Valmieras Ziņas

Ārkārtējā situācija nav radījusi būtiskus sarežģījumus vai kavējumus šķeldas katlumājas būvniecībā

Jaunajā Valmieras šķeldas katlumājā pašlaik ir pabeigta cauruļvadu montāža. Pateicoties projektu savstarpējai koordinācijai ar SIA “Valmieras ūdens”, aprīļa sākumā tika izveidots pieslēgums jaunizbūvētajam ūdensvadam uz Dakstiņu ielas un veiktas cauruļvadu hidrauliskās pārbaudes. Labvēlīgo laikapstākļu dēļ uzsākta arī teritorijas apzaļumošana un iežogojuma uzstādīšana. Biokurināmā katlumājas būvdarbi tiek veikti, piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja uzņēmums “Adven Latvia”.

Šobrīd norisinās projektēšanas darbi gāzes katlu izvietošanai katlumājā – tie nodrošinās pīķa slodžu segšanu un kalpos arī kā rezerves kurināmā katli. Uzstādīšanu paredzēts uzsākt šovasar, ierīkojot divus gāzes katlus. Kopumā būvdarbi norit pēc plāna, pateicoties arī veiksmīgajai sadarbībai ar Valmieras pilsētas pašvaldību un SIA “Valmieras ūdens”, kas, lai savienotu jauno katlumāju ar esošās katlumājas Rīgas ielā siltumtīkliem, izbūvē jaunus siltumtrases posmus Dakstiņu, Ķieģeļu, Limbažu, Beātes un Dārza ielās, kā arī rekonstruē esošos siltumtrases posmus Annas, Miera, Kārļa, Garā, Rīgas un Andreja Upīša ielās.

Ņemot vērā, ka apjomīgākie darbi jau ir aiz muguras, ārkārtējā situācija neradīja būtiskus sarežģījumus vai kavējumus projekta realizācijā. Būvlaukumā savlaicīgi tikai ieviesti nepieciešami dezinfekcijas un higiēnas pasākumi, lai rūpētos par drošību un nodrošinātos pret koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību.

Darbus pilnībā paredzēts pabeigt 2021. gada vasarā, kad no šobrīd darbā esošas Rīgas ielas katlumājas tiks pārvietots katls. Plānots, ka jaunā šķeldas katlumāja pilnvērtīgi savu darbību uzsāks 2020./2021. gada apkures sezonā. Šobrīd lielākā daļa (apmēram 70%) AS “Valmieras Enerģija” saražotā siltumenerģija tiek iegūta no dabasgāzes, taču jaunā šķeldas katlumāja būtiski samazinās fosilo energoresursu izmantošanu siltumapgādē, kas Valmieras pilsētai ļaus kļūt par neatkarīgu un dabai draudzīgu piemēru enerģētikas nozarē. Iedzīvotājiem tas nozīmēs stabilākus apkures tarifus, savukārt vietējiem uzņēmējiem – biznesa iespējas, apgādājot katlumāju ar kurināmo materiālu.

Jau ziņots, ka 2018. gada jūlijā “Adven Latvia” no SIA “Enerģijas risinājumi” iegādājās tai piederošās AS “Valmieras Enerģija” daļas, līdz ar to “Adven Latvia” šobrīd pieder 52,15% AS “Valmieras enerģijas” akciju, bet Valmieras pilsētas pašvaldībai – 47,85% akciju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri