Valmieras Ziņas

Ar daudzveidīgu programmu Valmierā aizvadīta Muzeju nakts

Lasīšanas laiks: 3 min

Sestdien valmieriešiem un pilsētas viesiem bija grūti noteikt prioritātes un izvēli, kur doties, jo Valmierā notika vairāki pasākumi: tika atklāts atpūtas parks „Mežs”, sezonas oficiālo startu skaļi pieteica motociklisti un ar daudzveidīgiem pasākumiem bērnus un pieaugušos aicināja ikgadējā Muzeju nakts. Tas ir starptautisks pasākums, kas kopš 2005.gada notiek daudzās Eiropas valstīs. Ieeja muzejos šajā laikā ir bez maksas.

Jau plkst. 15.00 muzeja Garšaugu dārzā interesentus uz veselīgu sarunu aicināja zāļu sieva Zeltīte Kaviere. No plkst. 17.00 līdz 19.00 pie Maršnera nama bērni ar plastilīnu varēja salipināt un tādā veidā izkrāsot Ārijas Pakeres zīmēto Valmieras pili, keramiķe Līga Mergina pie sevis aicināja tos, kam patīk veidošana no māla, bet aktīvākie saņēma spēles lapu, kurā vajadzēja ierakstīt burtus no astoņās Valmieras vietās izvietotajiem stendiem. Meklējot burtus, spēles dalībnieki arī ieguva informāciju par pilsētas atslēgu, Hanzas savienību un iepazinās ar citiem Valmieras stāstiem. Neatkarīgi no muzeja pasākumiem, bet iederīgi kopējā kultūras ainavā Dzirnavu ezeriņa promenādē garāmgājējus iepriecināja divi dziedoši vīri no Smiltenes.

No plkst. 19.00 līdz 20.00 Valmieras muzeja iekšpagalmā pie lielā ozola notika bērnu un jauniešu koncerts “Mūsu muzejs”. To atklājot, Agnese Geduševa atzinās:

Divus gadus mums pietrūka šo pasākumu, jo muzejs ir vieta tradīcijām, mūzikai, mīlestībai, dažādām kultūrām un cilvēkiem. Tu veido Valmieru, un Valmiera veido tevi, tāpēc aicinām piedzīvot Valmieru – šeit, tagad, rīt un parīt.

Koncertā uzstājās saksofonu ansamblis “Valmieras meitenes”, vokālā studija “Smaidiņi” un “Notiņas”, popgrupa “Dīvas”, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vokāli instrumentālais ansamblis, bet koncerta kulminācija bija Valmieras “Yamaha” mūzikas skolas ansamblis “Epic Wolf Orchestra” un tā vadītājs Jānis Ozoliņš. Tautas valodā runājot, viņi riktīgi nodeva pa bundžām! Precīzāk sakot, pa bungām, ģitārām un… trubām! Tāds mūzikas instruments daudziem bija kas neredzēts. Ir aukstais ievziedu laiks, šis pavasaris un arī sestdienas vakars nelutināja ar siltumu, tāpēc īsti vietā bija Jāņa aicinājums bērniem izvingroties, izlēkāties un sasildīties.

Iestājoties krēslai, koncertu noslēdza duets „Mediante” – kā parasti, emocionāls un sirsnīgs. Zanes dziedātā šūpuļdziesma, „Pašā ielas galā” un citas dziesmas bija tik saskanīgas ar apkārtni, ka lika pieklust pat vējiem, vien dziesmā pieminētie bērzi būtu jānomaina ar Rātsupītes krastos augošajām ievām vai liepām:

Bērzos putnu mammas un tēti sēž pazarēs

 Māca svilpot gammas, jo dzīvē tas noderēs…

Koncerts beidzās, bet muzejs turpināja darbu. Tie, kas nebija paspējuši to izdarīt iepriekš, varēja iepazīties ar grafikas un keramikas darbu izstādi „Pēteris Martinsons. Sajūtu arhitektūra”, kā arī apskatīt izcilā ainavista Pētera Purvīša darbu „Pavasaris”. Šogad 3.martā atzīmēja mākslinieka 150 gadu jubileju, un tā ir iekļauta 2022.gada UNESCO svinamo dienu sarakstā.

Man patīk pilsētas vakaros, īpaši tur, kur spīd gaisma, – tā atzina Zane. Muzejā gaisma dega līdz vieniem naktī, tāpat izgaismotajā stikla būvē muzeja un „Vīnkalnu” apmeklētāji garāmejot varēja skatīt arī vēsturisko tērpu kolekciju.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA SAPATA ir kūdras ražošanas uzņēmums, kas darbojas nozarē jau vairāk kā 25 gadus, aicina pievienoties kolektīvam : Bilancspējīgs grāmatvedis(-e). · Darba pienākumi: Grāmatvedības dokumentu apstrāde, uzskaite un kontrole; Pārskata perioda apkopojums un atskaišu sagatavošana uzņēmuma vadībai; Bankas operāciju uzskaite; Debitoru/kreditoru kontrole, rēķinu izrakstīšana; Avansa norēķinu dokumentu apstrāde; Darba laika uzskaite, darba samaksas un nodokļu aprēķini; Izejošo un ienākošo rēķinu apstrāde; Inventāra, materiālu un gatavās produkcijas ražošanas un realizācijas uzskaite; Pamatlīdzekļu un mazvērtīga inventāra uzskaite; Dažādu grāmatvedības aktu sagatavošana; Darba līgumu, rīkojumu un iesniegumu sagatavošana; VID un statistikas atskaišu sagatavošana un iesniegšana. Prasības: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Ne mazāk kā 3 gadu pieredze grāmatveža amatā; Labas zināšanas grāmatvedības un nodokļu likumdošanā; Analītiskā domāšana un spēja strādāt patstāvīgi; Precizitāte un atbildības sajūta; Lietvedības un dokumentu aprites principu zināšanas; Teicamas latviešu valodas prasmes, krievu – sarunvalodas līmenī; “B” kategorijas autovadītāja apliecība; Labas MS Office zināšanas. Grāmatvedības programmas Kentaurs Pro pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību. Piedāvājam: Atbildīgu, interesantu un dinamisku darbu stabilā ražošanas uzņēmumā; Labus darba apstākļus mūsdienīgā birojā Valmierā; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana (pēc noteikta nostrādātā laika); Darba laiku no 8.00 līdz 17.00; Profesionālas attīstības un izaugsmes iespējas; Darba algu no 1280 līdz 2000 EUR pirms nodokļu nomaksas. Atalgojuma apmērs ir atkarīgs no pretendenta darba pieredzes un atbilstības izvirzītajām amata prasībām. Lūdzam sūtīt Jūsu CV un motivācijas vēstuli uz norādīto e- pasta adresi: naro@naro.lv līdz 20.12.2022. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz intervijām. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-20 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Zvanu centrs, kurš veiksmīgi darbojas jau 9 gadus un ir: PAR ētisku pārdošanu, PAR ambiciozu mērķu izvirzīšanu un to sasniegšanu, PAR sadarbību ar fleksibliem, zinošiem, radošiem un atsaucīgiem darbiniekiem, PAR darbinieku attīstību, izaugsmi un labbūtību. Aicina pievienoties savai strauji augošajai komandai Pārdošanas speciālista amatā un sākt mācības unikālā darbinieku personiskās attīstības programmā - BPO AKADĒMIJA! BPO Akadēmijā padziļināti tiek apgūti tādi temati kā, bet ne tikai,- stresa vadība, efektīva plānošana, emocijas un to pārvaldība, konfliktu vadība, deleģēšana, motivēšana, vadība, utt. Šis noteikti IR ceļš uz panākumiem!  Pie mums Tu saņemsi: Profesionālas apmācības pārdošanā un klientu apkalpošanā Nenovērtējamas studijas BPO Akadēmijā Regulāru atgriezenisko saiti no vadītāja Personīgo izaugsmi un vēl neapzināto talantu apzināšanu Spēju izprast lietas padziļinātāk Analizēt dažādas situācijas un, iespējams, veiksmīgāk sakārtot savu dzīvi arī ārpus darba Apziņu, ka Tavām spējām nav robežu Draudzīgu kolēģu atbalstu jebkurā sarežģītā situācijā Apziņu, ka pārdošana ir Dāvana Rezultātiem atbilstošu atalgojumu no 700 Eur līdz 1400 Eur Tas no Tevis prasīs: Spēju ātri apgūt jaunas lietas Spēju aktīvi un ilgtermiņā strādāt ar sevi Spēju uzņemties atbildību par sevi Spēju tikt galā ar savām un citu emocijām Spēju analizēt, RĪKOTIES un mainīties Spēju sadzirdēt Spēju objektīvi izanalizēt atgriezenisko saiti Spēju iedziļināties un spēju risināt situācijas pēc būtības Spēju brīvi komunicēt vismaz vienā svešvalodās Labas datorprasmes obligātas! Darba laiks 08:30-17:00 Svarīgi! Attālinātā darba veicējiem nepieciešams aktīvs elektroniskais paraksts vai Smart-ID. Attālinātā darba veicējiem nodrošinām darbam nepieciešamo tehnisko aprīkojumu. (dators, austiņas u.c.) Ja Tu esi gatavs jauniem izaicinājumiem, saņemt kolēģu atbalstu un iegūt stabilitāti, PIEVIENOJIES mūsu komandai! Sazināsimies ar visiem kandidātiem, kas iesūtīs savus pieteikumus. Piesakoties, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu savu iesniegto datu apstrādei. Dati tiks saglabāti 2 mēnešus skaitot no saņemšanas brīža. CV sūtīt uz e-pastu: vakances@bposervices.lv Tālr.23079063 Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2022-12-30 Darba sākšanas datums: 2022-12-15 Kontaktpersona: E-pasts: liepaja@bposervices.lv, tālr. 23079063 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri