Valmieras Ziņas

Aptauja: Iespēja ceļot, iepriekšējās dzīves atgūšana un izvairīšanās no slimības sekām – jauniešu argumenti par labu vakcinācijai pret Covid-19 (1)

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau aprīļa sākumā vairākās Latvijas pilsētās sāka darboties vakcinācijas centri, tostarp arī Valmierā. Šobrīd aktīvi notiek riska grupās esošo un noteiktās profesijās strādājošo iedzīvotāju vakcinēšana, tomēr lielu interesi un vēlmi vakcinēties izrāda arī vairākums jauniešu. Lai noskaidrotu viņu attieksmi pret vakcinēšanos, tika intervēti daži Valmierā dzīvojoši un studējoši jaunieši.

Lielākā daļa aptaujāto nenoliedz, ka vēlas vakcinēties vai jau ir pieteikušies portālā manavakcina.lv, un pašlaik ar nepacietību gaida savu kārtu. Tomēr viena no jaunietēm saka, ka šobrīd vakcinēties vēl nesteidzas: “Neesmu vakcinējusies un neesmu arī pieteikusies vakcīnai, pagaidām arī nevēlos, kamēr tas ir manis pašas ziņā, es to izvēlos nedarīt. Es neesmu pret Covid-19 vakcīnām, bet es neesmu arī 100% par. Protams, ja es būtu kādā no riska grupām, kuras šobrīd tiek vakcinētas, tad es to darītu.”

Jauniete arī min iemeslus, kādēļ vēl nevēlas vakcinēties un plāno vēl nogaidīt: “Kāpēc nē? Tāpēc, ka ir dzirdētas un lasītas daudz ziņas par to, ka, piemēram, no “Astra Zeneca” vakcīnām cilvēki slikti jūtas un piedzīvo blakusparādības. Manuprāt, vakcīnas vēl nav pietiekami pārbaudītas, un nevar zināt, ja es tagad vakcinēšos, vai tas neatstās sekas uz manu veselību ilgtermiņā, piemēram, pēc 5 gadiem. Tas laikam ir tas, kas mani šobrīd attur.”

Vairākums jauniešu, kuri ir pozitīvi noskaņoti pret vakcinēšanos un ir gatavi to darīt, uzskaita vairākus argumentus, kādēļ vakcinēties ir nepieciešams:

“Manuprāt, jāvakcinējas, lai nodrošinātu kolektīvo imunitāti, pasargātu sevi un citus no smagas saslimšanas. Kā vienīgo argumentu pret vakcinēšanos es minētu iespējamās blakusparādības, taču tas arī noteikti ir atkarīgs no vakcīnas ražotāja un paša cilvēka.”

“Pēc manām domām, visiem vajadzētu vakcinēties, jo vīruss pats no sevis nekur nepazudīs. Drošāk ir vakcinēties un varbūt pārdzīvot nelielas blakusparādības, nekā slimot ar Covid-19 vairākas nedēļas vai pat vairāk un ilgāku laiku pēc tam dzīvot ar vīrusa izraisītajām sekām, kas var ietekmēt elpošanas sistēmu un ne tikai.”

 “Uzskatu, ka ir jāvakcinējas, jo pašlaik es to redzu kā vienīgo izeju, lai pasargātu viens otru no šī vīrusa, kā arī uzticos Eiropas Zāļu aģentūrai un SPKC, kas rekomendē vakcinēties. Man ir vairāki draugi, kuri ir vakcinējušies, un viss ir noritējis ļoti veiksmīgi, bez nopietniem sarežģījumiem un blakusparādībām.”

“Nesen pieteicos vakcīnai. Galvenokārt to darīju drošības dēļ, jo ikdienā strādāju ar cilvēkiem. Kad tiks atcelti drošības pasākumi, piemēram, sejas masku vai aizsargstiklu lietošana, es varēšu justies drošāk, ja būšu vakcinējusies. Protams, arī, lai vasaras laikā varētu droši ceļot gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām.”

“Manuprāt, vakcinācija ir ceļš uz veco dzīvi. Neredzu problēmas ar vakcinēšanos. Pagātnē vakcīnas ir palīdzējušas atbrīvoties no slimībām, un globālā rakstura dēļ Covid-19 vakcīnai pievērsta īpaša uzmanība, lai tā atbilstu visiem kritērijiem. “Astra Zeneca” gadījumā, domāju, vairāk iedarbojas skeptiķu sakarību meklējumi, nevis cēloņsakarības. Skeptiķi bieži pārspīlē notikumus un to izmanto kā pierādījumu par vakcīnas ļaunumu.”

Jauniešiem tika jautāts arī par to, vai viņu paziņu lokā ir kāds, kurš jau ir vakcinējies, un vai tas kaut kādā veidā ir ietekmējis viņu attieksmi pret to. Visi vienprātīgi atzīst, ka paziņu un Facebook draugu pieredze pēc vakcinēšanās tieši vēl vairāk iedrošina un rada cerību, ka viss būs labi. Viena no jaunietēm īpaši uzsver, ka viņas attieksme mainījās pēc kolēģu vakcinēšanās:

“Manas kolēģes ir vakcinējušās, kas arī iedrošināja mani pieteikties, jo viņām neradās nekādas blakusparādības, tas arī mainīja manu attieksmi pret vakcinēšanos, jo no sākuma biju ļoti skeptiski noskaņota un bija dzirdētas ziņas par sliktiem gadījumiem pēc vakcinēšanās.”

Kaut arī jaunieši ir gatavi saņemt vakcīnu uzreiz, kad tas būs iespējams, “dzīvajā rindā” viņi stāvēt nevēlas. Iemesli tam ir galvenokārt laika trūkums vai vakcinācijas centra atrašanās vieta. Jau ziņots, ka “dzīvās rindas” tika organizētas Rīgā, Cēsīs un citās pilsētās, taču Valmierā vakcinēšanās līdz šim ir notikusi tikai pēc pieraksta prioritāro grupu iedzīvotājiem. 

    Skumjais kurmis - 23.04.2021

    Prieks, ka Valmierā ir viena domājoša jauniete.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri