Valmieras Ziņas

AS “Valmieras Enerģija” iegūst Zaļās izcilības balvu

Lasīšanas laiks: 2 min

Atzīmējot Pasaules vides dienu, 3. jūnijā svinīgā ceremonijā Salaspils Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā Valsts Vides dienests (VVD) pasniedza ikgadējo apbalvojumu “Zaļā izcilība 2022”. Balva tiek pasniegta septīto reizi, izceļot un novērtējot uzņēmumus, kuriem rūp Latvijas vides kvalitāte un ilgtspēja. Šogad balvas laureātu vidū ir arī AS “Valmieras Enerģija”, gūstot pārliecinošu uzvaru nominācijā “Zaļā izcilības balva enerģētikā”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja uzņēmuma komunikācijas daļa.

AS “Valmieras Enerģija”, kurā starptautiskajam enerģētikas uzņēmumam “Adven” pieder 52,15% akciju, bet Valmieras novada pašvaldībai – 47,85% akciju, saražo līdz 84% no Valmieras pilsētai kopumā nepieciešamā siltumenerģijas apjoma, lielākoties izmantojot vietējās izcelsmes biokurināmo jeb šķeldu.

“Vēl pirms septiņiem gadiem 100% no Valmieras centralizētās siltumapgādes tīklā nodotās siltumenerģijas tika saražota no dabasgāzes, bet šodien pēc ražošanas iekārtu nomaiņas un modernizācijas ar dabasgāzi saražotais apjoms ir tikai 10%. Tas mums ir ļāvis no fosilā kurināmā saražoto CO2 apjomu šo gadu laikā samazināt vairāk nekā 10 reizes, kas ir vērā ņemams sasniegums. Vienlaikus esam izstrādājuši un ieviesuši energopārvaldības, darba drošības un vides pārraudzības sistēmas, taču mūsu mērķis ir virzīties uz priekšu un atrast jaunus veidus, kā veicināt un uzlabot energoefektivitāti mūsu ražotnēs. Mēs cenšamies būt daļa no klimata pārmaiņu risinājuma un ticam, ka varam ko mainīt ar katru ilgtspējīgas enerģijas risinājumu, ko atrodam, veidojam un īstenojam kopā ar saviem klientiem un sadarbības partneriem,” stāsta AS “Valmieras Enerģija” un “Adven Latvia” valdes loceklis Māris Kānītis.

AS “Valmieras Enerģija” veiktās investīcijas siltumenerģijas ražošanas avotu modernizācijā ir veicinājušas Valmieras kā pilsētas energoresursu neatkarību no fosilā kurināmā un ļāvušas stabilizēt siltumenerģijas gala tarifu. Tas ir būtisks ieguvums gan Valmieras novadam, gan tās iedzīvotājiem.

Zaļā izcilības balva ir vides aizsardzības nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu vides pārvaldībā. Jau septīto gadu VVD vadībā vides jomas profesionāļu komanda vērtē uzņēmumus, kuriem ir tuva vides aizsardzība, un tos, kuri ar savu darbu ir pierādījuši, ka spēj būt izcili ne vien savā nozarē, bet arī attiecībā pret vides aizsardzību. 

Izcilākie vides sargātāji tika apbalvoti deviņās nominācijās, nosakot Zaļās izcilības enerģētikā, lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un kokapstrādē, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē, ķīmiskajā rūpniecībā, apstrādes rūpniecībā, ūdenssaimniecības jomā, autotransporta remontdarbnīcu kategorijā. Tāpat Zaļās izcilības balva tika pasniegta labākajam sadarbības partnerim un uzņēmumam, kas rūpējas par radiācijas drošību.

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri