Valmieras Ziņas

Ar pavāru konkursu noslēdzas Vidzemes zemessargu lauka nometne

Lasīšanas laiks: 3 min

Svētdien, 31. jūlijā, Alūksnes novada militārajā bāzē “Meža Strautiņi” notika Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes zemessargu lauka nometnes noslēguma svinīgā ceremonija, kurā piedalījās gan zemessargu intensīvās pamatapmācības kursa, gan izlūku apmācības kursa beidzēji, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes sabiedrisko attiecību speciāliste Pārsla Kupriša.

Nometnes noslēguma pasākumā pirmo reizi 2. Vidzemes brigādes vēsturē norisinājās brigādes lauka virtuvju konkurss, kurā pavāriem trīs stundu laikā no iepriekš nezināmiem produktiem bija jāpagatavo pusdienas nometnes dalībniekiem un noslēguma ceremonijas viesiem. Pavāru sniegumu vērtēja žūrija, kuru vadīja šefpavārs un SIA “Gatavo dabā” vadītājs Renārs Purmalis. Apbalvojot uzvarētājus – 22. kaujas nodrošinājuma bataljona lauka virtuves komandu – šefpavārs atzina, ka bijis grūti noteikt uzvarētāju, jo šādās unikālās sacensībās uzvarētāji ir visi. Savukārt konkursa idejas autors, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Gunārs Kauliņš uzsvēra, ka konkursa galvenais ieguvums bija lauka virtuvju komandu savstarpējā sadarbība un atbalsts.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē šogad notiek intensīva bataljonu lauka virtuvju personāla apmācība un iesaiste bataljonu mācībās. Piemēram, bataljonu lauka virtuves pēc noteikta grafika trīs nedēļas nodrošināja ēdināšanu lauka nometnes dalībniekiem un atbalsta personālam. Tā bija iespēja virtuvju personālam nostiprināt iemaņas strādāt komandā un ilgstoši nodrošināt maltītes lielam skaitam karavīru un zemessargu.

Jau ziņots, ka jūlijā notika intensīvās pamatapmācības kurss, kurā zemessargi no pieciem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoniem un atsevišķajām rotām profesionālu instruktoru vadībā apguva lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanu, topogrāfiju, pirmo medicīnisko palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes, kas primāri nepieciešamas katram zemessargam.

Paralēli pamatapmācības kursam notika arī paplašinātās pirmās palīdzības, izlūka pamatapmācības, kājnieku rotas un vada sakarnieku kurss, mīnu uzstādīšanas un spridzināšanas pamatkurss, rezerves karavīru iemaņu atjaunošanas, pirmās līnijas snaipera, kaujas tehnikas atpazīšanas kurss Valsts robežsardzei un Valsts robežas apsardzības procedūru apmācība zemessargiem.

Šogad Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde ir saņēmusi vairāk nekā 600 pieteikumus par stāšanos Zemessardzē. Lai uzsāktu pildīt zemessarga pienākumus, ikkatram jaunajam zemessargam ir jāapgūst 21 dienu ilgs pamatapmācības kurss. To iespējams apgūt divos veidos – trīs nedēļu intensīvajā pamatapmācības nometnē vai vairākās nedēļas nogalēs ilgākā laika periodā. Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde regulāri organizē abu veidu apmācības. Tāpat brigādes zemessargi pamatapmācības kursu var apgūt kopā ar rezervistiem. Nākamais šāda veida kurss augustā notiks Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, un tajā piedalīsies 28 2. Vidzemes brigādes zemessargi. 

Lai kļūtu par zemessargu, kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.

Lai pievienotos Zemessardzes 2. Vidzemes brigādei, zvanot uz 1811, spiediet ciparu “2” vai rakstiet esizemessargs@mil.lv. Papildu informācija par dienestu Zemessardzē www.esizemessargs.lv.

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri