Valmieras Ziņas

Ar militārā piesārņojuma sanāciju uzsākta jaunā Valmieras Industriālā parka izveide

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras novada pašvaldība šogad Valmierā uzsāks darbu pie nacionālas nozīmes industriālā parka izveides 83,55 ha platībā. Valmieras Industriālā parka izveide sāksies ar teritorijas attīrīšanu jeb sanāciju no vēsturiskā militārā piesārņojuma. Iepirkums par sanācijas darbu veikšanu noslēgsies 18. oktobrī, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Jaunā nacionālas nozīmes industriālā parka teritorija atrodas pie Valmieras apvedceļa P18 un valsts reģionālā autoceļa P20, un to šķērso dzelzceļš. Teritorija, kas ir piesārņota ar militāra rakstura sprādzienbīstamiem priekšmetiem un nesprāgušu munīciju, reģistrēta Piesārņoto un potenciāli piesārņoto vietu reģistrā. Šajā teritorijā gar dzelzceļa abām pusēm Otrā pasaules kara laikā atradās munīcijas noliktavas. Beidzoties karam, munīcija daļēji tika iznīcināta vai aprakta. 2016. gadā pēc pašvaldības pasūtījuma veiktajā teritorijas izpētē eksperti atrada 39 sprādzienbīstamus priekšmetus un trīs munīcijas vienības bez sprāgstvielu pildījuma. Tiek lēsts, ka teritorijā varētu atrasties vēl vismaz 250–500 sprādzienbīstami priekšmeti.

Ar militāra rakstura sprādzienbīstamiem priekšmetiem un ar nesprāgušu munīciju piesārņotas teritorijas sanācija ir nepieciešama, lai novērstu draudus cilvēku veselībai un dzīvībai un radītu drošu vidi teritorijas turpmākai saimnieciskajai izmantošanai. Ņemot vērā specifiskos apstākļus, lai droši un kvalitatīvi veiktu sanācijas darbus pietiekamā dziļumā un zem kokiem, ir nepieciešams veikt teritorijas atmežošanu. Teritorijas atmežošana notiks vienlaikus ar sanācijas darbiem atbilstoši Valsts vides dienestā saskaņotajai sanācijas programmai. Pēc zemes atmežošanas un sanāciju darbu pabeigšanas tiks ierīkota rūpnieciskā teritorija. Zemes atmežošanai, lai veiktu ar militāra rakstura sprādzienbīstamiem priekšmetiem un ar nesprāgušu munīciju piesārņotas teritorijas sanāciju, rūpnieciskās teritorijas ierīkošanai Valsts vides dienests veicis ietekmes uz vidi sākotnējo izvērtējumu un paredzētās darbības īstenošanai izsniedzis tehniskos noteikumus.

No Valsts meža dienesta ir saņemts koku ciršanas apliecinājums. Izsludinātas divas atsavināmās koksnes izsoles atmežošanai cirtēs 57,55 ha un 26 ha platībā. Atmežošanas rezultātā iegūtos līdzekļus Valmieras novada pašvaldība izmantos industriālā parka infrastruktūras izveidei. Teritorijas sanācija, atmežošana un rūpnieciskās teritorijas ierīkošana paredzēta atbilstoši Valmieras pilsētas teritorijas plānojumam. Teritorijas plānotās (atļautās) izmantošanas pamatā ir rūpnieciskās apbūves teritorija.

2017. gadā Valmieras Industriālā parka izveidei paredzētā teritorija ar likumu nodota pašvaldībai infrastruktūras izveidei, tajā skaitā būvniecībai, lai veicinātu inovatīvu produktu ražošanu un attīstību, sekmētu jaunuzņēmumu darbību, dažādotu reģiona ekonomiku. Valmieras novada pašvaldības iecere attīstīt industriālo parku sabiedrībai prezentēta Valmieras novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2022.–2028. gadam un Attīstības programmas 2022.–2028. gadam publiskajās apspriešanās. Valmieras pilsētas teritorijas plānojumam ir veikts stratēģiskais ietekmes uz vidi novērtējums un izstrādāts Vides pārskats, kura ietvaros atsevišķi vērtēta arī plānotā industriālā parka izveide.

Darbu pie nacionālas nozīmes industriālā parka izveides projekta Valmieras pašvaldība uzsāka jau 2015. gadā, meklējot lielu vienlaidu teritoriju tiešā satiksmes infrastruktūras (auto ceļu, dzelzceļa) tuvumā loģistikas vajadzībām, kur iespējama inženierkomunikāciju infrastruktūras pieslēgumu izveide.

Potenciālajiem investoriem tiks piedāvāta pilnībā sagatavota teritorija ražošanas ēku izvietošanai, kur būs nodrošinātas nepieciešamās inženierkomunikācijas un enerģijas jaudas. Videi draudzīgi risinājumi ļaus izveidot modernu, videi un sabiedrības dzīves kvalitātei atbilstošu industriālo teritoriju uzņēmējdarbības attīstībai, kas radīs jaunas darba vietas.

Infrastruktūras izbūvei pašvaldība gatavojas pretendēt uz Atveseļošanas un noturības mehānisma investīcijām uzņēmējdarbības publiskajā infrastruktūrā industriālo parku un teritoriju attīstīšanai reģionos. Šīs programmas ietvaros Valmieras novada pašvaldība plāno potenciāli piesaistīt līdz 20 miljoniem eiro ārējā finansējuma.

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri