus zīmolus – Optibet, Bwin, BetCity, Ninja Casino un, protams, KLONDAIKA – leģendāru zīmolu Latvijā.Mūsu stāsts sākās jau 1988. gadā, bet šodien Klondaika ir izklaides un atpūtas tīkls 14 pilsētās, piedāvājot aizraujošu atpūtu gan klātienē, gan tiešsaistē.Pievienojies mums un kļūsti par daļu no starptautiskas komandas, kas strādā ar prieku un azartu. Profesija: BĀRMENIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-11-09 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: darbs@klondaika.lv

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi SPECIALIZĒTĀ AUTOMOBIĻA VADĪTĀJU Galvenie amata pienākumi: vadīt un apkalpot specializēto (arī kravas) automobili uzturēt uzticēto automobili tehniskajā kārtībā veikt vispārējos teritoriju un ceļu uzturēšanas un labiekārtošanas darbus. Prasības kandidātiem: atbilstoša vidējā profesionālā izglītība autovadītāja apliecība B, C kategorija vēlama vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (kods 95), nepieciešamības gadījumā tiks nodrošināta apmācība par darba devēja līdzekļiem pieredze kravas automobiļa vadīšanā un tehniskajā apkalpošanā fiziskā izturība un spēja strādāt komandā. Piedāvājam: dinamisku darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē stabilu atalgojumu sākot no EUR 1280 (bruto) līdz 1410 (bruto) mēnesī atkarībā no pieredzes un prasmēm veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm Pieteikties līdz 2025.gada 03.oktobrim, sūtot CV elektroniski uz personals@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28329013. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-10-03 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri