Valmieras Ziņas

Arī pagājušā gadā vismazāk noziegumu reģistrēts Valmierā

Starp republikas nozīmes pilsētām arī pagājušā gadā vismazāk noziegumu reģistrēts Valmierā, liecina ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera sniegtā informācija gadskārtējā virsprokuroru sanāksmē.

Valmierā pērn reģistrēti 396 noziegumi, bet gadu iepriekš 488 noziegumi, savukārt 2016.gadā 475 noziegumi. Šie trīs gadu rādītāji ir zemākie starp republikas nozīmes pilsētām.

Aiz Valmieras vismazāk noziegumu pērn reģistrēti Jēkabpilī, bet tālāk seko Rēzekne, Ventspils, Jūrmala, Liepāja, Jelgava un Daugavpils.

Dažās no šīm pilsētām gan pērn reģistrētā noziedzība ir nedaudz pieaugusi, piemēram, Liepājā, kur reģistrēti 1002 noziegumi, kas ir par 13 noziegumiem vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt Ventspilī pērn reģistrēti 788 noziegumi, kas ir par 65 vairāk nekā gadu iepriekš.

Rīgā pagājušajā gadā reģistrēti 19 413 noziegumi, bet gadu iepriekš – 19 695 noziegumi.

Lai arī kopējais reģistrēto noziegumu skaits valstī pērn samazinājies, kas varētu būt skaidrojams ar iedzīvotāju skaita izmaiņām, Kalnmeiers vērsa uzmanību, ka eksistē latentā noziedzība jeb noziegumi, par kuriem neziņo.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā valstī kopumā reģistrēti 43 260 noziegumi. To skaits salīdzinājumā ar 2017.gadu samazinājies par 990. Piemēram, 2009.gadā valstī reģistrēti vairāk nekā 56 000 noziegumu, bet 2014.gadā vairāk nekā 48 000 noziegumu. Pērn noziedzības līmenis uz 10 000 iedzīvotāju bija 225,3 noziegumi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri