Valmieras Ziņas

AR/VR Hackathon 2018 Valmierā pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

27. – 29. aprīlī Vidzemes Augstskolā Valmierā norisinājās virtuālās un papildinātās realitātes programmatūras izstrādes radošā darbnīca AR/VR Hackathon 2018.

Divu dienu radošajā programmēšanas un izstrādes maratonā piedalījās 52 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Meksikas, Ekvadoras, Šveices un Indijas. Galveno balvu, uzņēmuma Overly prēmiju 500 eiro vērtībā, ieguva projekts Green Night. Green Night ir virtuālās realitātes spēle, kurā iespējams pētīt sanatorijas siltumnīcu un minot mīklas, atklāt vietas noslēpumainību. Savukārt veicināšanas balvu no LIAA Valmieras biznesa inkubatora ieguva projekts OnBoard – fizioterapijas trenažieris, kuru papildina virtuālās realitātes spēle.

Pasākuma organizētājs, uzņēmuma Overly līdzdibinātājs Ainārs Kļaviņš:

“Jau otro gadu Latvijā tiek rīkots Baltijā vienīgais virtuālās un papildinātās realitātes hakatons. Ļoti liels prieks, ka šogad to apmeklēja divas reizes vairāk dalībnieku nekā pērn. Aizraujoši ir redzēt, kā idejas, kuras bieži vien sākumā šķiet neīstenojamas, tiek realizētas un izstrādātas hakatona laikā. Vairākas komandas ir nolēmušas turpināt darbu pie ideju izstrādes un ceru, ka kāda no tām kļūs par jauno Latvijas veiksmes stāstu.”

LIAA Tehnoloģiju departamenta direktors Edgars Babris apliecina: “Ar lielu interesi sekosim līdzi dalībnieku ideju tālākai attīstībai. Ir skaidrs, ka hakatons nav tā vieta, kur rodas gatavi produkti, bet tas ir lielisks veids kā veidot uzņēmuma pirmos soļus – labu komandu, atrast līdzīgi domājošus cilvēkus un pateicoties LIAA speciālistu un lielisku mentoru klātbūtnei īsā laikā pārbaudīt savas idejas dzīvotspēju.”

Ieva Vīksne, Green Night komandas vadītāja:

“Pirms hakatona mēs bažījāmies par to, kas īsti mūs sagaida tādā pasākumā. Pēc garā ceļa mērošanas no Liepājas ātri sapratām, ka esam īstajā vietā – visapkārt satikām cilvēkus, kuriem ir līdzīgas intereses un degsme strādāt, tāpēc, ka šīs lietas viņus aizrauj. Papildinājām savas esošās zināšanas darbā ar virtuālo realitāti un Unity3D programmatūru. Tomēr visspilgtāk atmiņā iespiedusies negulētā nakts, joki un kopīgās ēdienreizes. Viennozīmīgi plānojam turpināt darbu pie Green Nigh projekta attīstības. Paldies organizētājiem, mentoriem un komandām par lielisko pasākumu un atmosfēru.”

Divās dienās astoņas komandas, kuras veidoja programmētāji, grafikas un interfeisa dizaineri, projektu vadītāji un citi interesenti, strādāja pie virtuālās un papildinātās realitātes ideju izstrādes. Hakatona laikā dalībniekiem bija pieejami dažādi virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģiskie risinājumi: Google Tango, Microsoft Hololens, Daqri smart glasses un aprīkojums no Oculus, HTC, Samsung. Virtuālās realitātes nozares guru Tronds Nilsens no Sietlas, kā arī ar mentoi no Latvijas – Gatis Zvejnieks un Ainārs Kļaviņš (Overly), Gunita Kulikovsky un Alina Dolmate (Vividly), Kaspars Auzarējs-Auzers (Accenture), Arnis Cīrulis (Vidzemes Augstskola) un Jurģis Priedītis (LIAA Valmieras biznesa inkubators), sniedza vērtīgus padomus ideju izstrādē un vērtēja komandu sniegumu.

AR/VR Hackathon 2018 organizēja Overly, Magnetic Latvia un Vidzemes Augstskola. Atbalstīja – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Anatomy Next, Accenture, Valmiermuižas alus un YourMove.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri