Valmieras Ziņas

Arī svētku laikā pirms vēršanās pēc medicīniskās palīdzības aicina vispirms sazināties ar ārstniecības iestādēm

Arī svētku laikā, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, pacientiem vispirms ir jāsazinās ar ārstniecības pakalpojumu sniedzējiem telefoniski, jo uz ārstniecības iestādi vai pie ārsta bez iepriekšējas pieteikšanās doties nedrīkst, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Sintija Gulbe.

Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos NVD aicina visu diennakti saņemt, zvanot uz valsts ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni “6601 6001”. Pa šo tālruni mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika.

Ar tālruņa speciālistiem iedzīvotāji ir aicināti sazināties arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc svētkiem, sazinoties ar savu ģimenes ārstu, skaidroja NVD pārstāve.

Savukārt Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt arī pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros.

NVD uzsver, ka pirms došanās pie dežūrārsta ir jāsazinās telefoniski un, ja pacientam tiek noteikta klātienes vizīte, tad precīzi jāierodas norādītajā laikā, lai izvairītos no saskarsmes ar citiem pacientiem, piemēram, uzgaidāmajās telpās. Par vizīti klātienē pie dežūrārsta jāveic pacienta līdzmaksājums personām līdz 65 gadu vecumam divu eiro apmērā, personām virs 65 gadiem – viens eiro. Pacienta līdzmaksājums nav jāveic no pacienta līdzmaksājuma atbrīvotajām iedzīvotāju grupām.

Traumu, piemēram, apdegumu, lūzumu, mežģījumu vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni “113”.

Svētku laikā – 1. un 4.maijā – jaunā koronavīrusa Covid 19 analīžu pieņemšanas punkti reģionos nestrādās, savukārt Rīgā šajās dienās no plkst.9 līdz 15 darbosies tikai Centrālās laboratorijas paraugu ņemšanas punkts Rīgā, Eizenšteina ielā 16.

2. un 3.maijā no plkst.9 līdz 13 strādās Centrālās laboratorijas paraugu pieņemšanas punkti Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Daugavpilī, Rēzeknē un Jēkabpilī.

Pēc pieprasījuma 2.maijā strādās arī analīžu pieņemšanas punkti Madonā, Talsos, Tukumā, Cēsīs, Dubultos, Kuldīgā, Alūksnē un Limbažos, bet 3.maijā šajos punktos pacientu pieņemšana nenotiks. Mājās vizītes tiks nodrošinātas 2. un 3.maijā.

“E. Gulbja laboratoriju” Covid-19 analīžu nodošanas punktos Brīvības gatvē 366 un Ķīpsalas ielā 2 pacientu pieņemšana 2. un 3.maijā paredzēta laikā no plkst.8 un turpināsies līdz plkst.14. Svētku dienās 1. un 4.maijā pacientu pieņemšana nenotiks.

Tāpat svētku brīvdienās paredzētas izmaiņas tālruņa “8303” darba laikā. Covid-19 izmeklējumiem 1., 2., un 4.maijā varēs pieteikties laikā no plkst.9 līdz 15, savukārt 3.maijā – no plkst.9 līdz 12.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā SIERA RAŽOŠANAS PRESES OPERATORU Cēsu iela 8, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Pārraudzīt un strādāt ar iekārtām, kas pasterizē, homogenizē un mehāniski apstrādā pienu, iekārtām, kas ražo sieru un citus siera produktus; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR; • Veselības apdrošināšanas polisi (pēc viena nostrādāta gada). Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: blome@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29180953 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri