Valmieras Ziņas

Ar kultūras ministres piedalīšanos Valmierā atklātas Helēnas Heinrihsones un Annas Heinrihsones izstādes

Jau nedēļu Valmierā pamanāmas Mākslas dienu aktivitātes, kuru tematika šogad ir „Soļi.Pilsēta.Es”. Līdzīgs nosaukums bija arī 5.aprīļa pasākumam, kas iesākās Valmieras Drāmas teātrī, bet turpinājās muzejā – „Soļi pilsētā ar Annu Heinrihsoni, muzejs – teātris”. Muzejā tika atklātas divas izstādes – Helēnas Heinrihsones gleznu izstāde „Dienasgrāmata” un Annas Heinrihsones zīmējumu un telpisko objektu izstāde „Mans miers ir beigts”.

Izstādes atklāja Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma, atgādinot, ka šogad aprit apaļa jubileja – 60 gadi, kopš Latvijā notiek Mākslas dienas. Jāteic, ka māksla iet roku rokā un soli solī ar mūziku, jo košos mākslas darbus lieliski papildināja duets „Mediante” – akordeonists Māris Rozenfelds un skanīgās balss īpašniece Zane Jankuna.

Piektdien darba vizītē Valmierā bija ieradusies Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, kas uzsvēra mākslas vērtību un sveica abas mākslinieces ar skaistu rožu pušķiem. Arī Valmieras mērs Jānis Baiks dāvāja māksliniecēm krāšņus ziedus, bet klātesošos aicināja saskatīt mākslu ne tikai muzejā, teātrī, kultūras namā, bet arī autoostā, parkā un citur – tā kā Valmierā pieaug apgleznoto soliņu skaits, mākslu var baudīt, arī sēžot uz mākslas…

Anna Heinrihsone ir cieši saistīta ar Valmieras Drāmas teātri, tāpēc uz izstādes atklāšanu bija ieradusies gan teātra direktore Evita Ašeradena un režisore Indra Roga, gan kupls aktieru pulciņš, kuriem māksliniece veidojusi skatuves tērpus. Jau nākošnedēļ būs pirmizrāde „Hamletam”, Anna Heinrihsone bija kostīmu māksliniece arī režisora Oļģerta Krodera „Hamletam” 2008.gadā, tāpat arī izrādēm „Balle būs”, „Vidzemnieki”, „Taureņi ir brīvi”, „Dzimta” un daudzām citām.

Skatoties Helēnas Heinrihsones gleznas, jāpiekrīt ikvienam vārdam, kas teikts par spilgto un populāro mākslinieci: Viņas pasaulē valda talants, iztēle, jūtas un pārdomas, un ticība, ka tam visam ir vieta mūsdienās.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA "Lat Met" aicina darbā ROKAS LOKMETINĀTĀJU (MMA). Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs „Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Amata pienākumi: Atbilstoši rasējumiem un metāldarbnīcu vadītāja norādījumiem izgatavot nestandarta metāla izstrādājumus t. sk. sagatavot detaļas, veikt sagatvoto detaļu metināšanu. Nepieciešamības gadījumā veikt arī izstrādājumu montāžu objektā. Prasības pretendentiem: Spēja pastāvīgi, precīzi un savlaicīgi paveikt uzticētos pienākumus; Precizitāte un augsta atbildības sajūta. Par priekšrocību tiks uzskatīta: Autovadītāja apliecība; Papildus zināšanas citās jomās. Lat Met nodrošina: Pilnībā rekonstruētas ražošanas telpas; Mūsdienīgus darba apstākļus; Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu; Iepazīstināšanu ar amata pienākumiem un ražošanas procesa nodrošināšanas kārtību. Darba laiks: darba dienās 09:00 – 17:00, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Pieteikties uz brīvo metinātāja vietu iespējams sazinoties pa tālruni 29429956 vai sūtot CV uz e-pasta adresi info@latmet.com Vispārēju informāciju par Lat Met darbību iespējams iegūt apmeklējot mūsu mājas lapu www.latmet.com SIA "Lat Met" pamatā ir metāla apstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (vārti, sētas, margas, tirdzniecības stendi, nestandarta metāla izstrādājumi, kuru vienas detaļas svars nepārsniedz 0,5t, garums- 12m). Uzņēmums nodarbojas arī ar sekciju veida garāžu vārtu tirdzniecību, montāžu un servisa nodrošināšanu, vizuālās reklāmas izgatavošanu, skārda izstrādājumu izgatavošanu, vārtu automātikas tirdzniecību un apkalpošanu. Daļa no produkcijas tiek eksportēta. Profesija: ROKAS LOKMETINĀTĀJS (MMA) Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-23 Kontaktpersona: Pieteikties iespējams sazinoties pa tālr.29429956 vai sūtot CV uz e-pasta adresi info@latmet.com

Mūsu partneri