Valmieras Ziņas

Artis Pabriks: līgums ar Vidzemes Augstskolu būs labs piemērs sabiedrības kopīguma veicināšanai

Aizsardzības ministrs, doktors Artis Pabriks un Vidzemes Augstskolas rektors, doktors Gatis Krūmiņš 5.jūnijā parakstīja sadarbības līgumu par studējošo iesaisti Latvijas valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā un stiprināšanā, protālu “Valmieras Ziņas” informēja AM militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākais referents Roberts Skraučs. 

Aizsardzības ministrs A.Pabriks pauda, ka parakstītais līgums ietver samērā plašu iespēju loku – rezerves virsnieku sagatavošanu Zemessardzei, plašākas iespējas sabiedrības informēšanai par dažādiem drošības jautājumiem, kā arī pētniecības attīstību kopā ar Vidzemes Augstskolu.

“Mēs redzam arī labu saskaņu ar militārās industrijas vajadzībām, jo viena no mūsu problēmām ir tā, ka augstākā izglītība īsti nesakrīt ar tām vajadzībām, kuras pieprasa modernā industrija Latvijā un pasaulē. Veidojot šo sazobi, mēs ļoti palīdzam arī savai nozarei, ieviešot visaptverošo valsts aizsardzības koncepciju, jo tā balstās uz padziļinātu un labu sadarbību starp dažādiem sektoriem un cilvēkiem,” sacīja A.Pabriks.

Tāpat aizsardzības ministrs akcentēja, ka augstākās izglītības un militārās nozares sadarbība liecina par atgriešanos pie padomju režīma laikā pazaudētajām Latvijas vērtībām – kooperācijas un sabiedrības kopīguma.

Savukārt Vidzemes Augstskolas rektors G. Krūmiņš skaidroja, ka ar līguma parakstīšanu tiek rasti jauni veidi, kā ieinteresēt studējošos iesaistīties aizsardzības sektorā.

“Tā ir dažādu militāro prasmju apgūšana, par ko studenti arī saņems kredītpunktus. (..) Tas ir izcils piemērs tam, kā augstākā izglītība iet padziļinātā sadarbībā ar valstij ārkārtīgi svarīgiem tautsaimniecības sektoriem. Domāju, ka tas ir tikai sākums – es paredzu, ka pēc gadiem šo motivēto studentu skaits būs daudz lielāks,” sacīja G.Krūmiņš.

Saskaņā ar līgumu, Aizsardzības ministrija un Vidzemes Augstskola apņemas nodrošināt lekcijas, seminārus, diskusijas un citus pasākumus par aizsardzības nozarē aktuālajiem jautājumiem, kā arī informēt studējošos par Zemessardzes sniegtajām iespējām pilnveidot savas prasmes un aizsargāt sevi. Tāpat ar līguma parakstīšanu Vidzemes Augstskola apņēmusies piešķirt kredītpunktus studējošajiem par speciālās militārās mācības apgūšanu kā izvēles jeb C daļas kursu.

Vidzemes Augstskola ir pirmā augstākās izglītības iestāde, ar ko Aizsardzības ministrija noslēgusi līgumu par studējošo iesaisti Latvijas valsts aizsardzības spēju pilnveidošanā un stiprināšanā. Aizsardzības ministrs A.Pabriks tuvākajā laikā plāno tikties ar Rīgas augstskolu rektoriem, lai piedāvātu šādu pašu sadarbības modeli.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri