Valmieras Ziņas

Arī attālināti un īpašos apstākļos klātienē skolā noris neticami labi notikumi

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras sākumskolā darbs notiek ik uz soļa, neskatoties uz izsludināto ārkārtas situāciju, mainīgo mācīšanās plānu klātienē, rudens laika apstākļiem un katras personības dažādajiem raksturiem un noskaņojumu. Skolas resursi: gan cilvēciskie, gan tehniskie tiek izmantoti, lai mācīšanās un sadarbība notiktu aizvien kvalitatīvāk un pēc labākās sirdsapziņas, katram ieguldot savu darbu.

Klāt rudens brīvlaiks. Šoreiz ilgi gaidīts, bet pienācis pietiekoši ātri. Katrs var vērtēt, cik paspējis, cik apzinīgi strādājis, kas vēl jādara, lai veiktos labāk. Un tagad tikai daži piemēri no kopīgā darba, kas darīts līdz brīvlaikam.

2.b klases skolēni mācījušies centīgi, un Pūcīte visus sagaidīja “ballītē”, spēlējot spēles, par ko visiem klātesošajiem bija liels prieks (ierastā ballīte, kādas svinējām “parastajā” režīmā, pašreiz nav iespējama): mācīties draudzēties, uzvarēt un zaudēt, veidoties par labu kolektīvu kopā ar skolotāju Martu.

3.d klasē aktuāla tēma “Emocijas”: kā tās rodas, kā atpazīt, kādus atslēgvārdus izmantot, lai tās raksturotu, ko darīt ar emocijām, emociju dažādība. Tāpat turpinās ierastais darbs “centriņos”. Taču skolotājai Helgai jāizmanto radoša pieeja, lai ierasto grupu darbu modificētu, nodrošinot skolēnu distancēšanos. Jāsaka, ka izdodas ļoti labi. Tāpat var baudīt 3.klašu mandalu izstādi: krāsas, faktūras un sava veida meditācijas iespējas skolēniem šajā visiem trauksmainajā laikā.

Skolotāja Sanita ievedusi skolēnus dzejas pasaulē, veidojot dzeju ar noskaņu – vizuālu dzejoli. Tas padara interesantāku un aizraujošāku gan dzejas lasīšanu, gan iedziļināšanos tajā. Atkal kāds veiksmīgs skolas stāsts.

Pasaules vēstures un Latvijas vēstures stundas, kā jau ilgus gadus ierasts, skolā notiek skolotājas Inetas vadītas. Aizraujošie stāsti par vēstures liecībām, apceļojot Valmieras sākumskolu, Valmieras Valsts ģimnāziju, Ģīmes upes dabas taku un pat šaursliežu dzelzceļu, notiek aktīvā pārgājienā, klausoties skolotājas prasmīgo stāstījumu. Šeit jāpiebilst, ka skolotāji veido sadarbības stundas, un šoreiz kopā strādāja skolotājas Ineta un Stella. Sestajiem, mūsu lielākajiem un prasmīgākajiem skolēniem, ir lieliska iespēja mācīties kopā ar savām skolotājām.

Izzinoša un gudra izveidojusies siena līdzās mūzikas un mākslas jomas kabinetiem. Šeit uzkavējas arī skolotāji un tehniskie darbinieki, lai smeltos zināšanas un atkārtotu jau zināmo par pasaulē izciliem mūziķiem un mūzikas grupām. Tas kā projekta darbs tapis attālināto mācību laikā mūzikas skolotāju Ineses un Larisas vadībā. Protams, visi zinām, ka mūzikas stundas nav tikai dziesmu dziedāšana, tās ir notis, noskaņa un emocijas, komponisti, ansambļi, skaņdarbi, mūzikas instrumenti, ritms un radīšana. Skolēniem ir visas iespējas iegūt ne tikai zināšanas, bet arī radoši un emocionāli pilnveidoties.

Vizuālās mākslas kabinetā smaržo pēc rudens, krāsām, līmes un ir kur “aci piesiet” ik uz soļa. Maskas, telpiskums, faktūra, figūra, dinamika un daudz kas cits skan stundās, un skolēni aizrautīgi dara uzdoto uzdevumu, kurā katrs var izpausties un parādīt prasmes.

Interesentiem bija iespēja redzēt senas lietas, kuras 4.klašu skolēni un sociālo zinību un vēstures skolotāja Kristīne iekārtoja izstādē. Vai arī tavas mājas glabā kādu senu liecību?

Datorikas stundās, kuras apgūst visu klašu skolēni kā atsevišķu mācību priekšmetu, jau notikušas aktivitātes Programmēšanas nedēļas ietvaros. Īsts prāta mežģis, kas notiek ar aizrautību un degsmi. To visu plāno un vada skolotājas Baiba, Linda un Helga. Un kas zina, iespējams, pēc kāda laika Latvijā labākais programmētājs būs mācījies tieši Valmieras sākumskolā.

Šie ir tikai daži mācību priekšmeti un aktivitātes, kuras paveikuši skolēni kopā ar saviem skolotājiem. Aktīvs darbs notiek katrā klasē, mācoties klātienē, un pie datoru ekrāniem, pieslēdzoties attālinātajās stundās. Tiek risināti matemātikas uzdevumi, sacītas atbildes latviešu, angļu, vācu un krievu valodās, pētīta daba un tās procesi, šūts, līmēts, palīdzēts, uzklausīts un domāts. Domāts par katru skolēnu skolā: kā dzirdēt, saprast un būt blakus vislabāk, lai visi sasniegtu savu labāko virsotni.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri